Najlepsze baseny w Warszawie dla dzieci i dorosłych

Yana Zakharchuk
Polska, Warszawa | 20 maja 2023
Komentarze 0
Dziewczyna pływająca w basenie w Warszawie Source: www.pexels.com, Author: Dương Nhân

Sezon odkrytych basenów w Warszawie rozpocznie się już niebawem. Baseny to świetne miejsce na poprawę zdrowia, nastroju, dobrą zabawę, a także jeden z najprostszych sposobów na uzyskanie dużej dawki energii i ujędrnienie ciała o każdej porze roku. W tym artykule znajdziesz informacje na temat specjalizacji i lokalizacji popularnych basenów krytych, odkrytych i dla dzieci w różnych dzielnicach Warszawy. 

Baseny odkryte w Warszawie

Baseny odkryte w Warszawie zlokalizowane są na terenach otwartych, na dachach budynków, a nawet w parkach. I podobnie jak najlepsze parki rozrywki w Polsce, pozwalają dobrze się bawić: cieszyć się pływaniem i relaksem na świeżym powietrzu, podziwiając naturę. Koszt basenów odkrytych jest niższy niż krytych, ale są one otwarte tylko latem. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze baseny odkryte w Warszawie.

Basen Szczęśliwice

W Parku Szczęśliwickim znajduje się odkryty basen, w którym można się zrelaksować i poczuć jak na plaży nawet w centrum miasta. Na terenie basenu znajduje się zjeżdżalnia, trawiaste plaże na świeżym powietrzu i kawiarnia oferująca różnorodne zimne napoje, które pomogą pokonać upał. Dostępne są bilety normalne, ulgowe i rodzinne. Przy basenie można wypożyczyć leżaki. Basen otwiera się na początku czerwca i można odwiedzać go tylko w weekendy, a od 24 czerwca – codziennie, zamykany jest 31 sierpnia.

Ceny biletów: 26,5 zł (pełny); 13,5 zł (ulgowy); od 46,8 zł (rodzinny).

Zapraszamy na nasz Telegram t.me/ukrainianinpolandpl, nasz fanpoage na facebooku facebook.com/ukrainianinpolandpl, a także do zaobserwowania nas na instagramie instagram.com/ukrainian_in_poland_pl. Dzięki temu będziesz zawsze na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Basen w Powsinie

Basen znajduje się w Parku Kultury w Powsinie. Basen jest duży, ale nie posiada wydzielonych torów do pływania. Leżaki można wypożyczyć w kasie basenu.

Ceny biletów: całodzienne: 35 zł (pełny), 25 zł (ulgowy), po godzinie 16:00: 24 zł (pełny), 17,5 zł (ulgowy), rodzinne od 60 zł.

Dzieci do lat 5 oraz emeryci i renciści mają wstęp bezpłatny.

Basen został otwarty na początku czerwca i będzie czynny codziennie od 10:00 do 20:00 do końca września.

Park Moczydło

Park Moczydło to największy kompleks basenów odkrytych w Warszawie. W kompleksie znajdują się 2 baseny (sportowy i rekreacyjny), wodna strefa zabaw, różne rozrywki dla dzieci, a także zjeżdżalnie wodne: kamikadze, anakonda i 3-torowa zjeżdżalnia wielotorowa.

Basen został otwarty na początku czerwca i będzie czynny codziennie od 9:00 do 19:00 do końca września.

Ceny biletów: 40 zł (pełny); 25 zł (ulgowy); z Kartą Warszawiaka – 32/20 zł

Basen Inflancka

Ten basen w Warszawie jest uważany za jeden z najpopularniejszych basenów zewnętrznych, który został całkowicie przeprojektowany i otwarty w 2022 roku. Na jego terenie znajduje się basen letni z 35-metrową zjeżdżalnią, 3 baseny z atrakcjami dla dzieci, boiska sportowe i place zabaw, kort tenisowy, stół do pin-ponga oraz bar z przekąskami.

Obiekt zostanie otwarty około 12 czerwca i będzie czynny codziennie od 9:30 do 19:00 do końca września.

Ceny biletów: 31 zł (pełny); 23 zł (ulgowy); od 60 zł (rodzinny).

Wstęp wolny dla dzieci do lat 4.

Baseny Błękit

Lunapark Błękit znajduje się na Pradze, w pobliżu kompleksu kulturalno-gastronomicznego Lunapark. Choć basen przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci, cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Ceny biletów: 30 zł (pełny); 18 zł (ulgowy); od 40 do 60 zł (rodzinny).

Dzieci poniżej 4 roku życia są bezpłatne.

Basen czynny jest codziennie od 10:00 do 18:30.

Baseny kryte w Warszawie

Kryte pływalnie przeznaczone są do pływania i relaksu w ciepłej, przytulnej atmosferze przy każdej pogodzie i o każdej porze roku. Zimą lub jesienią, gdy chcesz popływać i cieszyć się wakacjami z rodziną lub przyjaciółmi, możesz udać się do sauny i poczuć się jak na wakacjach. Kryte baseny mogą mieć różne rozmiary, style, oświetlenie i dodatkowe wyposażenie, takie jak sauny, jacuzzi i sprzęt do ćwiczeń. W Warszawie jest wiele krytych basenów, my proponujemy te najciekawsze!

Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne WUM

Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego składa się z basenu olimpijskiego, siłowni, sali tanecznej, gabinetu masażu, tarasu na dachu, restauracji, kręgielni, ścianki wspinaczkowej oraz sklepu z artykułami sportowymi.

Godziny otwarcia: codziennie od 6:00 do 22:00

Koszt pojedynczej wizyty (60 minut):

Dni powszednie: od 6:00 do 17:00 – 24 zł (cały), od 17:00 do 22:00 – 27 zł (cały), w weekendy tak samo.

Dni powszednie: od 6:00 do 17:00 – 15 zł (ulgowy), od 17:00 do 22:00 – 21 zł (ulgowy), w weekendy – tak samo.

RiverView Wellness Centre

River View Wellness Centre to jeden z wiodących klubów fitness klasy premium w Warszawie. Unikalny basen, jacuzzi, sauny i centrum fitness znajdują się na najwyższych piętrach pięciogwiazdkowego hotelu InterContinental, oferując wspaniały widok na Warszawę. Jest to najwyżej położony basen w Polsce i jeden z najwyższych w Europie. Oferowane udogodnienia: siłownia, sala do aerobiku, sauny (sucha i parowa), basen i jacuzzi.

Zobacz też: Language Supp: nowe bezpłatne kursy języka polskiego dla dzieci z Ukrainy

Koszt pojedynczych wejść:

Od poniedziałku do czwartku od 6:30 do 17:00 – 200 zł

Od poniedziałku do czwartku od 6:30 do 22:00 – 250 zł (tak samo w weekendy).

Opłata za wstęp dla osób poniżej 7 roku życia (osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej) – 50 zł.

Pływalnia Wodnik

Basen jest bardzo duży, są siłownie, 2 mniejsze baseny, jacuzzi, zjeżdżalnia wodna i stadion. Prowadzona jest nauka pływania dla dorosłych i dzieci.

Baseny dla dzieci w Warszawie

W różnych dzielnicach Warszawy znajduje się wiele pływalni dla dzieci, gdzie można uczęszczać na indywidualne i grupowe lekcje pływania. Dzieci uprawiające ten sport lepiej się rozwijają i uczą, biorąc pod uwagę specyfikę wieku. Wpływ nauki pływania jest znaczący: regularne treningi hartują organizm, zwalczają choroby układu odpornościowego i pokarmowego, kształtują i rozwijają prawidłową strukturę układu mięśniowo-szkieletowego. Oferujemy również zapoznanie się z 10 najlepszymi rozrywkami dla dzieci w Warszawie.

Pływalnia Albatros OSIR Ursus

W skład pływalni Albatros wchodzą: basen sportowy z 6 torami, basen rekreacyjny, nowy kompleks saun, nauka pływania, water polo oraz urodziny dla dzieci w wodzie.

Wstęp na basen dla dzieci do lat 4 jest bezpłatny.

Park Wodny Warszawianka

Ten nowoczesny basen obejmuje: mały park wodny ze zjeżdżalniami dla dzieci, basen dla dzieci, sauny, solaria i masaże.

Koszt pojedynczej wizyty na basenie:

Dni powszednie: 1 godzina – 27 zł, 2,5 godziny – 48 zł (pełna).

Weekendy: 1 godzina – 29 zł, 2,5 godziny – 54 zł (pełna).

Dni powszednie: 1 godzina – 22 zł, 2,5 godziny – 38 zł (ulgowy).

Weekendy: 1 godzina – 24 zł, 2,5 godziny – 42 zł (ulgowy).

Centrum Sportowe Wesolandia

Kompleks Sportowy Wesolandia oferuje basen z atrakcjami wodnymi i zjeżdżalnią dla dzieci, zajęcia fitness czy siłownię dla rodziców.

Koszt dotyczy pojedynczej wizyty:

Pełny: 26 zł/h, 48 zł (bez limitu).

Zniżka dla studentów w wieku 19-24 lat: 24 zł/h, 40 zł (bez ograniczeń).

Ulgowy dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat oraz dla osób powyżej 65 roku życia: 18 zł/godzinę, 27 zł (bez ograniczeń).

Bilet rodzinny: 18 zł/godzinę, 27 zł (bez ograniczeń).

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *