Nastąpiły zmiany w rozkładzie pociągów

17 czerwca 2022
Jadący pociąg na trasie Przemyśl-Kijów

W związku z tym, że duża liczba Ukraińców wraca z Polski do domów, Ukrzaliznytsia wyznaczyła dodatkowe pociągi międzynarodowe. W rozkładzie już jeżdżących pociągów dokonała natomiast korekty, aby pasażerowie mogli komfortowo przesiadać się na inne linie.

Nowe pociągi

Pociąg 32/31 Przemyśl-Zaporoże

Pociąg ruszył 11 czerwca z Zaporoża. Wyjeżdża o 15.30, a przyjeżdża do Przemyśla następnego dnia o 12:50. W drugą stronę natomiast wyjeżdża z Przemyśla o 16:00, a w Zaporożu jest 15:51. Trasa pociągu przebiega przez Lwów, Berdyczów, Znamenkę, Białą Cerkiew, Kamieńskie i Dniepr. Pociąg ma przedziały i luksusowe wagony. Bilety można kupić online, bezpośrednio na stronie przewoźnika. Całkowita opłata za przejazd wynosi 1860,17 UAH.

Dodatkowy pociąg 53/54 Kijów–Przemyśl

Pociąg zaczął kursować również 11 czerwca. Wyjazd z Kijowa następuje o 19:48, natomiast przyjazd do Przemyśla ma miejsce następnego dnia o 07:21. Więcej o szczegółach tego połączenia oraz możliwych przesiadkach pisaliśmy w tym artykule.

Zmiany w rozkładzie niektórych pociągów

Pociąg 705/706

Od 12 czerwca zmienił się czas odjazdu pociągu z Przemyśla. Niegdyś odjeżdżał on o 8:00, natomiast po wprowadzonej zmianie odjazd ma miejsce o godzinie 10:15, w Kijowie jest natomiast o 22:34. Zmiana została wprowadzona, aby pasażerowie mogli w łatwy sposób przesiąść się z polskiego InterCity Wrocław-Przemyśl.

Ukrzaliznytsia zorganizowała również dodatkowy kurs pociągiem pierścieniowym, aby pasażerowie mogli dotrzeć bezpiecznie do swoich domów. Dzieje się tak, ponieważ pociąg przyjeżdża do Kijowa niewiele przed nastaniem godziny policyjnej.

Stefaniia Chuakova

Autor artykułów na stronie. Na portalu dzielę się ciekawymi informacjami, a także własnymi doświadczeniami. Marzę, że dzień trwa nie 24, ale co najmniej 25 godzin. Uwielbiam piękne buty i pyszne cukierki. Uwielbiam ręcznie robione produkty i czystość w domu. Moje motto życiowe: „Sam się nauczę i przekażę innym”.

podziel się
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.