Gdzie się wybrać w weekend 11-13 listopada w Warszawie?

10 listopada 2022
Autor: Tetiana Sharapova

Znów zbliża się weekend, a my chcemy pomóc Wam go jak najlepiej zaplanować. Tym razem będzie on trwał aż trzy dni. Proponujemy wybór najciekawszych wydarzeń, które odbędą się w ten weekend w Warszawie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

11 listopada

W piątek, 11 listopada, Polska będzie miała dzień wolny od pracy. W tym dniu Polacy obchodzą Święto Niepodległości. Dlatego większość wydarzeń będzie poświęcona temu dniu.

Większość marszów odbędzie się w centrum Warszawy i rozpocznie się w godzinach porannych. Wśród innych wydarzeń związanych ze świętem, znajdują się:

Bieg Niepodległości

Gdzie: al. Jana Pawła II

O której: 11:11

Bieg Niepodległości to tradycyjne wydarzenie w Warszawie, które odbywa się co roku. Bieg rozpoczyna się o 11:11, a dystans wynosi 10 kilometrów. Do wydarzenia może dołączyć każdy. Ponadto istnieją osobne ścieżki dla osób o specjalnych potrzebach. Będzie to już 32. Taki wyścig. Wstęp jest wolny.

Koncert Bardowie Solidarności

Gdzie: Okęcka Sala Widowiskowa

O której: 18:00

Koncert Bardowie Solidarności to wydarzenie, podczas którego wykonane zostaną różne utwory muzyczne związane z historią niepodległości Polski. W rzeczywistości wykonanie ich jest przedstawieniem wydarzeń, które wpłynęły na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Wstęp jest wolny.

Obchody Święta Niepodległości na Ursynowie

Gdzie: Park im. R. Kozłowskiego

O której: 12:00

Jeśli mieszkasz na Ursynowie i chcesz włączyć się w obchody Święta Niepodległości Polski, będziesz miał okazję. Mimo że obchody rozpoczynają się o 12, mieszkańcy Ursynowa są zaproszeni do spotkania wcześniej, o 11.11 przy Kopie Cwila. A stamtąd, dokładnie o 12, w niebo wystrzelone zostaną biało-czerwone latawce i wykonany zostanie hymn narodowy. Wstęp jest wolny.

Spektakl Z@.mova

Gdzie: TR Warszawa

O której: 19:00

11 listopada odbędzie się również premiera spektaklu Z@.mova, który ma na celu opowiedzenie widzom o ukraińsko-białorusko-polskim folklorze. Będzie więc można usłyszeć piosenki ukraińskie, białoruskie i polskie. Bilety można kupić na stronie TR Warszawa.

Noc Helvera

Gdzie: Teatr Druga Strefa

O której: 20:00

Jeśli lubicie chodzić na spektakle, po których jest wiele pytań, to radzimy wybrać się na powyższy. Po jego obejrzeniu na pewno będziecie mieli coś do przemyślenia. Noc Helvera to wstrząsający dramat o ludzkiej tragedii i dumie. Bilety można nabyć na stronie internetowej teatru.

Pamiętaj też, że 11 listopada większość sklepów i innych placówek będzie zamknięta.

12 listopada

12 listopada większość sklepów i instytucji będzie pracować jak zwykle. Ale oprócz udania się do stołecznych galerii handlowych w poszukiwaniu rozrywki, radzimy odwiedzić także inne miejsca. Wśród ciekawych wydarzeń:

Znajomość owadów i egzotyki

Gdzie: Dom Kultury Zacisze

O której: 10:00

Jeśli lubicie owady, radzimy odwiedzić to wydarzenie. W ciągu trzech godzin będzie można zapoznać się z różnymi rodzajami owadów. Można przyjść zarówno samemu, jak i z dziećmi. Zajęcia odbywać się będą według następującego harmonogramu:

10:00 – dla dzieci w wieku 8-10 lat;

11:30 – dla dzieci w wieku 10-15 lat.

Wstęp jest wolny.

Pod patronatem kultury. Seryjna sobota

Gdzie: Dom Kultury Włochy

O której: 14:00

Jeśli lubicie oglądać filmy i seriale, to radzimy dołączyć do tego wydarzenia. Nie tylko obejrzysz coś nowego, ale też dowiesz się wiele o trendach kulturowych. Po projekcji odbędzie się dyskusja. Wstęp jest wolny.

Zobacz też: Jakie są najlepsze miasta do życia w Polsce?

Ciałogranie w Teatrze Baj

Gdzie: Teatr Baj

O której: 16:00

Ciałogranie to spektakl oparty na choreografii. Podczas spektaklu widzowie będą mieli okazję poczuć swoje ciało w nowy sposób. Jak planują organizatorzy, ma on na celu pokazanie wszystkich możliwości, do jakich zdolne jest nasze ciało. Bilety można nabyć na stronie internetowej teatru.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

13 listopada

13 listopada będzie ostatnim dniem wolnym od pracy w świąteczny weekend. Ale w tym dniu można odwiedzić kilka ciekawych wydarzeń. Wśród tych wydarzeń:

Dog Champion Ochoty

Gdzie: Niepubliczne Liceum nr 2 im. Janusza Korczaka

O której: 15:00

W najbliższą niedzielę odbędzie się finał mistrzostw Dog Champion Ochoty. A jeśli jesteś właścicielem psa, również możesz wziąć udział. Aby to zrobić, trzeba napisać do foto.szkola@wp.pl, dodając tam:

  • 30-sekundowy filmik opowiadający o Twoim psie. Maksymalna waga filmu to 100 MB.
  • swoje imię i nazwisko oraz nazwę zwierzęcia, wiek zwierzęcia oraz nazwę imprezy, na którą się zgłaszacie (Psi Champion Ochoty).

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 listopada.

Sprzedaż antyków

Gdzie: Targowisko Falenica

O której: 8:00

Jeśli lubisz kupować stare rzeczy, to radzimy odwiedzić wyprzedaż antyków. Można tu znaleźć wiele ciekawych przedmiotów, z których większość jest wykonana ręcznie. Na wyprzedaż można przyjść samemu, można też zabrać ze sobą znajomych lub rodzinę. Najważniejsze, żeby być na miejscu przed 15.00. Wstęp jest wolny.

Morsowanie nad Wisłą

Gdzie: Beach Bar Aquatica

O której: 10:00

Jeśli chcesz trochę wzmocnić swoje ciało, to przyjdź w niedzielę rano nad Wisłę. Należy zabrać ze sobą ręcznik, ciepłe ubrania, strój kąpielowy, czapkę, szalik, rękawiczki i worki na mokre rzeczy. Zadbaj również o ciepłe buty. Wstęp jest wolny.

Koncert Jamali

Gdzie: Praga Centrum

O której: 19.00

Ukraińska piosenkarka Jamala da w najbliższą niedzielę koncert w Warszawie. Wystąpi w warszawskim klubie Praga Centrum. Ceny biletów zaczynają się od 79 zł. Można je kupić na tej stronie internetowej.

Tetiana Sharapova

Kreatywność jest sensem życia Tetiany. Pisze wiersze, scenariusze i artykuły. Robi zdjęcia. Potrafi znaleźć wspólny język z ludźmi. Z wzajemnością uwielbia zwierzęta, zwłaszcza koty i psy. Miłośniczka książek, komiksów oraz gier komputerowych.

podziel się

Możliwość komentowania została wyłączona.