Niższe ceny lotów dla osób z Ukrainy

Agnieszka Zugaj
Transport | 22 marca 2022
Komentarze 0
Tablica ze zniżkami na loty dla ukraińców

Sytuacja na Ukrainie sprawiła, że w pomoc uchodźcom zaangażowało się dużo spółek w tym także linie lotnicze. Sprawdziliśmy, na jakich warunkach można podróżować samolotami w obrębie Europy. 

LOT obniżył ceny biletów

Ukraińscy obywatele podróżujący z Polski, Rumunii, Węgier lub Słowacji mogą skorzystać ze sporej zniżki na bilety polskiego przewoźnika LOT. Ceny plasują się następująco:

– 30% zniżki dla osób dorosłych;

– 50% zniżki dla dzieci;

– 99% zniżki dla niemowląt, które podróżują na kolanach dorosłych.

Oprócz zniżek LOT przewidział szereg innych udogodnień, w tym możliwość:

– dokonania bezpłatnej zmiany rezerwacji (nawet w przypadku, kiedy spóźniliśmy się bądź nie skorzystaliśmy z wykupionego wcześniej lotu);

– zwrotu biletów i odzyskania pieniędzy;

– dodania kolejnej sztuki bagażu, która nie może przekraczać 23 kilogramów.

Zniżki obowiązują do 31 maja 2022 roku. Aby zarezerwować bilet na konkretny przelot, możemy skontaktować się z Contact Center pod numerem 22 577 77 55, skorzystać z punktu sprzedaży na lotniskach bądź udać się do jednego z biur miejskich LOT S.A.

Dzięki WIzzAir polecimy za darmo

Dla uchodźców z Ukrainy WizzAir wprowadził całkowicie darmowe loty. Pierwotnie oferta miała obowiązywać do 31 marca, jednak linia lotnicza zdecydowała się na przedłużenie promocji do 10 kwietnia. Przewoźnik zagwarantował pulę stu tysięcy darmowych miejsc dla wszystkich osób z Ukrainy, które podróżują z Polski, Słowacji, Węgier oraz Rumunii. Z tych lokalizacji można udać się w dowolne miejsce na mapie Europy. Bez opłat można zabrać ze sobą jedynie małą torbę podręczną. Jeżeli zatem przewozimy większy bagaż, musimy liczyć się z poniesieniem dodatkowej opłaty.

Dla osób, które utknęły w innych państwach, WizzAir przygotował też ofertę ratunkową. Mogą one nabyć bilet w cenie 29,99 euro z wykluczeniem Islandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Wysp Kanaryjskich (do tych krajów bilet kosztuje 69,99 euro).

Zobacz też: Aktualne promocje Intercity: jak tanio kupić bilety w 2023 roku

Lot zarezerwować można pod adresem: https://wizzair.com/pl-pl#/rescue

Podczas rezerwacji niezbędne jest podanie numeru paszportu, a w momencie odprawy trzeba okazać ten dokument do wglądu.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.