Gdzie kupić ukraińskie książki w Polsce?

Komentarze 0
Dziewczynka czytająca książki po ukraińsku w Polsce Source: Vista Create

Gdzie kupić książki po ukraińsku? To pytanie zadaje sobie wielu Ukraińców w Polsce. Przecież nie każdy może od razu przystosować się do języka polskiego na tyle, by go swobodnie czytać. I jest też potrzeba czytania dzieciom bajek. Dlatego kwestia znalezienia książek w języku ukraińskim jest istotna dla wielu osób z Ukrainy.

Przygotowaliśmy dla Was listę księgarni, w których znajdziecie książki w języku ukraińskim. Takich miejsc w Polsce jest mnóstwo. Do wyboru mamy zarówno sklepy internetowe, jak i znane sieci, które są dostępne w niemal każdym polskim mieście.

Sklepy internetowe

Z usług sklepów internetowych korzysta wiele osób. I nic dziwnego, w końcu to wygodna forma robienia zakupów, która nie zajmuje dużo czasu.

Teraz w Polsce znajdziemy takie sklepy internetowe, gdzie można kupić ukraińskie książki:

 • Knizka.pl to krakowski sklep internetowy, ale realizuje dostawy na terenie całej Polski, a także do innych krajów Unii Europejskiej. Znajdziecie tu głównie książki dla dzieci, ponieważ sklep współpracuje z ukraińskim wydawnictwem „Ranok”. Jednak jego asortyment stopniowo się poszerza.
 • Czytajswoje to już warszawska księgarnia. Ale podobnie jak w przypadku powyższej zapewnia dostawę na terenie Polski. W asortymencie tego sklepu znajduje się wiele książek zagranicznych. A pośród nich są oczywiście ukraińskie.
 • SovaBooks to także warszawska księgarnia. W większości znajdziecie tu książki dla dorosłego odbiorcy. Wśród różnorodności gatunkowej znajdują się pozycje o tematyce światopoglądowej, samorozwoju i doskonalenia umiejętności zawodowych. Jeśli więc interesują Cię takie gatunki, ten sklep będzie Ci odpowiadał. Dostarcza książki pocztą na terenie całej Polski.
 • Tezeusz to antykwariat. Nie tylko sprzedaje, ale i kupuje literaturę. Jeśli więc masz dodatkowe książki i nie wiesz co z nimi zrobić – możesz zgłosić się do tego sklepu. Sklep wspiera Ukrainę i solidaryzując się z nią, przekazuje 1% dla Polskiego Czerwonego Krzyża na pomoc Ukrainie od każdego zamówienia złożonego na stronie.
 • Znak – w tym sklepie prezentowane są głównie książki dla dzieci. Znajdziecie tu bajki, Biblię i wiele innej literatury dziecięcej. Zamówienia wysyłane są na terenie całej Polski.
 • Dobra księgarnia w Polsce to księgarnia, w której można kupić książki i gry planszowe w języku ukraińskim. Siedziba sklepu znajduje się w Poznaniu, ale realizuje on dostawy na terenie całej Polski. A zamówienie jest wysyłane w ciągu 24 godzin od zakupu. Asortyment księgarni jest aktualizowany co tydzień.
 • Book UA to księgarnia, w której wszystkie książki są wyłącznie w języku ukraińskim. Stały adres sklepu znajduje się w Gliwicach. Księgarnia oferuje ogromną różnorodność gatunków, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Jeśli więc potrzebujesz zamówić książkę online – możesz skorzystać z tych sklepów. Mają całkiem niezły asortyment ukraińskich tytułów.

Zapraszamy do naszego kanału na Telegramie pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl. Nasz zespół codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze porady.

Sklepy stacjonarne z ukraińskimi książkami

Ponadto w Polsce istnieją sieci księgarni, które sprzedają ukraińskie książki. Są to takie miejsca jak:

 • Empik to jedna z najbardziej znanych sieci księgarskich w Polsce. Jej sklepy znajdują się zarówno w dużych, jak i małych miastach. A każdy z nich ma dobry asortyment. Są tam książki dla dzieci, kolorowanki i wiele materiałów edukacyjnych.
 • TaniaKsiazka.pl to także szeroko rozpowszechniona sieć sklepów. Tutaj znajdziesz prozę w języku ukraińskim. Księgarnia również wspiera Ukrainę i współpracuje z funduszami zbierającymi pomoc humanitarną. Ponadto, tutaj nie znajdziesz produktów rosyjskich marek. Sklep wyłączył je ze swojego asortymentu.
 • Świat Książki – tego sklepu również nie należy pomijać. Znajdziesz tu zarówno książki w ukraińskim tłumaczeniu, jak i ogólnie literaturę ukraińską. A wybór jest dość duży.
 • Bookland to największa sieć księgarń w Polsce. Można tu kupić ukraińskie bajki i wiele innej literatury dziecięcej. Sieć wspiera Ukrainę i pomaga Ukraińcom jak najszybciej zaadaptować się do polskiego środowiska.

Oczywiście w niektórych miastach są też lokalne księgarnie. Jednak powyższe sklepy można zobaczyć niemal w każdym mieście. Warto więc od czasu do czasu tam zajrzeć.

Strony internetowe, na których można pobrać książki za darmo

Są też strony, na których można pobrać książki za darmo. Należą do nich:

 • E-bookua – tutaj znajdziesz wiele książek. Wśród różnorodności gatunkowej można zobaczyć fantasy, powieści historyczne i biograficzne, ukraińskie opowieści ludowe, podręczniki, audiobooki i wiele innych. Strona publikuje również przydatne wskazówki dla ukraińskich uchodźców. Co więcej, posiada specjalną aplikację mobilną.
 • Javalibre to kolejna dobra strona do czytania ukraińskich książek. Można tu znaleźć bajki, wiersze, powieści i wiele innych ciekawych książek. I tak jak poprzednia strona, tak i ten portal co jakiś czas publikuje przydatne wskazówki. A także ma dość wygodny sposób wyszukiwania.
 • Chtyvo – interfejs tej strony nie jest zbyt wygodny, ale ma szeroki wybór książek. Co więcej, jest on stale aktualizowany. Możesz wyszukiwać książki według gatunku lub alfabetycznie. Ponadto na stronie stale publikowane są wiadomości ze świata literatury.

Jeśli więc masz problem ze znalezieniem książek w języku ukraińskim, możesz go łatwo rozwiązać z pomocą powyższych stron i sklepów. Pisaliśmy też o tym, gdzie szukać darmowych e-booków, audiobooków i zestawów kreatywnych dla najmłodszych.

Mapa z ukraińskimi książkami w 22 krajach

Inną możliwością jest skorzystanie ze specjalnej mapy stworzonej przez Chitomo i LitCentr. Obecnie na mapie znajduje się 388 sklepów, ale całkiem możliwe, że w przyszłości będzie ich więcej. Placówki sprzedające ukraińskie książki znajdują się w 22 krajach, m.in. w Polsce, Niemczech, na Litwie, we Włoszech.

Zobacz też: Darmowe aplikacje do nauki języka polskiego

Aby skorzystać z mapy, należy wejść na ten link: https://chytomo.com/special_project/ukrainian-bookshelves-worldwide/. A jeśli chcesz dodać dodatkowy punkt do tej mapy, musisz napisać na adres partners.chytomo@gmail.com. W temacie maila należy napisać „Dodaj naszą półkę do mapy”. Dodatkowo można też skorzystać ze specjalnego poradnika jak stworzyć półkę z książkami.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *