Aplikacja I’m Ukrainian, która ma łączyć Ukraińców za granicą

Irina Turaieva
Aplikacje, Polska, Ukraina | 26 lutego 2023
Komentarze 0
Mobilna aplikacja I'm Ukrainian. Pl Screen: iamukrainian.app

Większość Ukraińców mieszkających dziś za granicą bardzo potrzebuje nie tylko wsparcia humanitarnego, ale także komunikacji z rodakami. Aplikacja I’m Ukrainian została zaprojektowana tak, aby pomóc znaleźć się nawzajem w mieście/kraju, w którym aktualnie przebywamy. Sprawdź, jakie są funkcje aplikacji i jak ją pobrać!

I’m Ukrainian − platforma cyfrowa stworzona przez Ukraińców dla Ukraińców

Od początku pełnoskalowego ataku Rosji na Ukrainę miliony Ukraińców − głównie kobiety, dzieci i osoby starsze − uciekły ze swoich domów i wyjechały, także za granicę, w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. W rezultacie wielu z nich zostało odciętych od części rodziny, przyjaciół i kręgów społecznych. Starając się pomóc Ukraińcom, którzy obecnie przebywają za granicą i źle się czują z powodu rozłąki i samotności, Ukraińskie Towarzystwo Naukowe we współpracy ze Smart Apps Litwa, Epam i Intellias opracowało specjalną aplikację I’m Ukrainian Mobile App mającą pomóc obywatelom Ukrainy, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia ojczyzny, pozostać razem, komunikować się i pomagać sobie nawzajem. W końcu, jak zauważają twórcy:

Spójność Ukraińców w Ukrainie i za granicą jest jednym z filarów, na których opiera się ukraińska walka z wrogiem − Federacją Rosyjską i jej państwami pomocniczymi.

I’m Ukrainian to unikalna platforma społeczności cyfrowej zaprojektowana w celu ułatwienia komunikacji między Ukraińcami, którzy obecnie znajdują się w różnych krajach.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Jakie funkcje oferuje aplikacja mobilna I’m Ukrainian dla Ukraińców za granicą?

Aplikacja oferuje różnorodne treści informacyjne podzielone na kilka działów tematycznych:

 • wydarzenia;
 • spotkania;
 • meetupy (nieformalne spotkania);
 • firmy;
 • pomoc;
 • przydatne online.

Każda z sekcji ma swoje narzędzia i powinna spełniać swoją funkcję.

Wydarzenia kulturalne i działania online z udziałem Ukraińców

W kategorii Wydarzenia możesz dowiedzieć się o wszystkich koncertach ukraińskich piosenkarzy i wydarzeniach kulturalnych innych ukraińskich artystów, które odbywają się w Twoim kraju zamieszkania. A dzięki opcji Przydatne online otrzymasz informacje o kursach online, wirtualnych wystawach i innych wydarzeniach online dostępnych dla Ukraińców, niezależnie od ich lokalizacji.

Organizowanie spotkań i wspólnot dla Ukraińców

Narzędzie Meetups pozwala dołączyć do nieformalnych spotkań Ukraińców, którzy aktualnie przebywają w tym samym mieście co Ty, lub samodzielnie organizować lokalne imprezy tematyczne. Na przykład, zbierając rodaków w swoim mieście na kawę lub spacer. Aplikacja mobilna I’m Ukrainian pozwala również na tworzenie własnych mini-społeczności lub dołączenie do istniejących już grup Ukraińców, którzy zjednoczyli się ze względu na miejsce zamieszkania, zainteresowania czy zawód. Każda zarejestrowana społeczność może prowadzić autonomiczną działalność na platformie: komunikować się ze swoimi członkami, pisać dla nich wiadomości, organizować wydarzenia, rozwiązywać problemy organizacyjne itp.

Biznes prowadzony przez Ukraińców dla Ukraińców za granicą

W dziale Biznes możesz znaleźć usługi i obiekty świadczone przez Ukraińców w Twoim mieście/kraju. Narzędzie jest realizowane w formie mapy biznesów (kawiarni, salonów kosmetycznych, fryzjerskich, stacji paliw itp.), które zostały otwarte przez Ukraińców za granicą lub w których przewidziane są zniżki dla Ukraińców. A jeśli sam rozpocząłeś działalność gospodarczą za granicą, na przykład w Polsce, to również możesz zarejestrować swoją firmę w aplikacji, poszerzając tym samym krąg ukraińskich klientów.

Szukanie pomocy w kraju goszczącym

Ponadto użytkownicy aplikacji mobilnej I’m Ukrainian mogą korzystać z platformy, aby znaleźć pomoc i wsparcie, którego potrzebują w kraju przyjmującym. Mogą na przykład znaleźć pracę, placówkę edukacyjną lub kursy zawodowe, skorzystać z bezpłatna pomocy psychologicznej. Pomaga w tym udostępniony w aplikacji katalog usług pomocy migrantom przymusowym, który zawiera wszystkie oferty organizacji rządowych i pozarządowych udzielających wsparcia obywatelom Ukrainy w Twoim kraju.

Jakie kraje obejmuje aplikacja I’m Ukrainian?

Aplikacja Iʼm Ukrainian jest obecnie dostępna w następujących krajach:

 • USA;
 • Kanada;
 • Austria;
 • Polska;
 • Wielka Brytania;
 • Rumunia;
 • Estonia;
 • Hiszpania;
 • Włochy;
 • Niderlandy;
 • Niemcy;
 • Słowacja;
 • Turcja;
 • Francja;
 • Republika Czeska;
 • Szwajcaria.

Zobacz też: W których krajach Ukraińcy otrzymują największą pomoc finansową?

Na razie więc aplikacja będzie szczególnie przydatna dla obywateli Ukrainy, którzy znaleźli w tych krajach tymczasowy azyl. Twórcy platformy informują jednak, że w najbliższym czasie do listy powyższych państw w projekcie dołączą Kanada, Stany Zjednoczone, Gruzja i Turcja. Dlatego ci ukraińscy migranci, którzy obecnie przebywają w tych krajach, powinni również przygotować się i zawczasu pobrać aplikację mobilną I’m Ukrainian z Google Play lub App Store.

Zaloguj się do aplikacji za pomocą aplikacji Diia

Jednym ze sposobów zalogowania się do aplikacji jest użycie aplikacji Diia. Aby to zrobić, należy:

 1. Po zarejestrowaniu się w aplikacji, kliknąć Zaloguj się za pomocą Diia.
 2. Otworzyć aplikację Diia i potwierdzić swoje logowanie.

To wszystko. Pamiętaj, że aplikacja Diia nie przekazuje żadnych danych osobowych i jest całkowicie bezpieczna. Wystarczy, że potwierdzisz swoje ukraińskie obywatelstwo.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *