Pożyczka w Pekao S.A. dla Ukraińców? Tak, to możliwe!

Karol Popko
Inne, Polska, Sponsorowane | 16 października 2023
Komentarze 0

Pytanie, czy obcokrajowiec może liczyć na pożyczkę w polskim banku, zadaje sobie wielu ludzi, którzy osiedlili się w Polsce na stałe. Niektórzy z nich szukają pożyczki gotówkowej, inni chcieliby mieć kartę kredytową, a jeszcze inni planują wziąć kredyt mieszkaniowy lub studencki.

Odpowiedź jest prosta – tak, obcokrajowcy, w tym także Ukraińcy, mogą się ubiegać o różnego rodzaju kredyty, pod warunkiem spełnienia wymaganych przez bank kryteriów.

Jakie kryteria trzeba spełniać?

Jeśli obcokrajowiec chce się ubiegać o jeden z poniżej wymienionych rodzajów kredytów, niezbędne są: posiadanie karty czasowego pobytu, karty rezydenta UE lub karty stałego pobytu z wpisaną datą ważności dokumentu, PESEL, adres zamieszkania w Polsce oraz źródło dochodu z tytułu, który bank akceptuje i zdolność kredytową.

Pożyczka gotówkowa

Dzięki pożyczce gotówkowej klienci mogą szybko i łatwo zrealizować dowolne cele konsumpcyjne, np. sfinansować długo planowany remont, wyjazd na wakacje czy zakup samochodu lub spłacić zobowiązania, które posiadają w innych bankach. W ramach pożyczki gotówkowej klient może pożyczyć aż do 250 tys. zł i rozłożyć okres spłaty nawet na 10 lat. Gdy jest się w związku małżeńskim, samodzielnie – bez zgody współmałżonka – można pożyczyć do 70 tys. zł.

Co możemy zaoferować? Aktualnie w ramach oferty specjalnej ważnej do 31.12.2023 r. można wziąć wygodną pożyczkę na 2 lata na dowolny cel do 250 000 zł z prowizją 0%, RRSO 12,04%1.

Więcej o pożyczce gotówkowej na: https://www.pekao.com.pl/kredyt-online.

Karta kredytowa

Karta Kredytowa z Żubrem oferuje atrakcyjne rozwiązania i korzyści podczas codziennych zakupów oraz w podróży. Ma jeden z najdłuższych okresów bezodsetkowych, który wynosi nawet do 59 dni dla transakcji bezgotówkowych. W zależności od zdolności kredytowej limit na karcie może wynosić od 2 tys. zł do 100 tys. zł. RRSO wynosi 18,81%2.

Karta działa w modelu abonamentowym, a do wyboru klienta są trzy pakiety korzyści, które można bezpłatnie i wygodnie zmieniać w aplikacji mobilnej PeoPay i serwisie Pekao24. Wśród benefitów są m.in.: raty 0% na wszystkie rodzaje zakupów, zwrot części wydatków za zakupy przez internet oraz za przejazdy autostradami oraz możliwość bezpłatnego korzystania z saloników lotniskowych w przypadku opóźnienia lotu rejsowego. Opłata miesięczna za kartę w Pakiecie Standard wynosi 0 zł.

Klienci naszego banku Kartę Kredytową z Żubrem mogą zamówić w aplikacji PeoPay lub serwisie Pekao243 w sekcji „Oferty” lub przez telefon – dzwoniąc na infolinię banku. Nowych klientów zapraszamy do oddziałów banku oraz na infolinię.

Informacje o Karcie Kredytowej z Żubrem wraz z formularzem kontaktowym dostępne są na: www.pekao.com.pl/karta-z-zubrem.

Kredyt mieszkaniowy

Bank Pekao S.A. oferuje kredyty mieszkaniowe dla obywateli Ukrainy. W ofercie mamy:

Kredyt budowlano-hipoteczny udzielany zarówno na cele związane z zakupem mieszkania lub domu jednorodzinnego od dewelopera lub spółdzielni mieszkaniowej, jak i na budowę domu jednorodzinnego. Oferowany jest również w przypadku, gdy klienci potrzebują środków finansowych na sfinansowanie remontu, przebudowy, rozbudowy posiadanego lub kupowanego domu czy mieszkania.

Kredyt hipoteczny, który może być przeznaczony na zakup gotowego mieszkania lub domu jednorodzinnego na rynku pierwotnym lub wtórnym. Można nim również sfinansować zakup działki budowlanej lub garażu. Kredyt ten oferowany jest klientom wówczas, gdy kupowane mieszkanie lub dom nie wymagają wykończenia ani remontu.

Bez względu na to, jakiej jesteś narodowości, aby otrzymać kredyt mieszkaniowy, musisz mieć zdolność kredytową. Klient ubiegający się o kredyt budowlano-hipoteczny lub kredyt hipoteczny musi spełnić warunki określone przez bank oraz dostarczyć wymagane dokumenty. Wymaganiem dodatkowym w przypadku obywateli Ukrainy – w razie nabycia domu z działką budowlaną lub działki budowlanej – jest uzyskanie zezwolenia wydanego w drodze decyzji administracyjnej.

Zobacz też: Dofinansowanie 700 złotych z UNHCR – odpowiadamy na najważniejsze pytania

Kredyt mieszkaniowy możesz otrzymać wyłącznie w walucie, w której masz większość swoich dochodów. Oznacza to, że osoby mające wypłatę tylko w obcej walucie nie mogą dostać w polskim banku kredytu mieszkaniowego w polskich złotych (PLN).

Kredyt mieszkaniowy możesz otrzymać maksymalnie na 30 lat z oprocentowaniem zmiennym lub okresowo stałym na okres pierwszych 5 lat. RRSO 9,18%4.

Więcej znajdziesz tutaj: Własne mieszkanie lub dom (kredyt hipoteczny) ‒ Bank Pekao S.A.

Kredyt na studia medyczne

Ukrainiec może wziąć w Pekao również kredyt na studia medyczne, jeżeli studiuje na polskiej uczelni na kierunku lekarskim na płatnych studiach niestacjonarnych. Studia muszą być prowadzone w języku polskim. Jak ubiegać się o taki kredyt? Należy złożyć w banku następujące dokumenty: kartę pobytu z wpisaną datą ważności oraz zaświadczenie wystawione przez uczelnię, na której dana osoba studiuje, potwierdzające, że jest ona studentem płatnych studiów na kierunku lekarskim.

Wnioski można składać wyłącznie w terminie 21 dni od daty rozpoczęcia semestru w dowolnym oddziale Banku Pekao S.A. Po upływie tego terminu o kredyt można się ubiegać dopiero na początku kolejnego semestru.

Kredyt z poręczeniem spłaty Banku Gospodarstwa Krajowego udzielany jest na finansowanie czesnego i wypłacany w semestralnych transzach bezpośrednio na rachunek uczelni. Maksymalna wysokość semestralnej transzy kredytu zależy od tego, kiedy student rozpoczął studia:

  • studenci, którzy rozpoczynają studia w roku akademickim 2023/2024, mogą otrzymać kredyt z maksymalną transzą 22 tys. zł na semestr, czyli nawet 264 tys. zł w ciągu 6 lat studiów;
  • w przypadku studentów, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 2022/2023, maksymalna wysokość semestralnej transzy kredytu wynosi 20 tys. zł, a studentów, którzy rozpoczęli studia wcześniej ‒ 18 tys. zł.

Kredyt może zostać umorzony w całości, jeśli student przepracuje 10 lat w publicznym systemie ochrony zdrowia w Polsce oraz uzyska tytuł specjalisty w dziedzinie uznanej za priorytetową w ciągu maksymalnie 12 lat od daty zakończenia studiów. Czas ten skraca się, jeżeli kredyt był udzielony na mniej niż 6 lat studiów.

Jeśli warunki umorzenia nie zostaną spełnione, kredyt na studia medyczne nadal pozostaje atrakcyjną formą finansowania nauki na preferencyjnych warunkach ‒ dlatego, że spłata kredytu może zostać rozłożona na 12 lat i rozpocząć się po 12 latach karencji. Do czasu rozpoczęcia spłaty koszt odsetek pokrywa w całości Fundusz Kredytowania Studiów Medycznych. Student płaci połowę odsetek dopiero wtedy, gdy zaczyna spłacać kredyt, a drugą połowę dopłaca Fundusz5.

Szczegóły znajdziesz tutaj: Kredyt na studia medyczne ‒ Bank Pekao S.A.

Limit w koncie

Przy otwarciu konta można założyć sobie limit kredytowy w koncie jako rezerwę finansową na nieprzewidziane wydatki i mieć dodatkową gotówkę zawsze pod ręką. Oczywiście nie trzeba korzystać z limitu w koncie, jeżeli nie ma takiej potrzeby – decyzja należy do właściciela rachunku!

Co można zyskać?

  • Kwotę limitu od 500 zł do 40 000 zł.
  • Dodatkową gotówkę zawsze pod ręką.
  • Wygodną spłatę – każda wpłata na konto automatycznie odnawia limit.
  • Odsetki tylko od wykorzystanej kwoty limitu.
  • Limit ustalany indywidualnie po ocenie zdolności kredytowej.

RRSO wynosi 22,87% na dzień 5.10.2023 r.6

Więcej szczegółów tutaj: https://www.pekao.com.pl/klient-indywidualny/pozyczanie-gotowki.html#section-2

Aby skorzystać z tej formy wsparcia w postaci dodatkowej gotówki, wystarczy w banku otworzyć Konto Przekorzystne w specjalnej ofercie dla obywateli Ukrainy dla nowych klientów, która obowiązuje do końca bieżącego roku.

Klienci zyskują przede wszystkim bezpłatne prowadzenie rachunku. Nie ponoszą opłat za obsługę karty debetowej do konta oraz za wypłatę gotówki przy użyciu tej karty we wszystkich bankomatach w kraju i za granicą. Brak opłat za przewalutowanie przy płatności kartą oraz za zlecanie przelewów wysyłanych do banków w Ukrainie i otrzymywanych z ukraińskich banków do 31.12.2023 r.

Oferta bezpłatnych wypłat z bankomatów jest ważna przez 24 miesiące (2 lata) od daty podpisania umowy o otwarcie Konta Przekorzystnego wraz z kartą debetową.

Oferta Konta Przekorzystnego dostępna jest także dla obecnych klientów. Więcej na stronie Відкрий рахунок Konto Przekorzystne з карткою mультивалютна – Bank Pekao S.A. Strona firmy na Facebooku: https://www.facebook.com/bankpekaosa/ oraz Instagramie https://www.instagram.com/bankpekaosa.

Jest to idealne rozwiązanie dla każdego bez względu na wiek. Dodatkowo konto można obsługiwać w nowoczesnej aplikacji PeoPay, która dostępna jest także w języku ukraińskim.

 1 RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki wynosi 12,04% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 2341 zł, pożyczka zaciągnięta na 24 miesiące, oprocentowanie zmienne 11,45% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 289,36 zł (w tym odsetki 289,36 zł), całkowita kwota do zapłaty 2630,36 zł, płatna w 23 ratach miesięcznych po 109,60 zł, 24. rata wyrównująca 109,56 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 2341 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 18.07.2023 r.

Udzielenie pożyczki zależy od oceny zdolności kredytowej. Oferta ważna do 31.12.2023 r., dotyczy pożyczki gotówkowej od 1000 zł do 250 000 zł udzielanej na 24 miesiące, przeznaczonej na dowolny cel, w tym na spłatę zobowiązań w innych bankach, bez możliwości spłaty pożyczek lub kredytów udzielonych przez Bank Pekao S.A.

2 Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla Karty Kredytowej z Żubrem wynosi 18,81% przy założeniach: przyznany limit kredytowy 5600 zł wypłacony jednorazowo, w trybie transakcji bezgotówkowej, spłacany w 12 równych kwotach miesięcznych, oprocentowanie zmienne 17,75% w stosunku rocznym, całkowita kwota do zapłaty 6115,50 zł, całkowity koszt 515,50 zł obejmuje: odsetki 515,50 zł oraz opłaty miesięczne za obsługę karty 0 zł, okres kredytowania 12 miesięcy. Kalkulacja przygotowana na 4.10.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Bank podejmuje decyzję o wydaniu karty kredytowej i udzieleniu limitu kredytowego po analizie kredytowej kredytobiorcy.

3 Definicje usług reprezentatywnych powiązanych z kartą kredytową: Definicje usług reprezentatywnych ‒ Bank Pekao S.A.

4 Oferta obowiązuje do 31.10.2023 r.

Dla oprocentowania zmiennego:
RRSO 9,18%

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) mieszkaniowego kredytu hipotecznego wypłaconego jednorazowo wynosi 9,18% i została wyliczona przy założeniach: całkowita kwota kredytu 300 126 złotych (zł) (nieobejmująca kredytowanych kosztów), kredyt zaciągnięty na 25 lata, 300 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 27% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji (m.in. koszt dokumentacji, wartość działki gruntu oraz wszystkie nakłady dotyczące robót budowlano-inwestycyjnych), zmienne oprocentowanie kredytu 8,44% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa w wysokości 2451,84 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 743 407,17 zł, całkowity koszt kredytu 443 281,17 zł przy uwzględnieniu następujących kosztów: odsetki 429 523,64 zł oraz koszty z tytułu: ubezpieczenia kredytobiorców kredytów mieszkaniowych udzielanych przez Bank Pekao Spółka Akcyjna 5899,28 zł (za 4 lata), ubezpieczenia nieruchomości (innego przedmiotu) obciążonej hipoteką od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 miesięcy wg oferty proponowanej przez Bank Polska Kasa Opieki S.A. w imieniu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. 306,03 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku 4 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego prawa) 184,50 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł. Kalkulacja dokonana na dzień 6.09.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Obowiązkowym zabezpieczeniem mieszkaniowego kredytu hipotecznego jest hipoteka na nieruchomości (lub innym przedmiocie) oraz przelew praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych nieruchomości obciążanej hipoteką (lub innego przedmiotu hipoteki), stanowiącej zabezpieczenie kredytu, w całym okresie kredytowania. Spłata kredytu oprocentowanego zmienną stopą procentową wiąże się z ryzykiem zmiany stopy procentowej, co w przypadku wzrostu stopy procentowej spowoduje wzrost wysokości raty i całkowitej kwoty do zapłaty. Oprocentowanie zmienne obliczane na podstawie wskaźnika referencyjnego (WIBOR 6M opracowywanego i publikowanego przez GPW Benchmark S.A.) i stałej marży. Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna podejmuje decyzję o udzieleniu ww. kredytów po dokonaniu analizy kredytowej i oceny zdolności kredytowej. Informacje zawarte w niniejszym materiale nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Kredytodawcą jest Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna.

Dla oprocentowania stałego:
RRSO 8,53%

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) mieszkaniowego kredytu hipotecznego wypłaconego jednorazowo wynosi 8,53% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 235 140 złotych (zł) (nieobejmująca kredytowanych kosztów kredytu), kredyt zaciągnięty na 21 lat, 252 miesięczne raty do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 28% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji (m.in. koszt dokumentacji, wartość działki gruntu oraz wszystkie nakłady dotyczące robót budowlano-inwestycyjnych), stałe oprocentowanie kredytu 7,21% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa w wysokości 1849,27 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 500 234,87 zł, całkowity koszt kredytu 265 094,87 zł przy uwzględnieniu następujących kosztów: odsetki 255 230,50 zł oraz koszty z tytułu: ubezpieczenia kredytobiorców kredytów mieszkaniowych udzielanych przez Bank Pekao Spółka Akcyjna 4621,91 zł (za 4 lata), ubezpieczenia nieruchomości (innego przedmiotu) obciążonej hipoteką od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 miesięcy wg oferty proponowanej przez Bank Polska Kasa Opieki S.A. w imieniu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. 239,76 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku 4 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego prawa) 184,50 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł. Kalkulacja dokonana na dzień 6.09.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Obowiązkowym zabezpieczeniem mieszkaniowego kredytu hipotecznego jest hipoteka na nieruchomości (lub innym przedmiocie) oraz przelew praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych nieruchomości obciążonej hipoteką (lub innego przedmiotu hipoteki), stanowiącej zabezpieczenie kredytu, w całym okresie kredytowania. Spłata kredytu oprocentowanego stałą stopą procentową niesie ze sobą ryzyko, że wysokość raty w okresie obowiązywania stałej stopy może być okresowo wyższa, niż gdyby obowiązywało oprocentowanie zmienne obliczane na podstawie wskaźnika referencyjnego (WIBOR 6M opracowywanego i publikowanego przez GPW Benchmark S.A.) i stałej marży. Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna podejmuje decyzję o udzieleniu kredytu po dokonaniu analizy kredytowej i oceny zdolności kredytowej. Informacje zawarte w niniejszym materiale nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Kredytodawcą jest Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna.

5 Oprocentowanie kredytu jest równe sumie marży banku w wysokości 2 p.p. oraz 1,2 stopy redyskontowej weksli Narodowego Banku Polskiego. Do czasu rozpoczęcia spłaty kredytu koszt odsetek pokrywa w całości Bank Gospodarstwa Krajowego. Ty spłacasz jedynie odsetki w wysokości połowy oprocentowania dopiero wtedy, gdy zaczniesz spłacać kredyt. Pozostała część odsetek jest dotowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Oprocentowanie jest zmienne i na dzień 5.10.2023 r. wynosi 8,96 % w skali roku.

6 RRSO ‒ rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym (kredyt w rachunku płatniczym) wynosi 22,87%: całkowita kwota pożyczki 3300 zł, całkowita kwota do zapłaty 3976,51 zł, oprocentowanie zmienne 18,50%, całkowity koszt pożyczki 676,51 zł (w tym: opłata za udzielenie 66 zł, opłata za prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego Konta Przekorzystnego 0 zł rocznie, odsetki 610,51 zł), okres kredytowania 12 miesięcy, przy założeniu, że przez cały okres limit pożyczki jest w pełni wykorzystany, spłata odsetek w wysokości 50,87 zł miesięcznie, a kapitału jednorazowo na koniec okresu kredytowania w wysokości 3300 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 5.10.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Bank podejmuje decyzję o udzieleniu limitu pożyczki po ocenie zdolności kredytowej.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *