Jak zorganizować sobie mini wakacje w listopadzie?

8 października 2022

Aby ułożyć sobie życie w Polsce, Ukraińcy muszą ciężko pracować. Poza tym muszą też odpoczywać. Polskie prawo dba o odpoczynek pracowników, zapewniając dodatkowe dni wolne w dni świąteczne.

Święta przed nami w 2022 roku

1 listopada (wtorek) – Dzień Wszystkich Świętych;

11 listopada (piątek) – Święto Niepodległości Polski

25 grudnia (niedziela) – Boże Narodzenie;

26 grudnia (poniedziałek) – Dzień Bożego Narodzenia.

Jak przedłużyć sobie weekend?

Choć w kalendarzu jest już październik, nadal można sobie zaplanować mini wakacje, ponieważ święta i długie weekendy dają taką możliwość. Kiedy oficjalne święto przypada w czwartek lub wtorek, możesz przedłużyć je nawet o 4 dni, jeśli weźmiesz dodatkowy dzień wolny (bezpłatny lub z urlopu wypoczynkowego) w piątek lub poniedziałek.

Tym samym długi weekend możliwy jest od 29 października do 1 listopada (sobota-wtorek). Aby mieć 4 dni wolnego, trzeba będzie wziąć urlop w poniedziałek 31 października.

Więcej dni wolnych będzie też od 11 do 13 listopada z okazji Święta Niepodległości Polski.

Tradycyjnie pod koniec roku można zorganizować sobie najdłuższy weekend. Oficjalny weekend (24-26 grudnia), w tym roku przypada na piątek-poniedziałek, ale można wziąć 4 dni wolnego od 27 do 30 grudnia. Ponieważ 31 grudnia to już sobota, będziemy mieli 9 dni na świętowanie.

Należy pamiętać, że w Polsce, jeśli święto przypada w niedzielę, nie jest to powód do przedłużenia dnia wolnego o 1 dzień, ale jeśli święto przypada w sobotę, pracodawca musi udzielić dodatkowego dnia wolnego.

Stefaniia Chuakova

Autor artykułów na stronie. Na portalu dzielę się ciekawymi informacjami, a także własnymi doświadczeniami. Marzę, że dzień trwa nie 24, ale co najmniej 25 godzin. Uwielbiam piękne buty i pyszne cukierki. Uwielbiam ręcznie robione produkty i czystość w domu. Moje motto życiowe: „Sam się nauczę i przekażę innym”.

podziel się

Możliwość komentowania została wyłączona.