TOP 9 tarasów widokowych w Warszawie

Sofiia Verhulesovа
25 czerwca 2023
Komentarze 0
Widok na Warszawę z tarasu widokowego Source: Vista Create

Panoramy miejskie pozwalają spojrzeć na znane miejsca z nietypowej perspektywy. Oto lokalizacje, w których można podziwiać widoki stolicy Polski.

Pałac Kultury i Nauki – panorama z 30 piętra

Taras widokowy w stołecznym Pałacu Kultury i Nauki to spektakularna atrakcja, gdyż znajduje się na trzydziestym piętrze budynku! Z wysokości 114 metrów można podziwiać panoramiczny widok na całą Warszawę. Na tym samym piętrze znajduje się również świetna kawiarnia. Wcześniej pisaliśmy o najlepszych basenach w Warszawie dla dzieci i dorosłych.
Bilety na taras można kupić w kasie na miejscu lub online. Ceny wahają się od 12 do 25 zł. Taras widokowy jest otwarty od 10 do 20 godzin dziennie.
Adres: Plac Defilad 1, Warszawa
Strona internetowa: https://pkin.pl/o-tarasie-widokowym/

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl, naszej strony na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl, а oraz naszej strony na Instagramie pod adresem https://www.instagram.com/ukrainian_in_poland_pl. Це, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Dzwonnica Kościola Św. Anny: widok na stare miasto

Mówi się, że aby zobaczyć najlepszy widok na Warszawę, trzeba pokonać aż 150 wąskich schodków. Rzeczywiście, droga na taras widokowy na zabytkowej dzwonnicy kościoła św. Anny może być wymagająca, ale warto – panorama stolicy zapiera dech w piersiach.
Bilety są sprzedawane tuż przy wejściu i kosztują 10 zł. Taras jest otwarty od 10 do 21 w dni powszednie i od 11 do 22 w weekendy.
Adres: Krakowskie Przedmieście 68, Warszawa
Strona internetowa: http://taraswidokowy.pl/

Muzeum Warszawy: widok na plac Rynkowy

Taras widokowy Muzeum Warszawy oferuje dobry widok na Rynek i przytulne kamienice. Jest to najwyższy punkt na Starym Mieście, więc zdecydowanie warto go odwiedzić.
Bilet kosztuje 25 złotych. Taras widokowy jest otwarty od 9 do 17 w dni powszednie i od 11 do 18 w weekendy.

Adres: Rynek Starego Miasta 28/42, Warszawa
Strona internetowa: https://muzeumwarszawy.pl/punkt-widokowy-panorama-warszawy/

Centrum Nauki Kopernik: ogród na dachu

Zielony, zaciszny ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik przyciąga turystów wyjątkową atmosferą. Widać stamtąd Stadion Narodowy, wiele nowoczesnych budynków i część Starego Miasta. Połączenie wycieczki do Centrum Nauki i nauczenia się czegoś nowego z kontemplacją warszawskich widoków to świetny pomysł!
Ogród jest otwarty od 10 do 20.
Adres: Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa
Strona internetowa: https://www.kopernik.org.pl/ogrod-na-dachu

Fabryka Norblina – nowa Warszawa

Stolicę w najnowocześniejszej odsłonie zobaczysz z tarasu widokowego muzeum Fabryka Norblina. Najlepiej wybrać się tam wieczorem, bliżej zachodu słońca. Wtedy szklane wieżowce Warszawy będą mienić się jasnym, złotym światłem słonecznym. Dowiedz się o bezpłatnych dniach zwiedzania muzeów w Warszawie w 2023 roku.
Godziny otwarcia: od wtorku do niedzieli od 11 do 19.
Adres: Żelazna 51/53, Warszawa

Wieża w Muzeum Powstania Warszawskiego

Panoramiczna winda zabiera odwiedzających Muzeum Powstania Warszawskiego na 32-metrową wieżę, z której roztacza się malowniczy widok na centrum Warszawy. Jeśli odwiedzasz muzeum, zalecamy, abyś nie przegapił okazji zobaczenia tego tarasu widokowego.
Bilety do muzeum kosztują od 10 do 30 złotych. Można
je kupić w kasie offline lub na stronie internetowej. W każdy poniedziałek wstęp do muzeum jest bezpłatny. We wtorek muzeum jest nieczynne. W pozostałe dni tygodnia otwarte jest w godzinach od 8 do 18, a w weekendy od 10 do 18.

Adres: Grzybowska 79, Warszawa
Strona internetowa: https://www.1944.pl/

Taras widokowy w budynku biurowym Forest Campus

Bezpłatna, zielona przestrzeń kulturalna na dachu biura zaprasza wszystkich do podziwiania wspaniałego widoku na stolicę: z tarasu można zobaczyć zarówno stare miasto z majestatycznymi kościołami, jak i nowoczesne drapacze chmur. Doskonale oddaje to prawdziwą atmosferę miasta. Na tym tarasie widokowym odbywają się również wydarzenia kulturalne.

Wstęp jest bezpłatny. Atrakcja jest otwarta od 8:00 do 18:00 w dni powszednie i od 8:00 do 21:00 w weekendy.
Adres: Burakowska 14, Warszawa

Strona internetowa: https://forestcampus.pl/ogrody/

Górka Szczęśliwicka

Wzgórze Szczęsłowickie to stok narciarski i przestrzeń sportowa oferująca wspaniałą panoramę Warszawy. Uprawianie sportów letnich i zimowych z widokiem na miasto to świetny pomysł na spędzenie czasu z rodziną.
Wzgórze jest otwarte codziennie od 10 rano do 7 wieczorem.
Adres: Drawska 22, Warszawa

Zobacz też: Gdzie kupić ukraińskie książki w Polsce?

Gnojna Góra

Niezwykłą warszawską atrakcją jest Góra Gnojna. To miejsce było kiedyś wysypiskiem śmieci, ale teraz zostało oczyszczone i przekształcone w jeden z najpopularniejszych punktów widokowych w Polsce. Oferuje wspaniały widok na Wisłę.
Adres: Brzozowa, Warszawa

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *