Studia w USA dla Ukraińców za darmo w 2023 roku: aktualne programy edukacyjne

Tetiana Sharapova
Studenci, Świat | 11 września 2023
Komentarze 0
Kobieta trzymająca flagi Ukrainy i USA-PL Source: Vista Create

Obecnie ukraińscy studenci mają możliwość studiowania za darmo nie tylko w Europie, ale także w Stanach Zjednoczonych. Jest to możliwe dzięki kilku bezpłatnym programom edukacyjnym, które zapraszają ukraińskich kandydatów i studentów do udziału. Niniejszy artykuł opisuje kilka z tych inicjatyw. Dowiedz się, jaka pomoc edukacyjna i finansowa jest oferowana ukraińskim studentom w Stanach Zjednoczonych, a także jakie kierunki studiów są dostępne. 

Bezpłatne studia w USA dla Ukraińców w 2023 r. dzięki programowi Brave Generation

Ukraińsko-amerykański program Brave Generation został założony przez Ukrainkę Tanię Kotelnikową, która przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych po rozpoczęciu inwazji na pełną skalę. Dzięki Brave Generation możesz uzyskać możliwość studiowania w Stanach Zjednoczonych na wiodących uniwersytetach: otrzymasz pomoc w przyjęciu na studia, znajdziesz odpowiednie programy do ubiegania się o stypendia, poruszasz się po dokumentacji i pokrywasz koszty międzynarodowych testów z języka angielskiego i biletów na uniwersytet. Z programu skorzystało już 200 studentów, a 75% stypendystów otrzymało pełne stypendia na najlepszych amerykańskich uczelniach. Brave Generation wspiera również studentów w integracji i adaptacji, a także zapewnia bezpłatną pomoc psychologiczną swoim podopiecznym.

O stypendium mogą ubiegać się wszyscy absolwenci studiów licencjackich i magisterskich, którzy są obywatelami Ukrainy. Otrzymasz pomoc w wyborze specjalizacji, która Cię interesuje i pasuje do Twojego wcześniejszego doświadczenia. Celem Brave Generation jest zapewnienie obiecującej ukraińskiej młodzieży wysokiej jakości edukacji za granicą, aby młodzi profesjonaliści mogli wrócić na Ukrainę i pomóc w odbudowie kraju dzięki nowym umiejętnościom i zagranicznemu doświadczeniu. Wcześniej pisaliśmy o bezpłatnych programach studiów dla ukraińskich uchodźców w Europie w 2023 roku.

Aby wziąć udział w programie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy w języku angielskim. Oprócz danych osobowych, należy podać swoje osiągnięcia akademickie, doświadczenie w pracy wolontariackiej oraz inne osiągnięcia osobiste i zawodowe. Dodatkowym atutem będzie zdanie międzynarodowego testu z języka angielskiego (IELTS, TOEFL, Duolingo English Test). Ważne jest również napisanie eseju na temat swojej pracy społecznej i wizji powojennej przyszłości Ukrainy. Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebook а oraz naszej strony na Instagram, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Jeśli pomyślnie przejdziesz pierwszy etap selekcji, skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia rozmowy kwalifikacyjnej.

Program bezpłatnej wymiany studentów w 2023 roku FLEX (USA)

FLEX to jeden z najbardziej znanych programów wymiany studenckiej. Mogą w nim uczestniczyć uczniowie klas 8, 9 i 10. Program trwa rok, podczas którego uczeń mieszka u amerykańskiej rodziny i uczy się w jednej z amerykańskich szkół publicznych. Aby zakwalifikować się do programu w 2023 roku, należy spełnić następujące wymagania:

  • Uczeń musi być urodzony nie wcześniej niż 1 stycznia 2006 roku i nie później niż 15 lipca 2008 roku;
  • Uczeń musi dobrze znać język angielski;
  • Student musi spełniać wymagania wizy J-1;
  • Jeśli student był już w Stanach Zjednoczonych, czas jego pobytu w tym kraju w ciągu ostatnich 5 lat nie powinien przekraczać 3 miesięcy.

Zobacz też: Szkoły policealne w Polsce

Dodatkowo trzeba będzie zdać test online z języka angielskiego, napisać trzy eseje, wypełnić formularz zgłoszeniowy i odbyć rozmowę kwalifikacyjną.

Tegoroczny termin składania wniosków dla uczestników z Ukrainy upływa 19 września 2023 r.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: https://www.discoverflex.org/. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące programu, wyślij e-mail na: flex.ua@americancouncils.org.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *