Jak spędzić pierwszy zimowy weekend w Polsce?

3 grudnia 2022
Dziewczynka na jarmarku świątecznym Source: Vista Create

Jest już zima, co oznacza, że już niedługo sylwester. Dlatego zdecydowanie radzimy nie siedzieć w domu w weekend, ale skorzystać z wolnego i dobrze wypocząć. Co więcej, polskie miasta mają teraz naprawdę bajeczną atmosferę. Zebraliśmy dla Was kilka pomysłów na rekreację w 5 miastach Polski.

Warszawa

Mieszkańcy stolicy Polski zawsze mogą liczyć na ciekawe wydarzenia. Przecież w Warszawie nieustannie odbywają się tematyczne festyny, wyprzedaże czy spotkania. Ponadto na Starym Mieście otwarty jest już jarmark bożonarodzeniowy, więc na pewno nie będziemy się nudzić.

Można też wybrać się do Pałacu Kultury i Nauki. W końcu zaczęło tam działać bezpłatne lodowisko, wystarczy tylko wypożyczyć łyżwy.

Jeśli jesteś właścicielem kota, który nie ma jeszcze chipa, możesz zaczipować swojego zwierzaka za darmo w sobotę 3 grudnia. Można to zrobić na al. KEN 61.

A jeśli lubisz tańczyć, to przyjdź 3 grudnia na Wielopokoleniowe Potańcówki. Wydarzenie odbędzie się przy ul. Powstańców Śląskich 10. Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenie zaczyna się o 18:00

Kraków

W Krakowie każdy znajdzie coś dla siebie. W końcu oprócz tradycyjnych rozrywek na weekend, teraz można podziwiać także świąteczną atmosferę tego miasta. Nie wątp, jest naprawdę piękna.

Jeśli masz czas, radzimy udać się na uroczyste otwarcie choinki. Odbędzie się ono 3 grudnia o godzinie 17:15. W tym celu trzeba przyjechać do centrum miasta.

Miłośnikom literatury polecamy wizytę w Pałacu Potockich 4 grudnia. Odbędą się tam literackie chwile. Początek o 11.45. Są to tradycyjne kursy mistrzowskie dla dzieci. Do udziału w wydarzeniu zapraszani są również przymusowi migranci z Ukrainy.

A jeśli chcesz kupić jedyne w swoim rodzaju przedmioty, koniecznie zajrzyj na Świąteczny Jarmark Unikatowych Przedmiotów. Wydarzenie to odbędzie się 3 i 4 grudnia na Rynku Podgórskim. Wejście jest bezpłaqtne.

Gdańsk

Jeśli mieszkasz w Gdańsku, koniecznie odwiedź lokalny jarmark bożonarodzeniowy. W końcu jest nominowany do tytułu najlepszego jarmarku bożonarodzeniowego w Europie. To nie pierwszy raz, kiedy Gdańsk znalazł się w tej nominacji. W 2019 roku miasto zajęło nawet 3 miejsce.

3 i 4 grudnia zapraszamy również na Mikołajkowy Jarmark. W tym celu należy przyjść do Kościoła Św. Mikołaja. Zaczyna się o 12, ale kończy o 20. Masz więc 8 godzin na zakupy i cieszenie się świąteczną atmosferą.

Miłośnicy sztuki również znajdą rozrywkę. W końcu 4 grudnia odbędzie się przedstawienie Szekspira w monodramie. Wstęp jest wolny, a sztuka zaczyna się o 20:00. Aby dostać się na wydarzenie, trzeba przyjść na Wojciecha Bogusławskiego 1.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Wrocław

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu już otwarty. Dlatego zdecydowanie zalecamy, aby nie ignorować tego wydarzenia. W końcu targi te uchodzą za największe w Polsce. Nie zwlekaj, bo są one otwarte do 31 grudnia.

Jeśli lubisz kreatywność, radzimy odwiedzić Targi lokalne. W tym celu trzeba przyjść na Łokietka 5. Wydarzenie startuje o 11. Można tu kupić ceramikę, ubrania vintage, biżuterię i różne inne rzeczy.

Zobacz też: Miejsca, które musisz odwiedzić we Wrocławiu

A jeśli chcesz nauczyć się czegoś nowego, radzimy odwiedzić wykład Light art, czyli sztuka światła. Będzie można się wiele dowiedzieć o tym, jak artyści wykorzystywali światło słoneczne. Aby dostać się na wydarzenie należy przybyć na Wystawową 1. Tam mieści się muzeum.

Lublin

W Lublinie jarmark świąteczny zostanie otwarty dopiero 6 grudnia. Ale mimo to mieszkańcy miasta wciąż mają szansę na udany weekend.

Jeśli 3 grudnia przyjedziecie na Grodzką 7, będziecie mogli zobaczyć różne fantastyczne stworzenia. Aby to zrobić, musisz udać się na parter teatru. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Przyjedź z dziećmi i ciesz się bajecznymi zwierzętami.

Zainteresowanym tematyką religijną polecamy obejrzeć wystawę ikon autorstwa Ulyany Tomkiewicz. Wystawa tej lwowskiej rzemieślniczki będzie czynna do 9 grudnia. Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba przybyć między godziną 12 a 17. Aby zwiedzić wystawę należy przyjść pod adres ul.Rynek 8. Znajduje się tam Lubelska Galeria Sztuki.

A jeśli interesujesz się fotografią, zajrzyj na wystawę Witolda Nowakowskiego. W końcu ten fotograf jest znanym lubelskim artystą. Na jego wystawie można zobaczyć zdjęcia krajobrazowe, portretowe i uliczne. Wstęp jest wolny, a wystawa będzie czynna do 9 grudnia przy ulicy Peowiaków 12.

Tetiana Sharapova

Kreatywność jest sensem życia Tetiany. Pisze wiersze, scenariusze i artykuły. Robi zdjęcia. Potrafi znaleźć wspólny język z ludźmi. Z wzajemnością uwielbia zwierzęta, zwłaszcza koty i psy. Miłośniczka książek, komiksów oraz gier komputerowych.

podziel się
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *