Polskie szkoły przygotowują się do przyjęcia kolejnych 200 tys. ukraińskich dzieci

12 lipca 2022

Polski minister edukacji i nauki Przemysław Czerniak wydał niedawno oświadczenie, w którym stwierdził, że w przyszłym roku szkolnym spodziewanych jest o 200 tys. więcej ukraińskich dzieci. Według niego polskie placówki oświatowe zapisały już 200 tys. dzieci (160 tys. do szkół i 40 tys. do przedszkoli), a ponieważ wojna na Ukrainie trwa, dzieci, które są teraz w Polsce, są tu i pewnie jeszcze przyjadą.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Minister dodał również, że jeśli na Ukrainie zostanie wprowadzone kształcenie na odległość, to prawdopodobnie duża część dzieci, które są w Polsce, będzie kontynuowała naukę przez internet, aby móc odbywać edukację z rówieśnikami.

Ministerstwo Edukacji i Nauki najpierw zaproponowało utworzenie ukraińskich klas w polskich szkołach i nauczanie w przeważającej części po polsku, co – jak powiedział minister – umożliwiłoby dzieciom wejście w nowy rok szkolny na odpowiednim poziomie edukacji.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Stefaniia Chuakova

Autor artykułów na stronie. Na portalu dzielę się ciekawymi informacjami, a także własnymi doświadczeniami. Marzę, że dzień trwa nie 24, ale co najmniej 25 godzin. Uwielbiam piękne buty i pyszne cukierki. Uwielbiam ręcznie robione produkty i czystość w domu. Moje motto życiowe: „Sam się nauczę i przekażę innym”.

Możliwość komentowania została wyłączona.