W jakich aplikacjach kupować bilety komunikacji miejskiej?

26 maja 2022
Aplikacje do płacenia za podróże w Polsce

Od 1 czerwca w większości miast Polski Ukraińcy będą musieli płacić za przejazdy komunikacji miejskiej. Aby to ułatwić, przygotowaliśmy spis najlepszych aplikacji mobilnych, w których można zaopatrzyć się w bilety.

SkyCash

Zdecydowanym liderem pośród wszystkich aplikacji do kupowania biletów komunikacji miejskiej jest właśnie SkyCash. Po zainstalowaniu jej na telefonie uzyskujemy możliwość zakupu biletów zarówno kolejowych i autobusowych, a także w razie potrzeby możemy zapłacić za parking, wykupić ubezpieczenie czy nawet bilet do kina. Wszystkie osoby, które mają wykupiony abonament w sieci Play lub T-Mobile, mogą za jego pośrednictwem dokonywać opłat. Wówczas wybrane kwoty doliczają nam się do rachunku za telefon.

Aby zacząć korzystać z aplikacji, należy:

  1. Pobrać SkyCash z Google Play lub AppStore
  2. Zarejestrować się zgodnie z instrukcjami w aplikacji
  3. Dodać kartę płatniczą lub aktywować konto SkyCash i doładować je odpowiednią kwotą

Zakup biletu za pomocą SkyCash:

  1. Wybierz „Komunikacja miejska”, a następnie ustaw Twoje miasto z wyświetlanej listy.
  2. Wybierz rodzaj biletu i uzupełnij niezbędne dane. W zależności od miasta zostaniemy poproszeni o wskazanie numeru linii, numeru autobusu oraz ilości biletów. Uzupełniamy pola i klikamy „kupuję”.
  3. Wybieramy odpowiednią metodę płatności, np. podpiętą do konta kartę płatniczą.
  4. Zakupiony bilet dostępny jest w zakładce „Kontrola biletów”.

JakDojade

Za sprawą aplikacji jakdojade możemy w bardzo szybki i dokładny sposób zaplanować naszą trasę przejazdu w wybrane miejsce. W niektórych lokalizacjach uzyskujemy także możliwość kupowania biletów na konkretne przejazdy. Co ważne, aplikacja w ostatnich miesiącach wypuściła również ukraińską wersję językową, dzięki czemu nie powinniśmy mieć większych kłopotów z planowaniem trasy oraz kupowaniem biletów.

  1. Instalujemy aplikację, ustawiamy miejscowość, wpisujemy nasz punkt początkowy oraz miejsce, do którego chcemy dojechać. Możemy również określić dzień oraz godzinę.
  2. Aplikacja wyświetla nam najlepsze połączenia. W prawym dolnym rogu uzyskujemy również możliwość kupna biletu na konkretny przejazd.
  3. Jeżeli chcemy dokonać zakupu, musimy najpierw zarejestrować nasze konto.
  4. Następnie wybieramy metodę płatności i kupujemy bilet. Ważne jest, że bilet jest aktywny od momentu zakupu, dlatego biletów czasowych lepiej nie kupować z wyprzedzeniem, a dopiero w momencie, kiedy wsiądziemy do danego autobusu lub tramwaju.

Aplikacja JakDojade jest do pobrania w Google Play oraz AppStore.

moBiLet

Bardzo prosta aplikacja, dzięki której można kupować bilety na terenie wielu polskich miast. Poza biletami komunikację miejską w aplikacji możemy również bez problemu nabywać bilety na wybrane przez nas przejazdy kolejowe. Aplikacja jest dostępna do pobrania w Google Play oraz AppStore. Aby skorzystać z aplikacji, musimy najpierw w szybki sposób założyć oraz doładować konto dowolną sumą, na przykład za pomocą kodu BLIK.

mPay

Podobnie jak SkyCash, także aplikacja mPay umożliwia kupowanie biletów zarówno kolejowych, autobusowych, jak i płacenie za parkingi czy doładowanie telefonu. Pod aplikację możemy podpiąć własną kartę płatniczą lub bezpośrednio zasilić Portmonetkę dowolną kwotą. Na tej podstawie będziemy opłacać wybrane bilety. Aplikacja ma również ciekawą opcję dodawania biletów do ulubionych. Na tej podstawie będą się nam one wyświetlać od razu, co pozwoli nam zaoszczędzić czas i nie będziemy musieli wyszukiwać ich z listy.

Aplikację możemy pobrać z Google Play i AppStore.

zbiletem.pl

Z aplikacji zbiletem.pl skorzystamy wyłącznie w większych miastach Polski. W odróżnieniu od wyżej wymienionych aplikacji daje ona możliwość zakupu biletów wyłącznie w około dwudziestu miastach. Niemniej udostępnia ona ciekawą opcję zakupu biletów długoterminowych, a kiedy ich termin będzie dobiegał końca, wówczas otrzymamy powiadomienie. W prosty sposób możemy przechowywać nasz bilet na telefonie, a jeżeli go nie wykorzystamy, mamy prawo do jego zwrotu. Mamy zakupiony długoterminowy bilet, jednak rozładował nam się telefon? Twórcy aplikacji podkreślają, że to nie problem! W takich sytuacjach wystarczy jedynie okazać kontrolerowi ważny dokument tożsamości.

Aplikację pobierzemy z Google Play oraz AppStore.

 

Możesz również sprawdzić naszą listę praktycznych i przydatnych w Polsce aplikacji na telefon lub darmowych aplikacji do nauki języka polskiego.

Irina

podziel się
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.