Nowy pociąg Rawa Ruska-Warszawa

17 sierpnia 2022

Od 24 sierpnia planowane jest uruchomienie nowego połączenia kolejowego Rawa Ruska–Warszawa.

Informuje o tym służba prasowa lwowskiej OVA. W tej chwili nie zakończono jeszcze prac remontowych na euro-torze. Trwa również przebudowa dworca kolejowego w Rawie Ruskiej. Na czas remontu powstaną pawilony celne i graniczne do obsługi pasażerów. W przyszłości planowane jest przedłużenie linii do Lwowa, a następnie do Kijowa.

Czas na sprawniejsze połączenia

Odcinek Rawa-Ruska – granica państwa (Hrebenne) nie był wykorzystywany od 5 lat, dlatego uruchomienie projektu Eurolinia Lwów-Rawa-Ruska-Warszawa znacznie poprawi połączenie transportowe Ukrainy z Europą i odciąży szlak transportowy Mościska-Lwów. Należy przypomnieć, że właśnie ten kierunek stał się zdecydowanie najpopularniejszym połączeniem kolejowym podczas wojny w Ukrainie. Realizacja projektu pozwoli w przyszłości na prowadzenie szybkich i nieprzerwanych połączeń z Lwowa do Polski i innych krajów europejskich, ponieważ nie będzie potrzeby zmiany zestawów kołowych.

Według Jurija Buczka, zastępcy szefa lwowskiej obwodowej administracji wojskowej, na początku będzie to pociąg dwuwagonowy. Będzie on kursował z Warszawy do Rawy Ruskiej. Odpowiednio, podobny pociąg będzie kursował ze Lwowa do Rawy-Ruskiej. W ten sposób pasażerowie będą mogli łatwo przesiąść się do innych pociągów w wybranym przez siebie kierunku.

Dobra alternatywa dla samochodów

W związku z sytuacją militarną w Ukrainie rośnie liczba osób wewnętrznie przesiedlonych w obwodzie lwowskim. Dlatego realizacja tego projektu zwiększy ruch pasażerski i będzie alternatywą dla innych środków transportu przy przekraczaniu granicy. Projekt odciąży też granicę lądową, bo do Warszawy znacznie szybciej można dojechać pociągiem niż samochodem.

Stefaniia Chuakova

Autor artykułów na stronie. Na portalu dzielę się ciekawymi informacjami, a także własnymi doświadczeniami. Marzę, że dzień trwa nie 24, ale co najmniej 25 godzin. Uwielbiam piękne buty i pyszne cukierki. Uwielbiam ręcznie robione produkty i czystość w domu. Moje motto życiowe: „Sam się nauczę i przekażę innym”.

podziel się
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.