Jak możesz używać ChatGPT do pracy w domu

Yana Zakharchuk
Robotyka | 2 lipca 2023
Komentarze 0
Sztuczna inteligencja OpenAI Source: Vista Create

ChatGPT pojawił się niedawno na Ukrainie. Jest to chatbot sztucznej inteligencji, który może pomóc w każdej sprawie bez wychodzenia z domu i za darmo. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, czym jest ten chatbot i jak z niego korzystać.

Czym jest ChatGPT?

ChatGPT to zaawansowana sztuczna inteligencja opracowana przez OpenAl. Jej głównym celem jest generowanie odpowiedzi na różne pytania zadawane przez użytkowników. Chatbot dostarcza przydatnych informacji natychmiast po zapytaniu, pomaga rozwiązywać problemy i może komunikować się na różne tematy. ChatGPT może być przydatny w wielu dziedzinach, takich jak nauka, technologia, rozrywka, a nawet życie codzienne.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl, naszej strony na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl, а oraz naszej strony na Instagramie pod adresem https://www.instagram.com/ukrainian_in_poland_pl, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Gdzie mogę znaleźć ChatGPT?

 • OpenAl – najwygodniejszy sposób na odwiedzenie strony ОpenAl (deweloperzy GPT);
 • aplikacje i usługi w sklepach z oprogramowaniem, takich jak: Google Play Store, Apple App Store lub na stronach internetowych;
 • fora i społeczności.

Co może zrobić ChatGPT?

ChatGPT, jako zaawansowany model językowy, może być przydatny w wielu obszarach. Poniżej znajduje się kilka przykładów:

 1. Obsługa klienta: ChatGPT może być używany jako wirtualny asystent obsługi klienta, odpowiadając na pytania, dostarczając różnych informacji, którymi dana osoba jest zainteresowana i może rozwiązać niemal każdy problem.
 2. Tworzenie treści: bot może być wykorzystywany do tworzenia treści tekstowych, takich jak blogi, eseje, opisy produktów, recenzje, a nawet opowiadania.
 3. Tłumaczenie: ChatGPT może z powodzeniem tłumaczyć teksty, frazy lub po prostu słowa na różne języki (nie zawsze może to być dokładne tłumaczenie, lepiej sprawdzić w słowniku lub w aplikacjach do tłumaczenia na telefon wątpliwe słowa).
 4. Nauka i edukacja: bot może być przydatny do nauki, ponieważ może rozwiązać każde zadanie, a nawet wyjaśnić tematy z różnych przedmiotów.
 5. Generowanie pomysłów: czat może pomóc w generowaniu pomysłów, sugerując pewne koncepcje lub rozwiązania w oparciu o dostarczone informacje.
 6. Programowanie i wsparcie techniczne: model może pomóc w programowaniu, oferować porady na dany temat i dostarczać informacji.
 7. Osobisty asystent: bot może służyć jako osobisty asystent, pomagając w organizacji codziennego życia, przypominając o ważnych datach i udzielając porad na różne tematy. Wcześniej pisaliśmy o tym, jak ukraiński student może kontynuować naukę w Polsce.
 8. Wsparcie emocjonalne: ChatGPT może być osobistym psychologiem, pomagając użytkownikom wyrażać ich uczucia i wspierając ich w trudnych sytuacjach życiowych, a także może prowadzić rozmowy i udzielać porad na dowolny temat.

ChatGPT jako asystent domowy

ChatGPT zmienia sposób, w jaki pracujemy. Chatbot oparty na sztucznej inteligencji może stać się Twoim domowym asystentem.

Czy trudno ci zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym i czy masz coraz więcej obowiązków domowych? Jeśli tak, doświadczasz zwiększonego stresu, a w rezultacie zmniejszonej produktywności. Istnieje jednak sposób na optymalizację prac domowych przy użyciu sztucznej inteligencji.

Oto kilka sposobów na ułatwienie sobie życia:

 • Organizacja w domu – jeśli cierpisz na dezorganizację w domu, ChatGPT pomoże ci w tym, tworząc osobisty plan;
 • Tygodniowy harmonogram – możesz poprosić bota o utworzenie dla Ciebie tygodniowego harmonogramu, abyś nie zapomniał zrobić ważnych rzeczy w domu;
 • Harmonogram sprzątania – ChatGPT może umiejętnie zorganizować twoje życie, pomoże ci stworzyć harmonogram sprzątania, po prostu określ rozmiar swojego domu lub mieszkania, a otrzymasz swój osobisty harmonogram;
 • Poranna i wieczorna rutyna – możesz poprosić bota o przygotowanie porannej i wieczornej rutyny, na przykład kiedy się obudzić, o której godzinie iść spać, a także możesz określić swoje osobiste potrzeby i czynności, takie jak czytanie, praca, określone procedury, spacery na świeżym powietrzu.

Ustawa o ochronie obywateli przed AI

W dniu 7 czerwca 2023 r. Unia Europejska przyjęła pierwsze na świecie prawo dotyczące sztucznej inteligencji, które dzieli systemy sztucznej inteligencji na grupy w zależności od stopnia ryzyka, jakie stwarzają dla konsumentów. Grupa „niedopuszczalnego ryzyka” obejmuje:

 • systemy zaprojektowane do wpływania na podświadomość ludzi;
 • systemy ocen społecznych, które dzielą ludzi na kategorie;
 • na podstawie zachowania i innych cech osobistych;
 • systemy rozpoznawania w czasie rzeczywistym.

Wszystkie z nich są zakazane w Europie, z wyjątkiem użytku przez organy ścigania.

Zobacz też: Pomoc finansowa od The $1K Project

Grupy wysokiego ryzyka obejmują:

 • systemy wykorzystywane do towarów i usług podlegających licencjonowaniu w UE w ramach ochrony konsumentów (np. zabawki, samochody, samoloty i urządzenia medyczne);
 • systemy zarządzania infrastrukturą krytyczną;
 • systemy wykorzystywane w placówkach edukacyjnych lub w pracy pomiędzy pracownikami firm i instytucji;
 • systemy wykorzystywane w egzekwowaniu prawa, pracy imigrantów i uchodźców, a także w ochronie granic.

Właściciele systemów generujących treści, takich jak ChatGPT, będą musieli oznaczyć swoje produkty i zaprogramować je tak, aby nie tworzyły nielegalnych treści. Wszystkie inne systemy sztucznej inteligencji znajdują się w grupie „niskiego ryzyka”.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *