Nowy pociąg Rawa Ruska-Warszawa

Stefaniia Chuakova
Transport, Warszawa | 17 sierpnia 2022
Komentarze 0
Pociąg Rava-Ruska - Warszawa

Od 24 sierpnia planowane jest uruchomienie nowego połączenia kolejowego Rawa Ruska–Warszawa.

Informuje o tym służba prasowa lwowskiej OVA. W tej chwili nie zakończono jeszcze prac remontowych na euro-torze. Trwa również przebudowa dworca kolejowego w Rawie Ruskiej. Na czas remontu powstaną pawilony celne i graniczne do obsługi pasażerów. W przyszłości planowane jest przedłużenie linii do Lwowa, a następnie do Kijowa.

Czas na sprawniejsze połączenia

Odcinek Rawa-Ruska – granica państwa (Hrebenne) nie był wykorzystywany od 5 lat, dlatego uruchomienie projektu Eurolinia Lwów-Rawa-Ruska-Warszawa znacznie poprawi połączenie transportowe Ukrainy z Europą i odciąży szlak transportowy Mościska-Lwów. Należy przypomnieć, że właśnie ten kierunek stał się zdecydowanie najpopularniejszym połączeniem kolejowym podczas wojny w Ukrainie. Realizacja projektu pozwoli w przyszłości na prowadzenie szybkich i nieprzerwanych połączeń z Lwowa do Polski i innych krajów europejskich, ponieważ nie będzie potrzeby zmiany zestawów kołowych.

Według Jurija Buczka, zastępcy szefa lwowskiej obwodowej administracji wojskowej, na początku będzie to pociąg dwuwagonowy. Będzie on kursował z Warszawy do Rawy Ruskiej. Odpowiednio, podobny pociąg będzie kursował ze Lwowa do Rawy-Ruskiej. W ten sposób pasażerowie będą mogli łatwo przesiąść się do innych pociągów w wybranym przez siebie kierunku.

Dobra alternatywa dla samochodów

W związku z sytuacją militarną w Ukrainie rośnie liczba osób wewnętrznie przesiedlonych w obwodzie lwowskim. Dlatego realizacja tego projektu zwiększy ruch pasażerski i będzie alternatywą dla innych środków transportu przy przekraczaniu granicy. Projekt odciąży też granicę lądową, bo do Warszawy znacznie szybciej można dojechać pociągiem niż samochodem.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.