Wypłata 300+ rozpocznie się 18 lipca

15 lipca 2022

Dobry Start to program wsparcia finansowego dla rodziców dzieci w wieku szkolnym. Kwota 300 zł wypłacana jest raz w roku przed rozpoczęciem roku szkolnego.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wnioski można składać od 01.07.2022 do 30.11.2022. Złożenie wniosku do 30 sierpnia gwarantuje otrzymanie środków do 30 września. Wniosek można złożyć tylko online – na portalu ZUS, przez bankowość internetową lub przez portal Emp@tia. Więcej o tym, jak złożyć wniosek i jakie dokumenty są wymagane, można dowiedzieć się z naszego poprzedniego artykułu.

Od 18.07.2022 r. rodzice, którzy złożyli już wnioski, zaczną otrzymywać środki z programu Dobry Start. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany we wniosku. Na naszych kontach pojawią się 5 dni po otrzymaniu decyzji o przyznaniu pomocy.

O zasiłek mogą ubiegać się wszyscy rodzice, bez względu na wysokość dochodów w momencie, kiedy dziecko nie ukończyło jeszcze 20 roku życia (lub 24 roku życia w przypadku dzieci z niepełnosprawnością).

Uprawnieni są: Polacy, cudzoziemcy posiadający kartę pobytu i prawo „dostępu do rynku pracy” oraz uchodźcy z Ukrainy, którzy posiadają PESEL.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Stefaniia Chuakova

Autor artykułów na stronie. Na portalu dzielę się ciekawymi informacjami, a także własnymi doświadczeniami. Marzę, że dzień trwa nie 24, ale co najmniej 25 godzin. Uwielbiam piękne buty i pyszne cukierki. Uwielbiam ręcznie robione produkty i czystość w domu. Moje motto życiowe: „Sam się nauczę i przekażę innym”.

Możliwość komentowania została wyłączona.