Jak długo trwa przelew pieniędzy z Polski na Ukrainę?

Sofiia Verhulesovа
Polska, Sponsorowane | 15 listopada 2023
Komentarze 0

Wielu migrantów wysyła pieniądze do swoich krewnych przebywających na Ukrainie. W tym artykule powiemy Ci, jak długo trwa taki przelew międzynarodowy.

Opcje przelewów z Polski na Ukrainę

Istnieje wiele metod dokonywania przelewów pieniężnych. Obecnie można dokonać przelewu za pomocą następujących narzędzi:

  • korzystanie z międzynarodowych systemów płatności (specjalnych platform internetowych do przelewów pieniężnych);
  • za pośrednictwem większości ukraińskich i polskich banków;
  • przekazem pocztowym.

Wybór opcji zależy od preferencji nadawcy. Niemniej jednak, warto mieć na uwadze, jak długo potrwa konkretny przelew w zależności od wybranego formatu. W końcu zazwyczaj chcemy, aby wysłane przez nas pieniądze jak najszybciej trafiły do odbiorcy.

Jak długo trwa przelew pieniędzy z Polski na Ukrainę za pośrednictwem międzynarodowych systemów płatności?

Jest to prawdopodobnie najszybszy sposób przesyłania pieniędzy. W końcu międzynarodowe systemy płatności, które działają jako wygodne usługi online, zwykle przesyłają pieniądze bardzo szybko: w większości przypadków można nie tylko szybko wysłać przelew, ale także otrzymać go w ciągu kilku minut. To wygodny sposób, który nie wymaga wiele wysiłku – można z niego korzystać z dowolnego urządzenia. Często takie platformy oferują niższe opłaty niż banki.

Ważne jest, aby pamiętać, że reputacja usługi jest równie ważna jak stawki i warunki. Aby sprawdzić, jak bezpiecznie pieniądze zostaną przesłane do odbiorcy, można skorzystać z niezależnego portalu opinii TrustPilot. Przykładowo, usługa EasySend otrzymała ocenę „doskonałą” (4,8/5 gwiazdek) od ponad 12,5 tys. klientów.

Dzięki EasySend można wysłać pieniądze z Polski na Ukrainę na dwa sposoby: na kartę w UAH lub gotówką w USD lub EUR, przy czym przelew na kartę realizowany jest w UAH. Warto zauważyć, że oba rodzaje przelewów są realizowane w ciągu 10 minut. Szczególnie wygodne jest to, że za transakcję można zapłacić zarówno przelewem bankowym, jak i kartą. Warto również zauważyć, że za pomocą międzynarodowego systemu płatności EasySend można wysyłać pieniądze z Polski do wielu krajów na całym świecie, w tym na Ukrainę.

Zaletą tej usługi jest to, że w przeciwieństwie do większości tego typu firm, pozwala ona na otrzymywanie pieniędzy w gotówce. Usługa oferuje wiele korzystnych stawek. Przykładowo, korzystając z usługi przelewów FAST, pierwszy i co dziesiąty przelew otrzymasz całkowicie za darmo. W tym samym czasie przelew do krajów strefy euro będzie kosztował 0,99 GBP lub 1,99 GBP do innych krajów. Warto więc sprawdzić usługę EasySend online, aby zobaczyć, ile pieniędzy można zaoszczędzić na przelewach międzynarodowych.

Jak długo trwa przelew bankowy z Polski na Ukrainę?

Możesz również wykonać przelew bankowy z Polski na Ukrainę przelewem bankowym przy użyciu kart Visa i Mastercard. Można to zrobić w dowolnej instytucji bankowej. Ta metoda jest najwygodniejsza dla tych, którzy mają wydaną kartę Visa lub Mastercard. Należy pamiętać, że odbiorca takiego przelewu, oprócz karty hrywnowej, musi również posiadać kartę walutową w walucie, którą zamierzasz wysłać (dolary, euro). Jeśli waluta przelewu różni się od waluty karty odbiorcy, waluta zostanie automatycznie przeliczona zgodnie z aktualnym kursem wymiany. Nawiasem mówiąc, za przelew można również zapłacić kartą za pośrednictwem EasySend, a zostanie on dostarczony na Ukrainę w ciągu 10 minut po kursie wymiany korzystniejszym niż w bankach.

Zobacz też: Oferujemy wzór CV do skutecznego ubiegania się o pracę w Polsce

W zależności od banku, przelew może potrwać od kilku godzin do kilku dni.

Czas potrzebny na przekazanie środków przelewem bankowym zależy od poszczególnych banków, ponieważ każdy z nich ma własne warunki współpracy międzynarodowej. Niektóre banki umożliwiają dokonywanie przelewów walutowych dość szybko. Średnio takie przelewy trwają 3-5 dni roboczych.

Wiele banków umożliwia przelewanie środków nie tylko bezpośrednio w oddziale banku, ale także za pośrednictwem własnych zasobów internetowych lub aplikacji mobilnych.

Jak długo trwa przelew pieniędzy z Polski na Ukrainę przekazem pocztowym?

Dla tych, którzy nie posiadają konta bankowego w polskim banku i chcą przekazać gotówkę swoim bliskim na Ukrainie, istnieje również opcja zwykłego przekazu pocztowego. Metoda ta nie wymaga posiadania konta bankowego ani aplikacji mobilnej. Wniosek można złożyć w dowolnej placówce Poczty Polskiej. Natomiast odbiorca będzie mógł odebrać przelew w oddziale Ukrposhta na Ukrainie. Należy pamiętać, że na wniosek operatora narodowego wiele urzędów pocztowych na Ukrainie zawiesiło przyjmowanie zagranicznych przekazów pieniężnych (ze względów bezpieczeństwa) podczas wojny, ale nadal możliwe jest otrzymywanie przelewów z zagranicy.

Zazwyczaj przelewy pocztowe trwają od jednego do dziesięciu dni roboczych. Stawki pocztowe są stałe, ale różnią się w zależności od kwoty przelewu. Koszt standardowego przelewu z Polski na Ukrainę to 1% kwoty plus 23 zł. Przed wojną maksymalna kwota przelewu wynosiła 4 tys. euro, a maksymalna kwota płatności na Ukrainie nie mogła przekraczać 400 tys. UAH dziennie.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *