Aplikacje do płacenia za przejazdy w Polsce: jak kupić bilet autobusowy, tramwajowy lub kolejowy online?

Irina Turaieva
Aplikacje, Transport | 2 grudnia 2023
Komentarze 0
Aplikacje do płacenia za podróże w Polsce-PL Source: Vista Create

W Polsce płacenie za transport publiczny jest niezwykle wygodne dzięki aplikacjom mobilnym. W tym artykule dowiesz się, jak szybko i łatwo kupić bilet autobusowy lub tramwajowy online za pomocą smartfona.

Aplikacja biletowa SkyCash w Polsce: jak z niej korzystać?

Source: https://geekweek.interia.pl/

SkyCash to niekwestionowany lider wśród wszystkich aplikacji do sprzedaży biletów komunikacji miejskiej. Instalując ją na swoim telefonie będziemy mogli kupować bilety kolejowe i autobusowe, płacić za parkowanie, wykupić ubezpieczenie, a nawet bilet do kina. Wszystkie osoby, które zakupiły i zarejestrowały kartę SIM w Polsce i połączyły się z siecią komórkową Play lub T-Mobile, mogą również dokonywać płatności za swój telefon za pośrednictwem tej aplikacji.

Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji, należy:

  1. Pobierz SkyCash z Google Play lub AppStore
  2. Zarejestruj się zgodnie z instrukcjami w aplikacji
  3. Dodaj kartę płatniczą lub aktywuj konto SkyCash i doładuj konto odpowiednią kwotą.

Kup bilet autobusowy lub tramwajowy w Polsce online ze SkyCash:

  1. Wybierz „Transport publiczny”, a następnie wprowadź swoje miasto z listy.
  2. Wybierz rodzaj biletu i wypełnij wymagane dane. W zależności od miasta, zostaniesz poproszony o podanie numeru linii, numeru autobusu i liczby biletów. Wypełnij pola i kliknij „kup”.
  3. Wybierz odpowiednią metodę płatności, taką jak karta płatnicza połączona z Twoim kontem.
  4. Zakupiony bilet jest dostępny w sekcji Kontrola biletów.

Aplikacja mobilna JakDojade do płacenia za podróże w Polsce

Source: https://geekweek.interia.pl/

Dzięki aplikacji Jakdojade można bardzo szybko i dokładnie zaplanować trasę do wybranej lokalizacji. W niektórych miastach istnieje możliwość zakupu biletów na konkretne przejazdy. Co ważne, aplikacja wydała również wersję w języku ukraińskim, więc nie powinieneś mieć większych problemów z zaplanowaniem trasy i zakupem biletów.

Jeśli nie wiesz, jak zapłacić za podróż autobusem online, zainstaluj aplikację, ustaw miasto, wprowadź punkt początkowy i miejsce, do którego chcesz się udać. Możesz również określić dzień i godzinę.
Aplikacja wyświetli najlepsze trasy. W prawym dolnym rogu znajduje się opcja zakupu biletu na daną podróż. Jeśli chcesz dokonać zakupu, musisz najpierw zarejestrować swoje konto. Następnie wybrać metodę płatności i kupić bilet. Ważne jest, że bilet jest aktywny od momentu zakupu, więc bilety tymczasowe nie powinny być kupowane z wyprzedzeniem, ale tylko przy wsiadaniu do konkretnego autobusu lub tramwaju.

JakDojade jest dostępny do pobrania w Google Play i AppStore.

Aplikacja do sprzedaży biletów komunikacji miejskiej MoBiLet – jak z niej korzystać?

Source: https://geekweek.interia.pl/

Bardzo prosta aplikacja umożliwiająca zakup biletów komunikacji miejskiej w Krakowie, Warszawie i wielu innych polskich miastach. Oprócz biletów na komunikację miejską, z poziomu aplikacji można również łatwo kupić wybrane bilety kolejowe.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku i Instagramie. Pomoże Ci to być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Aby skorzystać z programu, należy najpierw założyć i doładować konto dowolną kwotą, na przykład za pomocą kodu płatności BLIK.

Aplikacja jest dostępna do pobrania w Google Play i AppStore.

Source: https://geekweek.interia.pl/

Podobnie jak SkyCash, mPay pozwala kupować bilety kolejowe i autobusowe, płacić za parkowanie lub doładowywać saldo telefonu komórkowego. Do aplikacji można podłączyć bankową kartę płatniczą lub bezpośrednio doładować portfel dowolną kwotą. Na tej podstawie zapłacisz za wybrane bilety.

Zobacz też: Najlepsze aplikacje do tłumaczenia na telefon

Aplikacja posiada również ciekawą opcję dodawania biletów do ulubionych. W takim przypadku będą one wyświetlane natychmiast, co pozwoli zaoszczędzić czas i nie trzeba będzie szukać ich na liście. Aplikację można pobrać z Google Play i AppStore.

Aplikacja mobilna do płacenia za transport publiczny w Polsce zBiletem

Source: https://geekweek.interia.pl/

Z aplikacji zBiletem można korzystać tylko w dużych polskich miastach. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych aplikacji, pozwala ona na zakup biletów jedynie w około dwudziestu miastach. Niemniej jednak oferuje ciekawą opcję kupowania biletów na długi okres, a gdy zbliża się ich wygaśnięcie, otrzymasz powiadomienie. Możesz łatwo przechowywać bilet w telefonie, a jeśli go nie wykorzystasz, masz prawo go zwrócić. Kupiłeś bilet długoterminowy, ale w Twoim telefonie wyczerpała się bateria? Twórcy aplikacji podkreślają, że to żaden problem! W takich sytuacjach wystarczy okazać kontrolerowi ważny dokument tożsamości.

Aplikację można pobrać z Google Play i AppStore.

Jak kupić bilet kolejowy w Polsce online: aplikacje mobilne KOLEO i BILKOM Bilety

W dużych miastach i aglomeracjach miejskich w Polsce popularne są również pociągi lokalne, które zazwyczaj łączą centrum miasta z jego obrzeżami i pozwalają na bardzo szybkie przemieszczanie się z jednej dzielnicy do drugiej, omijając korki i działając jak swego rodzaju naziemne metro. Dlatego dla osób, które często korzystają z pociągów lokalnych, warto rozważyć aplikacje transportowe, takie jak KOLEO i BILKOM Bilety.

Aplikacja transportowa KOLEO

Source: https://geekweek.interia.pl/

Warto zaznaczyć, że dużą wadą aplikacji jest to, że obecnie ogranicza się ona do obsługi POLREGIO, PKP SKM w Trójmieście, Kolei Dolnośląskich, Kolei Wielkopolskich, Arrivy RP i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Ale to także możliwość zakupu biletów w bardzo atrakcyjnych cenach, zaplanowania podróży i posiadania pod ręką aktualnego rozkładu jazdy pociągów. W KOLEO użytkownicy mogą kupować bilety bez prowizji, stosując wszystkie możliwe przysługujące im zniżki, a potwierdzenie zakupu wysyłane jest na adres e-mail użytkownika. Płatności za bilety można dokonać za pośrednictwem utworzonego konta KOLEO, karty bankowej, Blik lub GPay.

KOLEO jest dostępne do pobrania na Androida i iOS.

Aplikacja transportowa BILKOM Bilety

Source: https://geekweek.interia.pl/

BILKOM Bilety pozwala również na wygodny i szybki zakup biletów takich przewoźników jak PKP Intercity, PolRegio, PKP SKM w Trójmieście, Koleje Wielkopolskie, Koleje Małopolskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Arriva RP i Koleje Śląskie. Aplikacja umożliwia również przeglądanie aktualnych połączeń, sprawdzanie cen biletów i ewentualnych opóźnień lotów. Ponadto aplikacja umożliwia również zwrot biletu lub jego zakup. Za bilety w BILKOM można zapłacić przelewem, kartą płatniczą lub poprzez system BLIK.

BILKOM Tickets można pobrać na platformy Android i iOS.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.