Muzeum POLIN oferuje płatne staże dla studentów z Ukrainy

15 lipca 2022

Ukraińscy studenci mogą wziąć udział w stażu z Muzeum POLIN w Warszawie. Ostatni dzień na złożenie wniosku to 26 lipca.

Dla kogo przeznaczony jest staż?

Warszawskie Muzeum POLIN oferuje studentom z Ukrainy (studia licencjackie i magisterskie) 4 miejsca w dziale edukacji. Kandydaci powinni być studentami akredytowanej instytucji edukacyjnej, znać język ukraiński na poziomie C2, polski lub angielski na poziomie C1. Umiejętność projektowania graficznego będzie dodatkowym atutem.

Oferta

Podczas praktyk studenci mogą zdobyć doświadczenie w pracy w muzeum, pogłębić swoją wiedzę na temat historii Żydów polskich oraz dowiedzieć się więcej o współczesnej Polsce. W dziale edukacji student może pomóc w organizacji warsztatów oraz pisać i tłumaczyć teksty. Uczestnikom stażu oferowane jest stypendium w wysokości 3.400 zł brutto miesięcznie.

Czas trwania

Staż będzie trwał 3 miesiące. Terminy są elastyczne: od 1 sierpnia do 31 stycznia 2023 roku. Wszystko zależy od możliwości ucznia i harmonogramu działu edukacji.

Dokumenty

  • Wypełniony formularz;
  • CV (obowiązkowo należy podać poziom znajomości języka);
  • List motywacyjny;
  • Dokument potwierdzający status studenta (zdjęcie legitymacji studenckiej lub zaświadczenie z placówki oświatowej);
  • List polecający od nauczyciela lub opiekuna studenta.

Wszystkie dokumenty można zeskanować i wysłać na adres internships@polin.pl. W temacie należy podać „Grant Greenberga 2022 wniosek – imię i nazwisko”. Zgłoszenia można również przesłać pocztą na adres: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6, 00-157 Warszawa, POLSKA.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 lipca.

Po zapoznaniu się z kandydatami komisja wybierze finalistów, z którymi trzeba będzie przeprowadzić rozmowy kwalifikacyjne.

Denys Savchenko

podziel się

Możliwość komentowania została wyłączona.