Ukraińcy mogą otrzymać pomoc humanitarną od Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie

Tetiana Sharapova
Fundacja, Warszawa | 28 listopada 2022
Komentarze 0
Pomoc humanitarna w Warszawie dla Ukraińców Source: Vista Create

Polski Czerwony Krzyż po raz kolejny będzie prowadził rejestrację na zestawy pomocy humanitarnej dla ukraińskich uchodźców. Zapisy odbędą się we wtorek, 29 listopada. Poniżej przedstawiamy wszystkie szczegóły na ten temat.

Co wchodzi w skład zestawu humanitarnego Polskiego Czerwonego Krzyża?

Zestawy, które będą dystrybuowane w grudniu przez Polski Czerwony Krzyż, przeznaczone są w większości dla rodziny liczącej do 6 osób. W skład tych zestawów wchodzą:

  • Środki higieniczne (szampon, mydło, szczoteczka do zębów itp.);
  • Chemia gospodarcza;
  • Środki do prania;
  • Żywność (mleko, płatki owsiane, ciastka itp.);
  • Ciepłe koce i zestawy pościeli;
  • Napoje (herbata, kakao itp.);

Najczęściej zestawy przeznaczone są dla rodzin wielodzietnych, ale mogą przyjść także inne osoby, które czują potrzebę posiadania takich rzeczy. Artykuły te powinny pokrywać podstawowe potrzeby ukraińskich uchodźców, takie jak żywność, higiena itp.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Gdzie będą rejestracja do dystrybucji zestawy humanitarne?

Rejestracja do dystrybucji zestawów humanitarnych odbędzie się 29 listopada w Warszawie. Aby to zrobić, należy przyjść na ulicę Szańcową 25, w pobliżu stacji metra Ulrychów. Trzeba to zrobić w godzinach od 9 do 16. To właśnie w tym czasie odbywać się będzie rejestracja aby otrzymać zestawy w grudniu. Należy mieć przy sobie również paszport i numer pesel. Rejestracja odbędzie się na podstawie tych dokumentów.

Jeśli nie uda Ci się dotrzeć na rejestrację pomocy humanitarnej 29 listopada, możesz to zrobić później, następnym razem. Więcej szczegółów na temat terminów pomocy humanitarnej można uzyskać pod tym numerem telefonu: 22 506-51-91.

Jeśli nie jesteś w Warszawie, ale również czujesz potrzebę posiadania zestawu humanitarnego, możesz skontaktować się z przedstawicielami Polskiego Czerwonego Krzyża bezpośrednio w celu uzyskania informacji. Kontakty oddziałów w poszczególnych regionach Polski można znaleźć na tej stronie.

Jak jeszcze Polski Czerwony Krzyż pomaga Ukrainie?

Polski Czerwony Krzyż, podobnie jak wiele innych organizacji humanitarnych, pomaga ukraińskim uchodźcom od samego początku rosyjskiej agresji w Ukrainie.

W ramach pomocy Polski Czerwony Krzyż przewidział dla ukraińskich uchodźców:

  • pomoc finansową (obecnie rejestracja jest zamknięta);
  • pomoc w zakresie wyżywienia i podstawowych potrzeb;
  • pomoc w przyjmowaniu leków;
  • pomoc w załatwianiu niezbędnych rzeczy dla dzieci;
  • pomoc w zakupie odzieży.

Ponadto Polski Czerwony Krzyż zaprasza wszystkie zainteresowane osoby do pomocy Ukraińcom w tym trudnym okresie. Każdy więc może zostać wolontariuszem.

Organizacja rozwija również działania, które pomagają Ukraińcom integrować się z polskim społeczeństwem. W tym celu tworzą różne spotkania, kursy językowe i zawodowe oraz wiele innych wydarzeń, na które zapraszani są Ukraińcy.

Niedawno okazało sie, że Polski Czerwony Krzyż przygotowuje się na nową falę ukraińskich uchodźców. Mimo, że sytuacja na granicach pozostaje stabilna, już wkrótce do Polski może zacząć przyjeżdżać coraz więcej osób.

Co wiadomo o organizacji Polskiego Czerwonego Krzyża?

Polski Czerwony Krzyż jest organizacją wchodzącą w skład Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. Misją organizacji jest zapobieganie ludzkiemu cierpieniu i ochrona praw człowieka przed dyskryminacją ze względu na rasę, kolor skóry, przekonania religijne, polityczne itp.

Obecnie Polski Czerwony Krzyż działa w następujących obszarach:

  1. Zapewnienie międzynarodowego prawa humanitarnego – czyli prowadzenie różnych wykładów i szkoleń na temat aktów prawnych.
  2. Kierowanie Krajowym Biurem Informacji i Poszukiwań – czyli organizowanie poszukiwań osób zaginionych (w tym w czasie konfliktu zbrojnego) w celu ich połączenia z rodzinami.
  3. Zachęcanie do udziału w krwiodawstwie – czyli organizowanie kampanii i wydarzeń mających na celu rozwój krwiodawstwa w Polsce;
  4. Pomoc dla ofiar klęsk żywiołowych i katastrof, w tym poza granicami Polski.
  5. Zapewnienie opieki i pomocy społecznej – czyli pomoc osobom potrzebującym w zakresie mieszkalnictwa, integracji itp;
  6. Zachęcanie do zachowań proekologicznych i zdrowego stylu życia – czyli pomoc w zwalczaniu uzależnień oraz działania dotyczące chorób zakaźnych i nowotworów;
  7. Szkolenie z zakresu kursów pierwszej pomocy.
  8. Działania edukacyjne wśród dzieci i młodzieży – czyli działania skierowane bezpośrednio do dzieci.

Zobacz też: Ukraińcy w Polsce mogą zdobyć niezbędne rzeczy dzięki serwisowi Lalafo

Polski Czerwony Krzyż co dwa lata opracowuje nową strategię działania, ale zawsze jest gotowy na sytuacje niestandardowe.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *