Ukraińscy studenci są zapraszani na bezpłatne studia w USA

Ukraińscy studenci mają możliwość bezpłatnego studiowania w USA. Jest to możliwe dzięki amerykańskiemu programowi CCI. Dowiedz się, jakie są warunki i jakie kierunki studiów są możliwe.
Co wiadomo o programie CCI?
Program CCI to inicjatywa, która daje ukraińskim studentom możliwość bezpłatnego studiowania na amerykańskiej uczelni przez rok. Ponadto dzięki programowi ukraińscy studenci będą mieli możliwość odbycia staży i wolontariatu, aby zanurzyć się w kulturze społecznej Stanów Zjednoczonych.
Studenci wybrani do udziału nie otrzymają dyplomu amerykańskiej uczelni. Ale program daje szansę na pogłębienie współpracy między międzynarodowymi partnerstwami edukacyjnymi. Ponadto jego uczestnicy będą mieli możliwość doskonalenia znajomości języka angielskiego.
Program wystartował w 2007 roku i od tego czasu wzięło w nim udział ponad 3500 uczestników z 24 krajów. Wszyscy otrzymali stypendia na studia w amerykańskich uczelniach. Program ma na celu osiągnięcie wzajemnego zrozumienia między obywatelami USA i obywatelami krajów uczestniczących.
Program skupia się na 5 głównych obszarach:
- Kierunek akademicki;
- Wymiana kulturalna;
- Działalność wolontariacka;
- Staż zawodowy;
- Działalność projektowa mająca na celu przywództwo ze względu na wpływ na społeczność.
Jak studenci w Polsce mogą otrzymać stypendium socjalne?
Wszystkie elementy programu CCI są równie ważne i wzajemnie powiązane.
Jakie koszty są pokrywane z funduszy programu CCI?
Jeśli mówimy o kosztach objętych dofinansowaniem z programu CCI, to należą do nich:
- Wydatki na życie. Uczestnicy będą mieszkać w akademikach uczelni, do których zostali przyjęci. Nie muszą płacić za zakwaterowanie.
- Koszty transportu. Obejmuje to koszty związane udziałem w programie CCI. Obejmuje loty do Stanów Zjednoczonych oraz koszty transportu związane z innymi działaniami programowymi. Jeśli podróżujesz w obrębie Stanów Zjednoczonych, musisz pokryć te wydatki we własnym zakresie. Po zakończeniu programu organizatorzy pokrywają koszty przelotu do domu.
- Wydatki związane ze zdrowiem. Jeśli zachorujesz, koszty leczenia zostaną zapewnione.
- Koszty żywności. Oznacza to, że organizatorzy zapewnią wyżywienie studentom, którzy przyjadą na studia.
- Koszt wizy J-1. To właśnie dzięki tej wizie będzie można wjechać do USA i kontynuować naukę w tym kraju w ciągu roku.
- Czesne i obowiązkowe opłaty za studia. Zagwarantowana zostanie również pomoc w zapewnieniu książek, niezbędnych materiałów i dodatkowych kosztów edukacji.
- Wydatki związane z działaniami zapewniającymi rozwój zawodowy i osobisty.
W efekcie ci, którzy zostaną zatwierdzeni do studiowania w ramach programu CCI, będą w pełni zabezpieczeni finansowo. Pamiętaj, że po zakończeniu programu nie będziesz mógł pozostać w USA. Po ukończeniu studiów będziesz musiał wrócić do swojego kraju.
Na jakich warunkach można studiować za darmo w USA?
Aby móc studiować za darmo w USA, musisz być zapisany na ukraińską uczelnię wyższą (może to być szkoła wyższa lub uniwersytet). Ponadto musisz spełniać następujące kryteria:
- Masz już 18 lat;
- Bardzo dobrze znasz język angielski (minimalny wynik TOEFL iBT to 79);
- Studiujesz na I lub II roku studiów licencjackich;
- Posiadasz świadectwo ukończenia szkoły;
- Masz możliwość rozpoczęcia studiów od lipca 2023 roku;
- Masz chęć rozwijania swoich umiejętności zawodowych i przywódczych, aby przyczynić się do rozwoju społeczeństwa;
- Nie studiowałeś wcześniej za granicą.
Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.
Jak aplikować i w jakich obszarach możliwe są bezpłatne studia w USA?
Formularz zgłoszeniowy na szkolenie jest taki sam dla prawie wszystkich branż. Wyjątkiem są środki masowego przekazu. Dla tej dziedziny istnieje osobny formularz. Oba znajdziesz na stronie internetowej.
Obszary, w których możliwe jest odbycie programu, obejmują następujące dziedziny:
- Rolnictwo;
- Zarządzanie w biznesie;
- Edukacja wczesnoszkolna;
- Technologia informacyjna;
- Usługi socjalne, opieka zdrowotna i bezpieczeństwo publiczne;
- Inżynieria stosowana;
- Środki masowego przekazu: media cyfrowe i komunikacja;
- Turystyka i hotelarstwo.
Zobacz też: Szkoły policealne w Polsce
Każda gałąź zawiera kilka specjalności. Możesz więc wybrać to, co najbardziej Ci odpowiada.
Możesz przeczytać więcej o każdym z tych kierunków, a także znaleźć formularze zgłoszeniowe pod tym linkiem: https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/cii/. Na stronie widnieją informacje zarówno w języku ukraińskim, jak i angielskim. Znajdziesz tam również szczegółowe dane dotyczące aplikowania na każdy z kierunków. Edukacja we wszystkich dziedzinach jest bezpłatna.
Wypełnione wnioski należy przesyłać na adres kyivcci_ukraine@state.gov. Termin składania wniosków upływa nie później niż 20 stycznia 2023 r. Należy pamiętać, że formularz należy wypełnić wyłącznie w języku angielskim.
Dodaj komentarz