Tanie bilety od Ryanair na nowe połączenia

23 listopada 2022
Source: Vista Create

Ryanair zapowiedział otwarcie nowych lotów z Polski, które mają ruszyć w przyszłym roku. Część lotów rozpocznie się wiosną 2023 roku, a na niektóre trzeba będzie poczekać do sezonu letniego. Z jakich polskich miast i dokąd wkrótce będzie można polecieć z Ryanairem?

Nowe loty Ryanair z Gdańska

Tym razem Gdańsk jest liderem wśród ogłoszonych kierunków lotów. Ryanair poleci z Gdańska do:

 • Rygi;
 • Pragi;
 • Podgoricy;
 • Barcelony (El Prat);
 • Neapolu;
 • Malagai.

Osoby chcące polecieć z Gdańska do Włoch (Neapol), korzystając z tanich połączeń, będą mogły to zrobić regularnie od 26 marca 2023 roku w piątki i niedziele. 27 marca odbędzie się pierwszy lot tanich linii lotniczych Ryanair do Czarnogóry (Podgorica). Zgodnie z dalszym rozkładem lotów, loty do stolicy Czarnogóry będą realizowane w poniedziałki i czwartki.

Przewoźnik od 28 marca rozpocznie loty z Gdańska do stolicy Łotwy − Rygi, na południe Hiszpanii do Andaluzji (Malaga) oraz do stolicy Hiszpanii. Należy zaznaczyć, że przewoźnik ten realizował wcześniej loty do Barcelony. Jednak w tym roku tania linia zmieniła lotnisko, więc zamiast do Barcelony Reus, przewoźnik będzie latał do Barcelony El Prat. Jest to największe lotnisko w Katalonii, drugie co do wielkości w Hiszpanii po Madrycie Barajas i jeden z najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie. Do Malagi będzie można polecieć we wtorki i soboty, natomiast loty do Rygi odbywać się będą trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Loty z Gdańska do Czech (Praga) rozpoczną się dzień później, czyli 29 marca. W przyszłości będą się one odbywać w środy i soboty.

Planując podróż z Ryanairem, należy pamiętać, że od końca marca 2023 roku linia wstrzyma loty z Gdańska na główne lotnisko Wenecji (Marco Polo). Od tej pory będzie można kupić tanie bilety tylko na bardziej oddalone lotnisko w Treviso.

Nowe loty Ryanair z Wrocławia

Od końca marca Ryanair uruchomi także dwa nowe połączenia z wrocławskiego lotniska:

 • do stolicy Bułgarii – Sofii;
 • do Brindisi, miasta wypoczynkowego nad Morzem Adriatyckim w Apulii w południowych Włoszech.

Lot do Sofii otwiera się 27 marca i będzie realizowany dwa razy w tygodniu − w poniedziałki i piątki. Będzie on trwał 2 godziny i 5 minut. Pierwsze loty do włoskiego miasta Brindisi rozpoczną się 28 marca. Są one również zaplanowane dwa razy w tygodniu − w każdy wtorek i sobotę. Wyjazd będzie możliwy w godzinach porannych, podobnie jak loty powrotne. Czas lotu wyniesie 2 godziny i 10 minut. Jak informuje dyrektor generalny Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś:

Otwarcie pierwszych nowych kierunków w letnim rozkładzie lotów to świetna zapowiedź kolejnego sezonu. Południowa Europa cieszy się dużą popularnością wśród pasażerów, a nowe kierunki do Włoch i Bułgarii wzmacniają naszą ofertę w tym sektorze.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Nowe loty Ryanair z Krakowa

Nowe loty Ryanair z krakowskiego lotniska zaplanowano na marzec. Od wiosny przyszłego roku mieszkańcy i goście Krakowa będą mogli polecieć do:

 • Perugii (stolica prowincji Umbria, Włochy);
 • Memmingen (miasto w powiecie Szwabia w kraju związkowym Bawaria, Niemcy);
 • Lourdes (region Occitanie, Francja);

Połączenie lotnicze do Lourdes rozpocznie się 26 marca. Do francuskiego miasta pielgrzymkowego będzie można polecieć z Krakowa w piątki i niedziele. W kolejnych dniach samoloty zaczną latać do Perugii (od 27 marca) i Memmingen (od 28 marca). Loty z Krakowa do Perugii będą realizowane dwa razy w tygodniu − w poniedziałki i piątki, a do Memmingen, położonego w pobliżu Monachium i Zurychu − we wtorki i soboty. Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport, przypomniał:

Zapowiedź Ryanair − jednego z głównych przewoźników krakowskiego lotniska – otwarcia nowych połączeń w sezonie letnim 2023 jest potwierdzeniem potencjału krakowskiego lotniska.

Nowe loty Ryanair z Katowic

Na początku czerwca przyszłego roku Ryanair rozpocznie loty z Katowice Airport (Pyrzowice) do:

 • Puli (Chorwacja);
 • Warny (Bułgaria).

Loty do Puli rozpoczną się w piątek, 2 czerwca. Zgodnie z regularnym rozkładem jazdy, destynacja będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki. Otwarcie lotu do Warny zaplanowano na niedzielę, 4 czerwca. Trasa ta będzie obsługiwana w każdą środę i niedzielę. Obie trasy są sezonowe i będą funkcjonować do końca września 2023 roku. Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, powiedział:

Cieszymy się, że Ryanair poszerzy swoją ofertę z Pyrzowic w najbliższym sezonie letnim. Połączenia do Puli i Warny z pewnością wzbudzą duże zainteresowanie, ponieważ wykorzystują ogromny potencjał wyjazdowy regionu. Są to również niezwykle atrakcyjne trasy z punktu widzenia organizacji samodzielnych wyjazdów turystycznych, a jak pokazują statystyki, bardzo lubimy wakacje w Chorwacji i Bułgarii.

Należy pamiętać, że od końca marca Ryanair nie będzie obsługiwał lotów na główne lotnisko Wenecji (Marco Polo) i będzie latał na bardziej odległe lotnisko w Treviso. Jeśli więc ta opcja Wam nie odpowiada, możecie rozważyć nowe oferty Wizz Air na podróże z Polski.

Nowe loty Ryanair z Poznania

W siatce lotów Portu Lotniczego Poznań-Ławica na przyszły sezon zostały również ogłoszone nowe kierunki od Ryanaira. Kilka dni temu Błażej Patryn, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica powiedział:

Miasto Bari na południu Włoch, położone nad Morzem Adriatyckim, jest już otwarte dla mieszkańców Wielkiej Polski! (…) Druga nowość na rok 2023 właśnie pojawiła się w systemie Ryanaira i została już sprecyzowana pod względem dat. Od 26 marca 2023 roku polecimy z Ławicy do Burgas.

Czyli w przyszłym roku od 26 marca przewoźnik będzie woził mieszkańców Wielkopolski z Poznania do:

 • Bari − nadmorskiego miasta w południowych Włoszech;
 • Burgas, położonego w południowo-wschodniej części Bułgarii, na wybrzeżu Morza Czarnego w Zatoce Burgas.

Loty te rozpoczną się 26 marca i będą realizowane dwa razy w tygodniu − w czwartki i niedziele. Należy również pamiętać, że od 3 czerwca, po przerwie, powróci kolejna trasa tanich linii lotniczych z Poznania do Puli.

Nowy lot Ryanair z Rzeszowa

Od 2 czerwca, dzięki Ryanairowi, będzie można polecieć bezpośrednio z Jasionki koło Rzeszowa do chorwackiego Zadaru. Komentuje to prezes spółki zarządzającej lotniskiem Adam Hamryszczak:

Chorwacja jest jednym z najbardziej oczekiwanych i popularnych kierunków wśród naszych pasażerów, dlatego intensywnie pracujemy nad rozszerzeniem naszej oferty lotów nad Adriatyk. Cieszę się z tego połączenia, tym bardziej, że województwo podkarpackie łączy z regionem Zadar wieloletnia, dobra współpraca.

Zobacz też: Podróżuj taniej dzięki promocji RKP Intercity

Warto dodać, że przez ostatnie trzy lata połączenie z Jasionki do Zadaru było realizowane przez linię PLL LOT samolotem Bombardier Q400, który raz w tygodniu zabierał na pokład nie więcej niż 80 pasażerów. W przyszłym roku Ryanair będzie realizował loty nad Adriatyk dwa razy w tygodniu − w każdy wtorek i piątek. Loty będą realizowane przez samoloty Boeing 737 mogące zabrać na pokład około 190 pasażerów. Podobnie jak w poprzednich latach, w tym sezonie tania linia lotnicza będzie również kontynuować loty do chorwackich miast Split i Rijeka.

Irina Turaieva

Autor artykułów, filolog, redaktor-tłumacz. Lubię wiersze, muzykę autorską i wyprawy nad morze. Każdego dnia uczę się ufać Bogu i cieszyć się każdą chwilą życia.

podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *