Jakie problemy może rozwiązać wirtualna (cyfrowa) karta bankowa?
Wielu Ukraińców mieszkających obecnie w Polsce nadal korzysta z ukraińskich kart bankowych, otrzymuje emerytury, pensje lub inne płatności. Jednak fizyczna karta może stracić ważność, zostać zgubiona lub uszkodzona. Problemy te można rozwiązać za pomocą cyfrowej karty bankowej. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, czym jest wirtualna karta cyfrowa, jak ją otworzyć online i jakie ma zalety w porównaniu ze zwykłą plastikową kartą!
Czym jest wirtualna (cyfrowa) karta?
Podczas długiego pobytu za granicą obywatele mogą mieć pytania dotyczące korzystania z karty bankowej wydanej na Ukrainie. Po pierwsze, ważność karty jest ograniczona w czasie i możliwe jest, że okres ważności wygasł podczas pobytu za granicą (chociaż w okresie stanu wojennego ważność wszystkich kart płatniczych jest automatycznie przedłużana, mogą pojawić się problemy podczas korzystania z ukraińskiej karty za granicą podczas płatności w kasie lub online, ponieważ karta pokaże wygasły okres ważności) lub karta została zgubiona, uszkodzona, zablokowana lub zepsuta i nie ma możliwości powrotu na Ukrainę w celu wymiany. Jednocześnie wielu Ukraińców otrzymuje świadczenia socjalne, pensje, stypendia i emerytury na ukraińskie karty bankowe. W tym miejscu może przydać się wirtualna karta bankowa, która umożliwia otrzymywanie płatności.
Jaką pomoc finansową mogą otrzymać Ukraińcy w Polsce?
Tak więc, czym jest ten rodzaj karty, taki jak karta wirtualna (cyfrowa), jest kartą płatniczą, która jest przechowywana w aplikacji bankowej w formie elektronicznej i nie ma konwencjonalnego plastikowego nośnika. Aby otworzyć kartę wirtualną, nie trzeba odwiedzać oddziału banku. Wystarczy smartfon, Internet i aplikacja mobilna danej instytucji bankowej. Przyjrzyjmy się bliżej, jak otworzyć „kartę online w PrivatBanku, najpopularniejszym banku wśród obywateli Ukrainy.
Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl, naszej strony na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl i Instagrama pod adresem https://www.instagram.com/ukrainian_in_poland_pl. Pomoże to być na bieżąco z głównymi wiadomościami i najważniejszymi wydarzeniami.
Jak złożyć wniosek o wirtualną (cyfrową) kartę PrivatBank online na Ukrainie i za granicą?
Każdy klient PrivatBanku może otworzyć wirtualną kartę online (jeśli nie jesteś klientem banku, musisz najpierw zarejestrować się w aplikacji) bez konieczności odwiedzania oddziału, co jest wygodne, gdy jesteś za granicą. Aby to zrobić, należy:
- w aplikacji Privat24 wybrać w menu funkcję „Portfel”;
- kliknąć „Dodaj kartę” w menu kart;
- wybrać opcję Karta cyfrowa.
Twoja karta zostanie dodana do portfela w ciągu kilku minut. Następnie należy:
- dodatkowo ustawić kod PIN dla bardziej niezawodnej ochrony danych osobowych, wybierając załadowaną kartę w menu Portfel;
- przejść do menu „Zarządzanie kartami/kontami”;
- kliknąć operację „Zmień PIN”;
- a następnie wysłać wiadomość SMS na numer 10060 o treści PIN+XXXX, gdzie X to 4 ostatnie cyfry numeru karty.
Innym sposobem na załadowanie karty jest wybranie funkcji „Portfel” w aplikacji Privat24, kliknięcie „Dodaj” i wybranie karty cyfrowej. Należy zauważyć, że bank umożliwia utworzenie i korzystanie z karty wirtualnej w formacie „Universal” do płatności oraz karty kredytowej z możliwością ustalenia limitu kredytowego, co pozwala na korzystanie z usług bankowych w pełnym zakresie, co jest istotną zaletą i odróżnia ją od karty internetowej, która może być używana wyłącznie do płacenia za towary zakupione w Internecie. Kartę można otworzyć w hrywnach, dolarach amerykańskich lub euro, co może być przydatne dla osób przebywających za granicą.
Jakie są zalety korzystania z wirtualnej karty PrivatBank?
Aby w pełni korzystać z funkcji karty, należy dodać Apple Pay lub Google Pay do wirtualnego portfela (urządzenie mobilne musi obsługiwać technologię NFC, która umożliwia wymianę danych między urządzeniami w odległości 10 cm, w tym przypadku między smartfonem a urządzeniami płatniczymi).
Zalety korzystania z karty wirtualnej w porównaniu ze zwykłą kartą plastikową:
- Używać wirtualnej karty bankowej do płacenia za zakupy w sklepach, placówkach, płacenia za usługi za pomocą terminali i wypłacania gotówki (w tym z wirtualnej lub plastikowej karty kredytowej) za pomocą kodu QR lub NFC w bankomatach zarówno na Ukrainie, jak i za granicą; taryfy PrivatBank za korzystanie z karty cyfrowej są takie same jak w przypadku karty plastikowej.
- Minimalizuje ryzyko związane z przesyłaniem danych karty bankowej przez Internet, a przy wypłacie gotówki wykluczona jest możliwość odczytania karty przez „skimming” (na terminalu bankomatu zainstalowany jest tak zwany „czytnik kart”, „czytnik kart”, który odczytuje wszystkie informacje z paska magnetycznego na plastikowej karcie w celu utworzenia duplikatu karty i dalszych nieuczciwych działań ze środkami) lub zainstalowania dodatkowej kamery do nagrywania kodu PIN podczas wprowadzania go na terminalu bankowym.
Zobacz też: Ukraińcy w Polsce mogą zdobyć niezbędne rzeczy dzięki serwisowi Lalafo
Korzystanie z karty PrivatBank Digital eliminuje powyższe ryzyko, ponieważ transakcja wypłaty jest przeprowadzana za pomocą kodu QR lub NFC. Oczywiście oszuści mogą przejąć telefon. W tym celu bank zapewnia możliwość zainstalowania funkcji rozpoznawania twarzy w aplikacji Privat24, co będzie dodatkowym zabezpieczeniem wirtualnej karty. Karty cyfrowe są doładowywane w taki sam sposób, jak zwykłe karty plastikowe, za pomocą terminali płatniczych, za pośrednictwem kas PrivatBanku (lub innych) lub wykonując przelewy z karty na kartę. Jeśli chcesz doładować swoją wirtualną kartę za granicą, powinieneś skorzystać z przelewu międzynarodowego za pośrednictwem dowolnego systemu (Western Union i inne) i przelać środki na swoje konto.