Nowa platforma Mastercard ma pomóc Ukraińcom znaleźć najlepsze miejsce do życia w Polsce

18 lipca 2022

Mastercard uruchomił platformę internetową GdzieZamieszkac.com mającą pomóc ukraińskim uchodźcom w znalezieniu wygodnego miejsca do życia w Polsce. Narzędzie pozwala za pomocą zaledwie kilku kliknięć porównać średnie wynagrodzenia i podstawowe koszty w polskich regionach i wybrać miejsce lub miejscowość, która najlepiej odpowiada potrzebom konkretnej rodziny.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Z inicjatywy Mastercard International Payment System i przy wsparciu Ukraińskiego Domu w Warszawie powstała platforma internetowa GdzieZamieszkac.com. Jej głównym celem jest dostarczenie ukraińskim uchodźcom informacji, które pomogą im wybrać najlepszą okolicę do zakwaterowania.

Strona opiera się na danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz informacjach uzyskanych z transakcji dokonanych przez Mastercard. Analiza danych (średnie wynagrodzenie, średni czynsz, podstawowe codzienne zakupy) pozwala systemowi na obliczenie przybliżonych kosztów życia w różnych miastach, miasteczkach i regionach Polski. Dzięki temu serwisowi obywatele Ukrainy, którzy znaleźli się w Polsce z powodu wojny i szukają miejsca do osiedlenia się, mogą łatwo poruszać się i

Jakie informacje dostarcza platforma?

Główna funkcjonalność platformy pozwala na:

– poznanie przybliżonych kosztów życia w różnych regionach Polski,

– sprawdzenie średnich wynagrodzeń w różnych województwach, w zależności od branży,

– znalezienie oddziałów banków w wybranym mieście w Polsce, gdzie możliwe jest otwarcie rachunków.

Aby skorzystać ze wszystkich funkcji platformy, wystarczą cztery kroki: wybranie województwa i miasta w Polsce, wskazanie liczby osób w rodzinie oraz środku transportu, z którego najczęściej korzystamy.

Trafność i wygoda platformy

Należy zaznaczyć, że informacje statystyczne wykorzystywane przez narzędzie GdzieZamieszkac.com są regularnie aktualizowane. Dzięki temu użytkownicy serwisu otrzymują aktualne wyniki odpowiadające aktualnej sytuacji w kraju.

Narzędzie GdzieZamieszkac.com jest bardzo przyjazne dla użytkownika, gdyż nie wymaga rejestracji ani zakładania konta. A dostępność trzech wersji językowych (ukraińskiej, angielskiej i polskiej) sprawia, że serwis jest dostępny nie tylko dla Ukraińców, ale także dla innych migrantów oraz dla Polaków, którzy szukają nowego miejsca zamieszkania. Strona posiada zarówno wersję desktopową, jak i mobilną, co pozwala na wygodne korzystanie z platformy na dowolnym komputerze lub smartfonie czy tablecie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Irina Turaieva

Autor artykułów, filolog, redaktor-tłumacz. Lubię wiersze, muzykę autorską i wyprawy nad morze. Każdego dnia uczę się ufać Bogu i cieszyć się każdą chwilą życia.

Możliwość komentowania została wyłączona.