Nowe wsparcie od Finansova – 500 złotych tylko dla potrzebujących Ukraińców

1 czerwca 2022
500 zł pomocy dla Ukraińców

Krakowska społeczność ukraińska uruchomiła program pomocy pieniężnej dla Ukraińców znajdujących się w trudnej sytuacji. Informujemy, kto jest uprawniony do uzyskania pomocy i co należy zrobić, aby ją otrzymać.

Aktualizacja

Na stronie fundacji możemy znaleźć informację, że wsparcie finansowe dobiegło już końca i nowe zgłoszenia nie są już przyjmowane. Finansova podkreśla jednak, że pracuje nad innymi formami pomocy dla Ukraińców w Polsce.

Jaka organizacja udziela pomocy?

Fundacja Varsavsky została założona przez argentyńskiego biznesmena pochodzącego z rodziny o ukraińsko-żydowskich korzeniach. Jest on bardzo mocno zaangażowany w pomoc ukraińskim uchodźcom. Fundacja ta powołała do życia ukraińską wspólnotę Finansova w Krakowie. Jej celem jest właśnie wszechstronna pomoc Ukraińcom w dążeniu do niezależności finansowej w Polsce. Fundacja organizuje bardzo przydatne seminaria na temat finansów, pomaga w zakładaniu kont bankowych, a nawet uruchomiła kurs języka polskiego.

Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z pomocy?

Jednym z najważniejszych obszarów działania wspólnoty Finansova jest niesienie pomocy finansowej dla wszystkich potrzebujących osób z Ukrainy. Aby wziąć udział w powołanym przez nich do życia programie, należy spełnić określone kryteria. Oznacza to, że trzeba posiadać ukraińskie obywatelstwo, posiadać potwierdzenie przekroczenia granicy Polski po 24.02. Ponadto pomoc kierowana jest wyłącznie do osób, które:

– posiadają w rodzinie osobę niepełnosprawną (mogą to być zarówno dzieci, jak i dorośli członkowie rodziny).

– straciły męża na wojnie .

– są starsze i ukończyły już 75 rok życia.

Ukraińcy, którzy spełniają te kryteria, muszą wypełnić specjalny formularz, aby otrzymać pomoc finansową. Pomoc wynosi 500 zł i jest jednorazowa. Środki przelewane są na kartę Revolut.

Program wystartował właśnie teraz – wraz z początkiem czerwca. Po wysłaniu formularza trzeba poczekać maksymalnie dwa tygodnie na odpowiedź. W tym czasie specjaliści będą rozpatrywać nasz wniosek, a następnie się z nami skontaktują i poinformują o dalszych krokach.

 

Irina

podziel się
Popularne
Polecane
Najnowsze

Możliwość komentowania została wyłączona.