Łatwiejszy zakup biletów na międzynarodowe połączenia kolejowe w Polsce

Tetiana Sharapova
23 lipca 2023
Komentarze 0
Pociąg PKP Intercity Source: businessinsider.com.pl

W Polsce można teraz łatwiej kupić bilety na pociągi międzynarodowe dzięki wprowadzeniu rezerwacji biletów za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Wcześniej było to możliwe tylko w kasie biletowej.

Które połączenia międzynarodowe można zarezerwować przez aplikację mobilną?

PKP Intercity, polski przewoźnik kolejowy, wprowadził nową aplikację umożliwiającą rezerwację biletów na niektóre połączenia międzynarodowe. Aplikacja mobilna będzie teraz dostępna dla połączeń do Czech, Słowacji, Węgier, Austrii i Niemiec.

PKP Intercity opracowało aplikację, aby sprzedaż biletów była jak najbardziej wygodna i przystępna cenowo. W aplikacji można kupić bilety na wszystkie kategorie pociągów, w tym Express Intercity Premium (EIP), Express Intercity (EIC), Intercity (IC) i Twoje Linie Kolejowe (TLK), stosując jednocześnie zniżki i promocje.

Aplikacja została zaktualizowana, aby rozszerzyć wybór dostępnych biletów. Obejmuje ona teraz kategorie biletów SuperPromo International, IRT i eNRT. Te pierwsze umożliwiają wygodne podróżowanie do Czech, Słowacji, Węgier, Austrii i Niemiec. Bilety IRT umożliwiają podróżowanie do Austrii, Niemiec i na Litwę. Natomiast bilety eNRT są teraz dostępne na podróże międzynarodowe w taryfie NRT z rezerwacją miejsca do lub z Austrii, Czech i Słowacji.

Warto zauważyć, że obecnie funkcja zakupu biletu eNRT na Węgry nie jest dostępna ze względu na brak integracji węgierskiego przewoźnika z europejskimi systemami biletowymi.

Przedstawiciele PKP Intercity podzielili się informacją, że wraz z wprowadzeniem zmian w procesie sprzedaży biletów eNRT, możliwa będzie dodatkowa rezerwacja biletu na przewóz psa lub roweru. Ponadto pasażerowie będą mogli zwracać i wymieniać bilety eNRT na inne. Wszystkie te procesy będzie można przeprowadzić bezpośrednio w systemie przewoźnika.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku oraz naszej strony na Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *