Ukrzaliznytsia przypomina, że istnieje specjalna rezerwa biletowa dla wojska

Tetiana Sharapova
25 lipca 2023
Komentarze 0
Mundur wojskowy Ukraińca Source: Vista Create

Ukrzaliznytsia wspiera obrońców Ukrainy. Firma przypomniała, że personel wojskowy może korzystać ze specjalnej rezerwy biletowej. Jest to rezerwacja dystrybuowana przez wojskowe biura komendanta.

Jak wojskowi mogą korzystać ze specjalnej rezerwy biletowej

Specjalna rezerwa biletowa ma na celu zapewnienie, że personel wojskowy podróżujący w ramach podróży służbowych lub wakacji może dotrzeć do wybranego celu tak szybko, jak to możliwe. Specjalna rezerwa biletowa wygasa jednak na 6 godzin przed odjazdem pociągu, dlatego o zakup biletu należy zadbać odpowiednio wcześniej. Aby zdobyć bilet, należy postępować zgodnie z poniższym algorytmem:

  1. Udać się do następnej stacji, która skieruje serwisanta do biura komendanta wojskowego.
  2. W biurze komendanta wojskowego należy przedstawić wojskową kartę identyfikacyjną i dokument potwierdzający potrzebę podróży w tym konkretnym dniu.
  3. Otrzymać specjalny kupon biletowy.
  4. Przedstawić ten kupon w specjalistycznej kasie biletowej dla personelu wojskowego lub, jeśli nie ma takiej kasy, w dowolnej innej.

Według Ukrzaliznytsia, jeśli osoba wojskowa ma jakiekolwiek pytania, może zadzwonić na specjalną infolinię. Jest ona dostępna pod numerem 0 800 503 222. Podczas rozmowy można uzyskać porady dotyczące lotów, transferów, dostępności biur komendantów wojskowych na dworcu itp. Jeśli okaże się, że wszystkie rezerwacje są wyprzedane, Ukrzaliznytsia będzie szukać możliwości transportu personelu wojskowego na zasadzie indywidualnej.

Jeśli na stacji nie ma biura komendanta wojskowego, nadal będzie można skorzystać z rezerwacji biletów. Aby to zrobić, należy okazać WDP (wojskowy dokument podróży) w dowolnej kasie biletowej na stacji. Dokument ten uprawnia również do bezpłatnych przejazdów.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku oraz naszej strony na Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *