Specjalna aplikacja mobilna dla ukraińskich uchodźców

27 października 2022

W Kanadzie została opracowana specjalna aplikacja YesHelp dla ukraińskich uchodźców. Z jej pomocą łatwo znajdziemy wolontariusza, mieszkanie i wiele innych ważnych rzeczy. Sprawdź, jak działa i jak się zarejestrować.

Dlaczego aplikacja została stworzona?

Aplikacja YesHelp została stworzona przez kanadyjską firmę technologiczną OneIQ Corp. Jest już dostępna do pobrania na platformy IOS i Android w ponad 60 krajach. A przede wszystkim mogą ją pobrać uchodźcy, którzy mieszkają w Unii Europejskiej.

Miliony Ukraińców uciekły przed wojną, aby żyć w spokoju i czuć się bezpiecznie. Zdecydowana większość to kobiety z dziećmi. Tworząc YesHelp, spojrzeliśmy na kwestie bezpieczeństwa ich oczami. I wiemy, że czują się oni najbardziej komfortowo, otrzymując bezpośrednią, fizyczną i emocjonalną pomoc od kobiet – komentują twórcy aplikacji.

Aby pobrać aplikację na system Android, należy skorzystać z tego linku. Jeśli potrzebujesz pobrać na system IOS – musisz skorzystać z tego linku.

Jakie funkcje zawiera aplikacja?

Aplikacja została stworzona po to, aby jej użytkownicy mogli otrzymać jakąkolwiek pomoc. Obecnie znajdziesz tam:

 • mieszkanie;
 • transport;
 • wolontariusza;
 • osoba, która będzie opiekowała się dziećmi lub zwierzętami.

Ponadto aplikacja posiada specjalny czat do przesyłania wiadomości. Jeśli więc potrzebujesz się z kimś skontaktować, możesz to zrobić. A jeśli nie znasz pożądanego języka – to nie jest problem. W końcu aplikacja ma wbudowany automatyczny tłumacz.

Niedawno pisaliśmy też, że Ukraina stworzyła usługę „zadzwoń do siebie”. Z jego pomocą można skontaktować się z bliskimi nawet wtedy, gdy nie mają oni połączenia komórkowego. Więcej o funkcjonalności tej usługi można przeczytać w naszym poprzednim artykule pod tym linkiem.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Jak zarejestrować się w aplikacji?

Po pobraniu aplikacji należy się w niej zarejestrować. Proces ten trwa kilka minut. Rejestracja odbywa się w oparciu o następujący algorytm:

 1. Automatycznie otworzy się Twoja przeglądarka i zostanie Ci zaproponowanych 6 sposobów rejestracji: za pomocą Apple, Google, Facebook, Linkedln, Microsoft lub utwórz nowe konto;
 2. Po zalogowaniu będziesz musiał wypełnić następujące pola: płeć, imię i nazwisko, opowiedzieć trochę o sobie i dodać języki, którymi się posługujesz. Najlepiej dodawać te, które się bardzo dobrze zna.
 3. Następnie musisz wybrać, czy jesteś wolontariuszem, czy osobą, która potrzebuje pomocy;
 4. Jeśli potrzebujesz pomocy: wskaż miasto i kraj, w którym się znajdujesz, wskaż od kogo wolałbyś otrzymać pomoc (od kobiety czy mężczyzny), wskaż ile osób dorosłych, dzieci i zwierząt domowych jest z Tobą;
 5. Jeśli jesteś wolontariuszem: wskaż, gdzie się znajdujesz i komu wolisz zaoferować pomoc (mężczyznom czy kobietom);
 6. Wskaż, w czym dokładnie potrzebujesz pomocy: mieszkanie, opieka nad dziećmi, tłumaczenie, opieka nad zwierzętami lub dziećmi lub inne;
 7. Potwierdź swoją tożsamość za pomocą dokumentu lub weryfikacji biometrycznej.

Po wykonaniu tych czynności można w pełni korzystać z aplikacji. Możesz mieć pewność, że Twoje dane nie zostaną nigdzie przekazane, ponieważ YesHelp ich nie przechowuje.

Niedawno opracowaliśmy poradnik, jak ewakuować się z niebezpiecznych regionów Ukrainy do Polski. Informacje o tym jak przygotować się i wyjechać do Polski znajdziecie pod tym linkiem. Informacje o tym, jak urządzić swoje życie po przeprowadzce, znajdziesz w tym artykule.

O firmie OneIQ Corp

OneIQ Corp mieści się w kanadyjskim mieście Ontario. Firma zajmuje się programowaniem i stara się to robić jak najlepiej.

Zobacz też: Czym jest i do czego służy profil zaufany?

Dzięki temu, że wszyscy dzielą się informacjami na temat aplikacji i infrastruktury IT, przestrzenie robocze OneIQ sprawiły, że praca zespołowa jest tak łatwa, jak powinna być – mówią o sobie pracownicy OneIQ Corp.

Firma współpracuje z tak znanymi markami jak Lenovo, Nutanix czy VMware. Ale niewykluczone, że stopniowo będą poszerzać pole partnerstwa. Jak sami zaznaczają, firma jest otwarta na współpracę.

Tetiana Sharapova

Kreatywność jest sensem życia Tetiany. Pisze wiersze, scenariusze i artykuły. Robi zdjęcia. Potrafi znaleźć wspólny język z ludźmi. Z wzajemnością uwielbia zwierzęta, zwłaszcza koty i psy. Miłośniczka książek, komiksów oraz gier komputerowych.

podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *