Nowe trasy i oferty promocyjne Ryanair z polskich lotnisk

8 marca 2023
osoba posiadająca bilety na loty Ryanair-PL Source: Vista Create

Popularna linia lotnicza ogłosiła uruchomienie trzech nowych tras z polskiego miasta Katowice. Bilety są obecnie dostępne w promocyjnych cenach. Sprawdź, gdzie możesz tanio polecieć i z jakich lotnisk w Polsce!

Nowe trasy Ryanair z Katowic

Z polskiego miasta Katowice (Poznań) możesz teraz polecieć do trzech nowych miejsc. Od teraz możesz polecieć do:

 • Treviso, Włochy – od 29 marca 2023 roku. Loty będą startować w środy i soboty;
 • Pula, Chorwacja – od 2 czerwca 2023 r. Samoloty będą odlatywać w poniedziałki i piątki;
 • Warna, Bułgaria – od 4 czerwca 2023 r. Samoloty będą odlatywać w środy i niedziele.

Obecnie bilety do tych miast są dostępne w promocyjnej cenie na stronie przewoźnika. Na przykład z Katowic do Treviso będzie kosztował 121 zł w obie strony. Z Katowic do Poole – do 260 zł w obie strony. Z Katowic do Warny – 380 zł za lot w obie strony. Warto zaznaczyć, że samoloty będą operować na tych kierunkach przez cały rok. Nie będą to więc loty sezonowe.

Zapraszamy na nasz Telegram https://t.me/ukrainianinpolandpl, nasz fanpage na facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl, a także do zaobserwowania nas na instagramie https://www.instagram.com/ukrainian_in_poland_pl. Dzięki temu będziesz zawsze na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Ryanair wraca na Lotnisko Chopina w Warszawie

Na początku 2019 roku irlandzka linia opuściła warszawskie Lotnisko Chopina. Powodem była polityka zarządu lotniska, który był przekonany, że lotnisko osiągnęło swoją maksymalną przepustowość, więc wykluczono wprowadzenie nowych tras, zwłaszcza tych planowanych przez tanie linie lotnicze. Od tego czasu Ryanair ma swoją siedzibę na stołecznym lotnisku w Modlinie, położonym 40 kilometrów od centrum stolicy. Jednak po pandemii wielu europejskich przewoźników ograniczyło swoje oferty i zredukowało floty. Ponadto lotnisko (jak i całą europejską przestrzeń powietrzną) opuściły rosyjski Aeroflot i białoruska Belavia. Teraz jest więc sporo miejsca dla nowych przewoźników i tras.

W listopadzie 2022 roku Ryanair złożył wniosek o sloty na 23 połączenia z Lotniska Chopina. Wkrótce zostaną ogłoszone szczegóły dotyczące lotów, które znajdą się w rozkładzie taniej linii z Lotniska Chopina. Na razie wiadomo tylko, że Ryanair złożył wniosek o sloty na loty z Lotniska Chopina głównie do następujących miast:

 • Włoch;
 • Grecjі;
 • Wielka Brytaniіі.

Dokładniej mówiąc, w aplikacjach znalazły się takie miasta jak Amman, Ateny, Birmingham, Burgas, Bruksela Charleroi, Korfu, Kreta, Faro, Helsinki, Malaga, Manchester, Mediolan, Oslo, Pafos, Paryż, Piza, Malaga, Rzym, Katania, Sztokholm, Wenecja i Wiedeń. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Ryanair przeniesie niektóre kierunki do europejskich stolic z Modlina na Centralny Port Lotniczy w Warszawie.

Nowe loty Ryanair w 2022

Nowe loty Ryanair do Aten, Mediolanu i Warny

Od dziś z Ryanairem można polecieć do Aten, Warny i Mediolanu. Możesz udać się tam z następujących miejsc:

 • Kraków – Ateny, wyloty odbywać się będą dwa razy w tygodniu, począwszy od 28 marca;
 • Wrocław – Ateny, dwa razy w tygodniu, począwszy od 26 marca;
 • Warszawa-Modlin – Ateny, trzy razy w tygodniu, począwszy od 31 marca;
 • Lublin – Milan-Bergamo, loty będą realizowane trzy razy w tygodniu począwszy od 26 marca;
 • Kraków – Warna, loty na tej trasie będą realizowane dwa razy w tygodniu począwszy od 7 lipca.

Już wcześniej Ryanair obsługiwał loty z Polski do Aten, więc aktualnie nastąpiło przywrócenie starych tras.

Nowe loty Ryanair z Gdańska

Tym razem Gdańsk jest liderem wśród ogłoszonych kierunków lotów. Ryanair poleci z Gdańska do:

 • Rygi;
 • Pragi;
 • Podgoricy;
 • Barcelony (El Prat);
 • Neapolu;
 • Malagai.

Osoby chcące polecieć z Gdańska do Włoch (Neapol), korzystając z tanich połączeń, będą mogły to zrobić regularnie od 26 marca 2023 roku w piątki i niedziele. 27 marca odbędzie się pierwszy lot tanich linii lotniczych Ryanair do Czarnogóry (Podgorica). Zgodnie z dalszym rozkładem lotów, loty do stolicy Czarnogóry będą realizowane w poniedziałki i czwartki.

Przewoźnik od 28 marca rozpocznie loty z Gdańska do stolicy Łotwy − Rygi, na południe Hiszpanii do Andaluzji (Malaga) oraz do stolicy Hiszpanii. Należy zaznaczyć, że przewoźnik ten realizował wcześniej loty do Barcelony. Jednak w tym roku tania linia zmieniła lotnisko, więc zamiast do Barcelony Reus, przewoźnik będzie latał do Barcelony El Prat. Jest to największe lotnisko w Katalonii, drugie co do wielkości w Hiszpanii po Madrycie Barajas i jeden z najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie. Do Malagi będzie można polecieć we wtorki i soboty, natomiast loty do Rygi odbywać się będą trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Loty z Gdańska do Czech (Praga) rozpoczną się dzień później, czyli 29 marca. W przyszłości będą się one odbywać w środy i soboty.

Planując podróż z Ryanairem, należy pamiętać, że od końca marca 2023 roku linia wstrzyma loty z Gdańska na główne lotnisko Wenecji (Marco Polo). Od tej pory będzie można kupić tanie bilety tylko na bardziej oddalone lotnisko w Treviso.

Nowe loty Ryanair z Wrocławia

Od końca marca Ryanair uruchomi także dwa nowe połączenia z wrocławskiego lotniska:

 • do stolicy Bułgarii – Sofii;
 • do Brindisi, miasta wypoczynkowego nad Morzem Adriatyckim w Apulii w południowych Włoszech.

Lot do Sofii otwiera się 27 marca i będzie realizowany dwa razy w tygodniu − w poniedziałki i piątki. Będzie on trwał 2 godziny i 5 minut. Pierwsze loty do włoskiego miasta Brindisi rozpoczną się 28 marca. Są one również zaplanowane dwa razy w tygodniu − w każdy wtorek i sobotę. Wyjazd będzie możliwy w godzinach porannych, podobnie jak loty powrotne. Czas lotu wyniesie 2 godziny i 10 minut.

Nowe loty Ryanair z Krakowa

Nowe loty Ryanair z krakowskiego lotniska zaplanowano na marzec. Od wiosny przyszłego roku mieszkańcy i goście Krakowa będą mogli polecieć do:

 • Perugii (stolica prowincji Umbria, Włochy);
 • Memmingen (miasto w powiecie Szwabia w kraju związkowym Bawaria, Niemcy);
 • Lourdes (region Occitanie, Francja);

Połączenie lotnicze do Lourdes rozpocznie się 26 marca. Do francuskiego miasta pielgrzymkowego będzie można polecieć z Krakowa w piątki i niedziele. W kolejnych dniach samoloty zaczną latać do Perugii (od 27 marca) i Memmingen (od 28 marca). Loty z Krakowa do Perugii będą realizowane dwa razy w tygodniu − w poniedziałki i piątki, a do Memmingen, położonego w pobliżu Monachium i Zurychu − we wtorki i soboty.

Nowe loty Ryanair z Poznania

W siatce lotów Portu Lotniczego Poznań-Ławica na przyszły sezon zostały również ogłoszone nowe kierunki od Ryanaira. Оd 26 marca przewoźnik będzie woził mieszkańców Wielkopolski z Poznania do:

 • Bari − nadmorskiego miasta w południowych Włoszech;
 • Burgas, położonego w południowo-wschodniej części Bułgarii, na wybrzeżu Morza Czarnego w Zatoce Burgas.

Loty te rozpoczną się 26 marca i będą realizowane dwa razy w tygodniu − w czwartki i niedziele. Należy również pamiętać, że od 3 czerwca, po przerwie, powróci kolejna trasa tanich linii lotniczych z Poznania do Puli.

Nowy lot Ryanair z Rzeszowa

Od 2 czerwca, dzięki Ryanairowi, będzie można polecieć bezpośrednio z Jasionki koło Rzeszowa do chorwackiego Zadaru.

Zobacz też: Weekendy i święta w 2023 roku w Polsce

Warto dodać, że przez ostatnie trzy lata połączenie z Jasionki do Zadaru było realizowane przez linię PLL LOT samolotem Bombardier Q400, który raz w tygodniu zabierał na pokład nie więcej niż 80 pasażerów. W przyszłym roku Ryanair będzie realizował loty nad Adriatyk dwa razy w tygodniu − w każdy wtorek i piątek. Loty będą realizowane przez samoloty Boeing 737 mogące zabrać na pokład około 190 pasażerów. Podobnie jak w poprzednich latach, w tym sezonie tania linia lotnicza będzie również kontynuować loty do chorwackich miast Split i Rijeka.

Irina Turaieva

Autor artykułów, filolog, redaktor-tłumacz. Lubię wiersze, muzykę autorską i wyprawy nad morze. Każdego dnia uczę się ufać Bogu i cieszyć się każdą chwilą życia.

podziel się
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *