Kurs online dla ukraińskich lekarzy szukających pracy w Polsce

Tetiana Sharapova
Medycyna, Szkolenia | 10 stycznia 2023
Komentarze 0
Lekarze trzymają w rękach zdjęcie rtg płuc. Pl Source: Vista Create

Ukraińscy lekarze, którzy obecnie poszukują pracy w Polsce, mają możliwość skorzystania z bezpłatnego kursu online, który dostarczy podstawowych informacji na temat organizacji służby zdrowia w tym kraju. Mogą go ukończyć wszyscy ukraińscy lekarze, którzy uzyskali kwalifikacje zawodowe poza granicami Polski. Dowiedz się, jak wziąć udział w bezpłatnym kursie i uzyskać certyfikat.

Do kogo skierowany jest bezpłatny kurs online i co obejmuje program?

Niedawno pisaliśmy o tym, że w Warszawie Ukrainkom oferowane są bezpłatne kursy na temat znalezienia pracy w ich specjalności. Dzisiaj opowiemy o darmowym kursie online oferowanym ukraińskim lekarzom.

Kurs online jest przeznaczony dla ukraińskich lekarzy, którzy chcą podjąć pracę w Polsce. Przede wszystkim skierowany jest dla lekarzy, ale jeśli pracujesz w zawodzie zbliżonym do medycyny, możesz również wziąć w nim udział. Ważne jest, abyś posiadał kwalifikacje medyczne zdobyte poza granicami Polski. W programie kursu:

 1. Wykład 1. Podstawy prawne polskiego systemu ochrony zdrowia;
 2. Wykład 2. Instytucje polskiego systemu ochrony zdrowia, ich zadania i organizacje.
 3. Wykład 3. Przedmioty świadczenia usług medycznych.
 4. Wykład 4. Zasady finansowania świadczeń medycznych.
 5. Wykład 5. Badanie lekarskie.
 6. Wykład 6. Służba zdrowia w Polsce.
 7. Wykład 7. Kluczowe strategie w polskim systemie ochrony zdrowia.

Każdy wykład obejmuje kilka tematów i trwa od 45 do 90 minut. Szczegółowy program każdego wykładu można obejrzeć na stronie internetowej. Informacje są dostępne w języku ukraińskim i polskim.

Kurs rozpoczął się 9 stycznia, ale będzie dostępny przez cały rok, aż do 31 grudnia. Więc każdy ma szansę się zgłosić i wziąć udział. Ponieważ wykłady odbywają się online, możesz je obejrzeć w dogodnym dla siebie czasie i w razie potrzeby sięgnąć do nich jeszcze raz. Wykłady są nagrywane w języku polskim, ale dostępne są ukraińskie napisy.

Co gwarantuje ukończenie kursu?

Po ukończeniu bezpłatnego kursu każdy uczestnik ma gwarancję otrzymania certyfikatu. Aby otrzymać certyfikat:

 1. Udziel zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 2. Wypełnij formularz rejestracyjny.
 3. Zaloguj się do platformy za pomocą danych, które zostaną przesłane na Twój adres e-mail.
 4. Wypełnij i zalicz test.

Jeśli wynik testu będzie pozytywny, otrzymasz pocztą elektroniczną zaświadczenie z Twoim imieniem i nazwiskiem. Jeśli nie, będziesz musiał ponownie przystąpić do testu.

Dodatkowo po ukończeniu kursu zapoznasz się z informacjami dotyczącymi organizacji służby zdrowia w Polsce. Tak więc z pomocą tej wiedzy będziesz miał większe szanse na zdobycie pracy w Polsce w dziedzinie medycyny. Ale zatrudnienie dla uczestników kursu nie jest zapewnione. Kurs ma na celu zapoznanie ukraińskich lekarzy z polskim systemem opieki zdrowotnej.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Jak zarejestrować się w celu uzyskania certyfikatu?

Aby otrzymać certyfikat, musisz się zarejestrować. Rejestracja dostępna jest na stronie internetowej. Ankietę należy wypełnić w języku polskim. Podczas rejestracji konieczne będzie podanie następujących informacji:

 1. Imię i nazwisko. Konieczne jest wskazanie wyłącznie literami łacińskimi.
 2. Swój adres e-mail.
 3. Sprawdź swoją skrzynkę pocztową.

Po otrzymaniu wiadomości e-mail należy postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami zawartymi w wiadomości e-mail. Certyfikat, który otrzymasz, będzie sporządzony w języku polskim.

Gdzie oglądać bezpłatne wykłady?

Bezpłatne wykłady są dostępne na stronie internetowej kursu. Możesz je zobaczyć pod tym linkiem: https://med-learning.cmkp.edu.pl/course/view.php?id=164. Aby znaleźć wykłady, należy przewinąć stronę w dół. Każdemu zagadnieniu przydzielany jest osobny blok. Wszystkie lekcje są już dostępne, więc nie musisz dostosowywać się do konkretnych godzin.

Zobacz też: Darmowe zasoby online do nauki języka polskiego

Wykłady przygotowali doświadczeni lekarze, prawnicy, specjaliści ochrony zdrowia w Polsce, a także przedstawiciele kluczowych instytucji polskiego systemu ochrony zdrowia. Kurs jest finansowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *