Bezpłatna rehabilitacja dla niepełnosprawnych Ukraińców od Fundacji Avalon

13 lipca 2022

Wojna wpływa na życie każdego Ukraińca, a szczególnie osób o specjalnych potrzebach, które przebywają za granicą.

Osoby niepełnosprawne lub przewlekle chore muszą na czas korzystać z terapii wspomagającej i fizjoterapii, ponieważ konsekwencje dłuższej nieobecności lub zaprzestania mogą być bardzo poważne. Dlatego z myślą o nich Fundacja Avalon zorganizowała bezpłatną rehabilitację. Zajęcia prowadzone są przez zespół doświadczonych specjalistów w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon w Warszawie.

Darmowa terapia

Fundacja Avalon oferuje możliwość bezpłatnego odbycia kursu rehabilitacyjnego. Uchodźcy mogą odbyć go stacjonarnie w Warszawie, a w niektórych przypadkach nawet online poprzez platformę Zoom.

Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną lub przewlekle chorą i przebywasz obecnie w Warszawie, możesz zapisać się na bezpłatną rehabilitację w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active.

Jeśli, jesteś w innej części Polski, możesz otrzymać jednorazowe dofinansowanie do rehabilitacji w wysokości do 1500 zł. Możesz sam wybrać placówkę rehabilitacyjną lub poprosić Ośrodek Wsparcia dla Uchodźców o pomoc w znalezieniu odpowiedniego miejsca. Fundacja Avalon sprawdzi wybrane obiekty i w razie wątpliwości zastrzega sobie prawo do odmowy przyznania dotacji.

Jak się ubiegać?

Jeśli chcesz wziąć udział w kursie, musisz wysłać zapytanie mailowe na adres: pomocukrainie@fundacjaavalon.pl. Następnie czeka Cię pierwsza wizyta z fizjoterapeutą Avalon Active w Fundacji lub zdalnie poprzez platformę Zoom. Podczas spotkania wspólnie z rehabilitantem będziecie mogli określić cel, który można osiągnąć dzięki terapii. Indywidualny kontakt i spersonalizowane podejście są kluczowym elementem rehabilitacji prowadzonej przez Fundację Avalon.

Jak uzyskać pomoc finansową na rehabilitację?

Program przeznaczony jest dla obywateli Ukrainy z udokumentowaną niepełnosprawnością lub przewlekłą chorobą, którzy przekroczyli granicę Rzeczypospolitej Polskiej po 24 lutego 2022 r. i legalnie przebywają na terenie tego kraju.

Dodatkowo, aby otrzymać środki, trzeba mieć subkonto otwarte w Fundacji Avalon. Dowiedz się więcej o tym, jak otworzyć subkonto TUTAJ.

Jeśli chcesz dołączyć do programu musisz:

– Zapoznać się z regulaminem programu TUTAJ

– Założyć subkonto w Fundacji Avalon

Zobacz też: Praca zdalna i freelance w Polsce

Złóż odpowiednie dokumenty:

Wniosek o dofinansowanie (do pobrania tutaj).

Deklaracja uczestnictwa – pobierz

Kserokopia/skan dokumentu potwierdzającego legalny pobyt na terytorium RP (np. paszport z datą przekroczenia granicy, dokument potwierdzający numer PESEL).

W przypadku dalszych pytań należy skontaktować się z Centrum Informacyjnym dla Uchodźców Niepełnosprawnych. Контакты:pomocukarinie@fundacjaavalon.pl, tel. 790 688 222.

Stefaniia Chuakova

Autor artykułów na stronie. Na portalu dzielę się ciekawymi informacjami, a także własnymi doświadczeniami. Marzę, że dzień trwa nie 24, ale co najmniej 25 godzin. Uwielbiam piękne buty i pyszne cukierki. Uwielbiam ręcznie robione produkty i czystość w domu. Moje motto życiowe: „Sam się nauczę i przekażę innym”.

podziel się
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.