Wirtualny administrator ASC dostępny dla Ukraińców w Gdańsku

10 czerwca 2023
Paszport zagraniczny w Konsulacie Ukrainy w Gdańsku Source: Vista Create

Ukraińcy tymczasowo przebywający w Gdańsku mają teraz możliwość korzystania z usług ASC za pośrednictwem wirtualnego administratora. Opowiemy o tym więcej.

Jak korzystać z wirtualnego administratora ASC

Teraz możesz odzyskać utracone dokumenty, rozwiązać kwestie majątkowe związane z Ukrainą i zamówić różne certyfikaty, kontaktując się z ASC za pośrednictwem połączenia online. Informuje o tym oficjalna strona internetowa Lwowskiej Rady Miejskiej.

Usługę można zamówić od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 16:00, dzwoniąc pod następujący numer: 500 218 337. Po zarejestrowaniu wniosku pracownik linii informacyjnej umówi konsultację z urzędnikiem ASC oraz ustali czas i datę konsultacji dla wnioskodawcy.

Wnioskodawca musi stawić się w wyznaczonym terminie przy ul. Karmelicka 1, Gdańsk 80-851, w celu odbycia bezpośredniej konsultacji online z urzędnikiem ASC. Takie konsultacje będą odbywać się dwa razy w tygodniu: w środy od 14:00 do 18:00 oraz w czwartki od 10:00 do 14:00.

Usługa ta stała się dostępna po podpisaniu memorandum między Fundacją Gdańską a Wydziałem Usług Administracyjnych Lwowskiej Rady Miejskiej w ramach projektu Wirtualny Administrator ASC dla Ukraińców.

Według Valentyny Bartoshyk, dyrektor Departamentu Usług Administracyjnych Lwowskiej Rady Miejskiej:

Dzięki współpracy Rady Miasta Lwowa i Rady Miasta Gdańska, a także przy pomocy Fundacji Gdańskiej, wirtualny administrator lwowskiego ASC w Gdańsku zaczyna działać. W związku z tym, jeśli potrzebujesz odzyskać utracone dokumenty lub rozwiązać kwestie własności na terytorium, możesz to zrobić online.

Tetiana Sharapova

Kreatywność jest sensem życia Tetiany. Pisze wiersze, scenariusze i artykuły. Robi zdjęcia. Potrafi znaleźć wspólny język z ludźmi. Z wzajemnością uwielbia zwierzęta, zwłaszcza koty i psy. Miłośniczka książek, komiksów oraz gier komputerowych.

podziel się
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.