Godziny otwarcia sklepów w święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok w Polsce

22 grudnia 2022
Godziny otwarcia sklepów w święta Source: Vista Create

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Proponujemy Państwu sprawdzenie godzin otwarcia najpopularniejszych sieci handlowych w Polsce w tym okresie.

Godziny otwarcia popularnych polskich sklepów i supermarketów w czasie ferii zimowych

Polska jest krajem katolickim, więc Wigilia przypada tu na 24 grudnia, a Boże Narodzenie obchodzone jest 25 grudnia. A już niedługo rozpoczną się obchody Nowego Roku. Dlatego, aby mieć czas na przygotowanie się do świąt, zrobienie na czas wszystkich niezbędnych zakupów na świąteczny stół i kupienie prezentów dla bliskich, warto poznać nie tylko oferty promocyjne supermarketów, ale także dowiedzieć się, jak popularne sieci handlowe będą pracować w Polsce w okresie świąteczno-noworocznym. Ponadto w 2022 roku 24-25 grudnia i 30-31 grudnia przypadają odpowiednio na sobotę i niedzielę. Czy zatem sklepy w Polsce będą w tym okresie otwarte, a jeśli tak, to według jakiego harmonogramu?

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Godziny otwarcia sklepów sieci Biedronka w Polsce w okresie świąt

W okresie przedświątecznym we wszystkich sklepach sieci handlowej Biedronka wprowadzono wydłużony czas pracy i zmiany do godziny 23:00 lub nawet dłużej. Od 24 grudnia w tym trybie pracować będą markowe supermarkety:

 • 24 grudnia − dzień roboczy w sklepach zakończy się o godzinie 13:00;
 • 25-26 grudnia − supermarkety Biedronka nie będą pracować;
 • 31 grudnia − sklepy będą obsługiwać klientów do godziny 19:00;
 • 1 stycznia 2023 roku − w sklepach sieci nie będzie handlu.

Harmonogram pracy w czasie ferii zimowych sieci Kaufland w Polsce

Przez cały grudzień supermarkety Kaufland w Polsce są otwarte od 6:00 do 22:00, a 17 placówek (w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Zielonej Górze) wydłużyło nawet godziny pracy do 23:00. W okresie świątecznym zmieni się jednak nieco harmonogram pracy sklepów sieci:

 • od 21 do 23 grudnia sieć Kaufland będzie prowadziła działalność handlową w godzinach od 6:00 do 24: 00, z wyjątkiem kilku sklepów w różnych regionach Polski − placówki w Białymstoku (Wierzbowa 2), Biłgoraju, Końskich i Świdniku będą czynne od 6:00 do 22:00, a sklepy w Kwidzynie i Żarach od 6:00 do 23:00;
 • 24 grudnia handel w markowych supermarketach będzie prowadzony od 6:00 do 13:00;
 • W dniach 25 i 26 grudnia sklepy będą nieczynne;
 • 30 grudnia zakupy w sieci handlowej Kaufland będzie można robić od 6:00 do 24:00 − z wyjątkiem sklepów w Białymstoku (Wierzbowa 2), Biłgoraju, Końskich i Świdniku, gdzie handel zakończy się o 22:00 oraz placówek w Kwidzynie i Żarach, które zamkną się o 23:00;
 • 31 grudnia wszystkie sklepy Kaufland będą otwarte dla klientów od 6:00 do 18:00.

Harmonogram pracy w czasie ferii zimowych sklepów Lidl w Polsce

Sieć handlowa Lidl, która notabene zajmuje 2 miejsce w aktualnym rankingu najtańszych supermarketów w Polsce, pracuje jak zwykle do 23 grudnia. W dni wolne od pracy harmonogram pracy sklepów będzie nieznacznie zmieniony:

 • 24 grudnia supermarkety sieci będą obsługiwały klientów do godziny 13:00;
 • W dniach 25-26 grudnia wszystkie sklepy Lidl będą zamknięte;
 • 30 grudnia placówki sieci będą pracować według zwykłego harmonogramu;
 • 31 grudnia sklepy będą sprzedawać towary do godziny 19:00;
 • 1 stycznia jest dniem wolnym od pracy w supermarketach.

Czas pracy w czasie ferii zimowych sieci Carrefour w Polsce

W tym roku, aby zapewnić swoim klientom dogodne warunki zakupów w przededniu Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, sieć Carrefour wprowadziła zmieniony harmonogram pracy w okresie świątecznym:

 • od 17 do 23 grudnia wszystkie hipermarkety sieci będą czynne do godziny 23:00 (należy pamiętać, że dotyczy to hipermarketów, a supermarkety markowe będą ustalać swoje godziny pracy indywidualnie);
 • w Wigilię, 24 grudnia, wszystkie sieciowe hipermarkety i supermarkety będą otwarte do godziny 13:00;
 • 31 grudnia, w przeddzień Nowego Roku, sklepy Carrefour zamkną dzień roboczy o godzinie 18:00;
 • W dniach 25-26 grudnia, a także 1 stycznia 2023 roku, wszystkie sklepy sieciowe będą zamknięte.

Jednocześnie w okresie od 27 do 30 grudnia harmonogram pracy hiper- i supermarketów Carrefour pozostanie normalny. Warto również zaznaczyć, że harmonogram pracy sklepów franczyzowych Carrefour w czasie świąt będzie ustalany bezpośrednio przez ich właścicieli.

Czas pracy w okresie ferii zimowych w sklepach sieci Stokrotka w Polsce

Do 24 grudnia sklepy Stokrotka będą działały jak zwykle. Jeśli chodzi o dalszy harmonogram pracy, klienci będą mogli dokonywać zakupów w markowych sklepach, zgodnie z poniższym harmonogramem:

 • w Wigilię, 24 grudnia – sklepy będą otwarte do godziny 13:00;
 • w dni świąteczne, 25-26 grudnia, placówki Stokrotka będą miały dni wolne;
 • 31 grudnia większość sklepów zostanie zamknięta o godzinie 18:00;
 • W dniach 1 i 6 stycznia 2023 roku sklepy pozostaną zamknięte.

Przypominamy, że w Nowy Rok, 31 grudnia, sklepy Stokrotki Express, w przeciwieństwie do supermarketów, nie będą pracować do godziny 18:00, ale będą prowadzić działalność handlową do godziny 22:00.

Harmonogram pracy w czasie ferii zimowych sklepów Netto w Polsce

Harmonogram sieci sklepów Netto na ferie zimowe będzie wyglądał następująco

 • do 23 grudnia − sklepy czynne są jak zwykle od 6:00 do 23:00;
 • 24 grudnia, Wigilia − handel będzie trwał od 6.00 do 13.00;
 • 25 grudnia, Dzień Bożego Narodzenia − dzień wolny od pracy;
 • 30 grudnia − sklepy będą czynne od 6.00 do 23.00;
 • 31 grudnia − dzień roboczy w sklepach od 6:00 do 18:00.

Godziny pracy w czasie ferii zimowych w sklepach Żabka w Polsce

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem dotyczącym ograniczenia handlu w niedziele, święta i inne dni, 24 grudnia wszystkie sklepy Żabka mogą swobodnie pracować do godziny 14:00. Ale po tym czasie decyzję o kontynuowaniu handlu podejmuje każdy franczyzobiorca osobno. Warto zauważyć, że zazwyczaj właściciele sklepów korzystają z możliwości dodatkowego zarobku, gdy inne sieci pracują z ograniczeniami. Dlatego o godzinach pracy poszczególnych sklepów można dowiedzieć się bezpośrednio w placówkach sieci, na stronie internetowej sklepów lub w aplikacji Żappka. Do 31 grudnia sklepy Żabka będą prowadziły handel w godzinach od 6.00 do 23.00.

Godziny otwarcia w czasie ferii zimowych w sklepach IKEA w Polsce

Sklepy IKEA w Polsce rozpoczynają świąteczny weekend 24 grudnia. Dlatego warto zaznaczyć, że tego dnia w Wigilię będą zamknięte wszystkie:

 • stacjonarne sklepy IKEA;
 • Punkty realizacji zamówień w IKEA;
 • Studia planistyczne IKEA;
 • Linie domowe IKEA (miejsca zdalnych spotkań z klientami).

Zobacz też: Top 7 głównych centrów handlowych w Warszawie

Sklepy stacjonarne zostaną otwarte dopiero 27 grudnia. Jednocześnie 31 grudnia wyloty będą pracować do godziny 16:00. Jednocześnie, niezależnie od świąt i pory dnia, 24/7 przez cały okres świąteczny klienci sklepów IKEA będą mogli dokonywać zakupów na stronie internetowej sieci lub poprzez autorską aplikację z możliwością odbioru lub dostawy po świętach.

Godziny otwarcia w czasie ferii zimowych w sklepach Jysk w Polsce

Podobnie jak w przypadku sklepów IKEA, mimo zwiększonej sprzedaży przedświątecznej, placówki Jysk w Polsce nie będą prowadziły działalności handlowej w Wigilię. W związku z tym 24 grudnia wszystkie sklepy Jysk będą zamknięte. Jednak aby ułatwić klientom zakupy w sklepach w okresie przedświątecznym, w tygodniu poprzedzającym święta klienci mogą robić zakupy w sklepach do godziny 21:00. Ponadto sklep internetowy JYSK.pl będzie czynny cały czas, bez świąt. Jeśli chodzi o święta noworoczne, to 31 grudnia sklepy Jysk będą otwarte do godziny 16:00, a 1 stycznia 2023 roku będą zamknięte.

Irina Turaieva

Autor artykułów, filolog, redaktor-tłumacz. Lubię wiersze, muzykę autorską i wyprawy nad morze. Każdego dnia uczę się ufać Bogu i cieszyć się każdą chwilą życia.

podziel się
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *