NFZ w Polsce dodaje bezpłatne usługi dla pacjentów

Tetiana Sharapova
26 lipca 2023
Komentarze 0
Lekarz NFZ Source: Vista Create

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił ważne innowacje w diagnostyce i leczeniu pacjentów. Nowe bezpłatne badania będą dostępne w sierpniu tego roku. Ponadto nastąpią zmiany w wypisywaniu recept.

Jakie bezpłatne usługi będą dostępne w NFZ

Według serwisu prasowego NFZ, mieszkańcy Polski mogą korzystać z kilku usług za darmo. Możliwość ta będzie dostępna w sierpniu tego roku. Innowacje przewidują, że następujące usługi będą dostępne bezpłatnie:

  1. Leczenie bólu przewlekłego – natężenie bólu będzie mierzone w poliklinikach, a lekarze podstawowej i specjalistycznej opieki ambulatoryjnej będą zobowiązani do zapewnienia terapii bólu wszystkim cierpiącym na niego pacjentom.
  2. Badanie nasienia – według Ministerstwa Zdrowia badanie to jest podstawowym badaniem w diagnostyce niepłodności męskiej.
  3. Leczenie nowotworów błony śluzowej macicy i jelita grubego – ten rodzaj leczenia będzie przeprowadzany za pomocą robota chirurgicznego.
  4. Leczenie stożka rogówki – zostanie przeprowadzona operacja bezpłatnego sieciowania.

Ponadto zmiany dotyczą również wystawiania recept na leki psychotropowe. Od teraz, aby otrzymać receptę, konieczna będzie dodatkowa konsultacja z lekarzem specjalistą. Jeśli jednak od ostatniego badania nie minęły więcej niż trzy miesiące, dodatkowa konsultacja nie będzie konieczna.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku oraz naszej strony na Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *