Ukrzaliznytsia ma teraz własną firmę w Polsce

Tetiana Sharapova
12 lipca 2023
Komentarze 0
Koleje Ukrzaliznyci w Polsce Source: Vista Create

30 czerwca Ukrzaliznytsia zarejestrowała swoją spółkę w Polsce. Plany otwarcia firmy logistycznej zostały ogłoszone w lutym 2023 roku. Biuro firmy znajduje się w Warszawie.

Jaki rodzaj transportu będzie realizowany przez Ukrzaliznytsia w Polsce?

Pod koniec lutego stało się wiadome, że przedsiębiorstwo Ukrzaliznytsia rozpocznie działalność w Polsce. To właśnie wtedy Oleksandr Kamyshin, który był wówczas szefem UZ, ogłosił zamiar założenia firmy w Europie. Według Kamyshina, nastąpi to do końca tego roku.

30 czerwca Ukrzaliznycia zarejestrowała swoją spółkę w Warszawie. Firma ta będzie zajmować się transportem towarów w Europie. Krok ten jest konieczny, ponieważ ukraińscy przewoźnicy towarowi często mają trudności ze współpracą ze swoimi europejskimi odpowiednikami.

Kamyshin powiedział wówczas:

To prawda, że musimy rozwijać europejskiego przewoźnika zarówno w transporcie pasażerskim, jak i towarowym. Pokazaliśmy, że możemy być skuteczni, a ci z naszych obywateli, którzy korzystali z usług europejskich kolei, dokładnie ocenili różnicę w rozkładach jazdy, usługach i wielu innych rzeczach. Niestety, naszym przewoźnikom towarowym trudno jest korzystać z europejskiego transportu towarowego.

Proces zakładania spółki był dość skomplikowany. Wymagał nie tylko zakupu taboru, ale także uzyskania niezbędnych pozwoleń i licencji, skompletowania zespołu i rejestracji. Zakładano również, że nowa spółka weźmie na siebie odpowiedzialność za organizację wszystkich dostaw i ich transport do odbiorcy.

Na razie firma będzie działać w Polsce. Docelowo będzie jednak działać w innych krajach. Planuje się, że podobna usługa będzie świadczona na Słowacji i Węgrzech.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku oraz naszej strony na Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *