Nowa sprzedaż promocyjnych biletów od Wizz Air na podróże z Polski

22 lutego 2023
Leć na wyprzedaży z WizzAir Source: Vista Create

Popularna tania linia lotnicza Wizz Air prowadzi promocyjną sprzedaż biletów na wiosenne loty przewoźnika. Poznaj warunki promocji i sprawdź, jak kupić tanie bilety!

Tanie loty i darmowe bilety dla Ukraińców od Wizz Air

Wizz Air to popularna tania europejska linia lotnicza, która oferuje międzynarodowe loty do ponad 140 miast. Węgierski przewoźnik niskokosztowy jest trzecim największym przewoźnikiem w Polsce i strategicznym przewoźnikiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Linia posiada flotę 160 samolotów i składa się z dwóch typów samolotów Airbus – A320, który może pomieścić ponad 180 podróżnych oraz A321 z 230 miejscami.

Od początku wojny na Ukrainie tania linia lotnicza wielokrotnie okazywała swoje wsparcie dla Ukraińców, oferując uchodźcom darmowe bilety na swoje loty po Europie. Ostatni raz darmowe bilety dla Ukraińców od Wizz Air były dostępne w grudniu 2022 roku.

Dziś Wizz Air nadal oferuje swoim klientom tanie ceny i wygodny serwis, rozwija nowe atrakcyjne dla swoich pasażerów trasy i regularnie organizuje promocyjne wyprzedaże biletów.

Sprzedaż promocyjna WizzAir w lutym 2023 r.

Jeśli już planujecie letnie wakacje, przydadzą się Wam zniżki od WizzAir. Dodatkowo, zniżki dotyczą również lotów wiosennych. W ramach wyprzedaży możecie kupić bilet WizzAir za jedyne 15 euro. Tanie bilety dostępne są na następujące kierunki:

Kraków – Kutaisi – 116 zł w jedną stronę;

 • Katowice – Kutaisi – 116 zł w jedną stronę;
 • Warszawa – Londyn – 96 zł w jedną stronę;
 • Gdańsk – Londyn – 66 zł w jedną stronę;
 • Gdańsk – Sztokholm – 46 zł w jedną stronę;
 • Kraków – Rzym – 166 zł w jedną stronę;
 • Kraków – Londyn – 66 zł w jedną stronę;
 • Warszawa – Edynburg – 136 zł w jedną stronę;

Najkorzystniejsze bilety lotnicze dostępne są więc na wyloty z Krakowa, Gdańska lub Katowic. Możesz również samodzielnie wyszukać bilety do interesującej Cię destynacji. W tym celu należy odwiedzić stronę internetową WizzAir: https://wizzair.com/.

Promocja rozpoczęła się 17 lutego i potrwa do 26 lutego. Bilety w promocyjnej cenie będzie można kupić na loty, które będą realizowane do 30 czerwca 2023 roku. Zniżki obowiązują na wybrane loty.

Zniżkowa cena obejmuje przelot w jedną stronę, opłatę administracyjną oraz limit bagażu podręcznego. Tanie bilety można kupić również w aplikacji mobilnej, która dostępna jest w App Store i Google Pay.

Wyprzedaż biletów lotniczych Wizz Air na wiosenne loty z Polski

Tanie linie lotnicze Wizz Air prowadzą sprzedaż promocyjnych biletów na wiosenne podróże swoimi samolotami. Warto przypomnieć, że podobną wyprzedaż organizuje Ryanair, główny konkurent linii. Oferta lotnicza Wizz Air obejmuje wybrane loty, które linia będzie obsługiwała do 31 maja 2023 roku. Koszt biletów dostępnych do nabycia w ramach promocji zaczyna się od 19,99 EUR za jeden bilet w jedną stronę.

Należy pamiętać, że cena promocyjnego biletu obejmuje przelot w jedną stronę, obowiązkowe opłaty administracyjne oraz bagaż podręczny o wymiarach 30x40x20 cm. Bilety tanich linii lotniczych na promocyjnych warunkach możecie kupować do godziny 23:59 29 stycznia 2023 roku. Promocyjny lot można zarezerwować na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej WIZZ, którą można pobrać z Google Play lub App Store.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Nowe kierunki Wizz Air z Polski do uruchomienia w 2022 r.

Wizz Air stale rozwija swoją siatkę połączeń i oferty dla polskich klientów. Pod koniec września 2022 roku tania linia lotnicza otworzyła kilka nowych tras mających ułatwić połączenia między Polską a Wielką Brytanią.

Nowe trasy Wizz Air z Polski do Leeds

We wrześniu 2022 roku Wizz Air ogłosił uruchomienie nowych połączeń łączących pięć polskich miast z lotniskiem Leeds-Brandford (Wielka Brytania). Decyzja ma związek z zamknięciem sąsiedniego lotniska Doncaster-Sheffield, które z powodu nierentowności zakończyło działalność ostatniego dnia października ubiegłego roku. Tania linia lotnicza będzie realizować loty do i z:

 • Warszawy (lotnisko imienia F. Chopina);
 • Wrocławia;
 • Gdańska;
 • Krakowa;
 • Katowic.

Pierwsze loty na nowych trasach rozpoczęły się 31 października 2022 roku. W zależności od lotu, samolot będzie operował przez cały tydzień (od poniedziałku do soboty). Najwcześniejszy lot (z Wrocławia) zaplanowano na godzinę 5:00, a ostatni przyleci do Gdańska o 22:10. Nowe połączenie zostało uruchomione wraz z uruchomieniem zimowego rozkładu lotów na lotniskach w polskich miastach.

Nowe trasy Wizz Air z Polski do Londynu

W sezonie zimowym 2022/2023 rozpoczęły się pierwsze w historii regularne loty z Bydgoszczy i Łodzi w Polsce na lotnisko Londyn Luton w stolicy Wielkiej Brytanii. Lotnisko Luton jest jednym z sześciu portów lotniczych w Londynie i jego okolicach. Znajduje się około 45 km na północ od stolicy Wielkiej Brytanii i zapewnia dogodne połączenia dla turystów, jak również dla biznesu poprzez swój terminal kolejowy z City.

Loty z Bydgoszczy rozpoczęły się w grudniu 2022 roku. Wylot z Londynu o 13:50 i lądowanie w Bydgoszczy o 16:00. Lot powrotny jest o 16:35. Lot do stolicy Anglii trwa dwie godziny i kwadrans. Loty z Bydgoszczy na lotnisko Londyn Luton realizowane są we wtorki i soboty. Pierwszy samolot taniego przewoźnika wylądował na łódzkim lotnisku w grudniu 2022 roku.

Zobacz też: W których krajach Ukraińcy otrzymują największą pomoc finansową?

Warto przypomnieć, że samoloty Wizz Air latały już z Łodzi w latach 2010-2013, obsługując Dortmund i Londyn Luton oraz przez krótki czas Sztokholm-Skavsta. Tej zimy Wizz Air będzie operował z regionu łódzkiego dwa razy w tygodniu (we wtorki i soboty). Wylot ze stolicy Anglii nastąpi o 17:45 czasu lokalnego, a lądowanie w Łodzi o 21;00. Podróż trwa dokładnie 135 minut. Lot powrotny odlatuje o 21:30 i dociera do celu o 22.55 czasu lokalnego. W tym przypadku podróż trwa 145 minut.

Irina Turaieva

Autor artykułów, filolog, redaktor-tłumacz. Lubię wiersze, muzykę autorską i wyprawy nad morze. Każdego dnia uczę się ufać Bogu i cieszyć się każdą chwilą życia.

podziel się
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *