Sklep internetowy Rozetka ruszył w Polsce i szuka pracowników

Irina Turaieva
Polska, Ukraina, Zakupy | 9 marca 2023
Komentarze 0
Screen: rozetka.pl

Jesienią 2022 roku internetowy sklep Rozetka ogłosił, że zacznie realizować zamówienia do Polski. Obecnie w Polsce działa już sklep Rozetka. Co więcej, firma poszukuje pracowników. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się jak ubiegać się o pracę w Rozetce, jakie produkty oferuje sklep internetowy oraz jak zorganizować dostawę z Ukrainy do Polski.

Ukraiński sklep internetowy Rozetka.pl na polskim rynku

Wiadomo już, że Rozetka została uruchomiona w Polsce, ale tylko w trybie testowym. Firma obecnie sprawdza wszystkie procesy, ustala połączenia logistyczne i wypełnia stronę asortymentem. Niemniej jednak, można już dokonywać zakupów. W tym celu należy odwiedzić stronę: https://rozetka.pl//. Interfejs jest podobny do tego, jaki posiada ukraiński sklep internetowy. Jedyną różnicą jest obecność języka polskiego.

Można kupić towary w następujących kategoriach:

 • Laptopy i komputery;
 • Smartfony, telewizja i elektronika;
 • Obuwie;
 • Ubrania;
 • Kosmetyki i perfumy;
 • Produkty dla zwierząt domowych;
 • Towary dla dzieci;
 • Artykuły gospodarstwa domowego;
 • Artykuły gospodarstwa domowego;
 • Narzędzia i sprzęt;
 • Sport i hobby;

Każda kategoria jest dodatkowo podzielona na dodatkowe podkategorie. Asortyment jest znacznie mniejszy niż w ukraińskim sklepie, ale z czasem będzie poszerzany.

Obecnie dostawę można zorganizować na dwa sposoby:

 1. Do placówki pocztowej InPost;
 2. Przesyłka kurierska.

Jednak całkiem możliwe, że będzie więcej sposobów dostawy. Za towar można zapłacić kartą na stronie internetowej lub przy odbiorze. Przy zamawianiu dostawy można wybrać dogodny termin odbioru zamówienia.

Jak dostać pracę w sklepie Rozetka

Oprócz otwarcia sklepu na polskim rynku, firma poszukuje również pracowników. Obecnie poszukują kandydatów na stanowisko moderatora strony internetowej. Potrzebna jest osoba, która będzie tłumaczyć opisy produktów na język polski. Wśród wymagań:

 1. Kompetentna znajomość języka polskiego w mowie i piśmie;
 2. Doskonała znajomość języka ukraińskiego;
 3. Doświadczenie w pracy z redaktorami tekstów i tłumaczami;
 4. Dbałość o szczegóły.

Konieczne będzie również przejście zadania testowego. W nim będziesz musiał opowiedzieć trochę o sobie w języku ukraińskim oraz zdać test z gramatyki polskiej. Dodatkowo będziesz musiał podać swoje dane kontaktowe, takie jak:

 • Ukraiński numer telefonu;
 • Imię i nazwisko;
 • Adres e-mail;
 • CV;

Jeśli pomyślnie wykonasz zadanie testowe, skontaktujemy się z Tobą osobiście. Więcej o wakacie można przeczytać tutaj.

Warunki zamówienia dostawy towarów z Ukrainy do Polski

Gdy zamierzasz kupić w Rozetce towary z dostawą do Polski, pamiętaj, że ta oferta dotyczy tylko zamówień, których łączna wartość nie przekracza 150 euro. Jeśli wartość zamówienia przekroczy tę kwotę, opcja dostawy do Polski pozostanie nieaktywna i stanie się dostępna dopiero po usunięciu niektórych pozycji i zmniejszeniu kwoty. Informujemy, że płatności za zamówienia z dostawą na terenie Polski można dokonać tylko kartą online. Wcześniej pisaliśmy, że dostawa paczek z Ukrainy do Polski stała się prawie dwa i pół razy tańsza, więcej o tym przeczytaj tutaj.

Kolejnym warunkiem koniecznym do złożenia zamówienia z dostawą do Polski jest posiadanie przez klienta rejestracji w sklepie Rozetka. Musisz być autoryzowany na platformie za pomocą numeru telefonu ukraińskiego operatora komórkowego. Pozwoli to na wejście na „Konto osobiste” w serwisie, gdzie będą znajdowały się wszystkie informacje dotyczące zamówienia.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz do naszej strony na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Jak zamówić dostawę z Rozetki do Polski?

W celu zakupu towarów prezentowanych na stronie Rozetka z dostawą do Polski, należy działać według poniższych wskazówek:

 1. Wybierz wymagane produkty z katalogu marketu (przedmioty objęte usługą dostawy międzynarodowej są oznaczone specjalnym znakiem „Dostarczamy do Polski!”).
 2. Po przejściu na stronę kasy wypełnij wszystkie linie, w których wymagane jest podanie danych osobowych i wybierz sposób dostawy „Dostawa do Polski”.
 3. Zapłać za zamówienie kartą online. Dokładny koszt dostawy obliczany jest w trakcie składania zamówienia.

Należy pamiętać, że wszystkie niezbędne pola w formularzu dostawy muszą być wypełnione wyłącznie literami łacińskimi. Czyli trzeba napisać po łacinie imię i nazwisko odbiorcy zamówienia, miasto, ulicę i numer domu, w którym mieszka. A w linii dla numeru telefonu pamiętaj, aby podać numer polskiego operatora komórkowego w formacie +48 ХХХ ХХХ.

Złożyłeś zamówienie – co dalej?

Po złożeniu zamówienia na stronie Rozetka, na podany przez Ciebie polski numer telefonu otrzymasz SMS lub wiadomość Viber, w której podany będzie numer do śledzenia przesyłki oraz adres placówki pocztowej, w której możesz ją odebrać. Warto zaznaczyć, że podczas składania zamówienia na platformie sprzedawcy, system automatycznie znajdzie najbliższą placówkę pocztową z podanego przez Ciebie adresu i tam zostanie dostarczona Twoja paczka. Dowiedz się tutaj jak wysłać paczkę z Polski na Ukrainę.

Czy można zwrócić towar dostarczony do Polski?

Dbając o prawa konsumentów, Rozetka przewiduje możliwość zwrotu towarów zakupionych na marketplace z dostawą do Polski, z wyjątkiem tych, które nie podlegają zwrotowi zgodnie z prawem Ukrainy (pełną listę można znaleźć tutaj). Informacja o możliwości zwrotu konkretnego produktu znajduje się w jego karcie na stronie internetowej w sekcji „Gwarancja i zwroty” pod przyciskiem „Zamówienie”. Jeśli otrzymali Państwo produkty nieodpowiedniej jakości lub nie są one zgodne ze zdjęciem na stronie, należy skontaktować się z obsługą serwisu w celu uzyskania porady co do dalszego postępowania.

Aby zwrócić produkt, należy upewnić się, że jest on nieużywany i nie posiada śladów użytkowania, jest w pełni kompletny, zachowuje wszystkie etykiety i integralność oryginalnego opakowania. Procedura zwrotu towarów jest następująca:

 • Wejdź na swoje „Konto osobiste” w serwisie Rozetka (na komputerze lub w aplikacji mobilnej).
 • Naciśnij przycisk funkcyjny „Zwrot towaru”.
 • Wypełnij wszystkie proponowane pola, aby złożyć wniosek o zwrot.
 • Wyślij towar na wskazany adres.

Zobacz też: Jaki telefon i laptop kupić w Polsce za niewielkie pieniądze

Po otrzymaniu i sprawdzeniu zwróconego produktu, jego wartość zostanie przelana na Twoją kartę bankową w ciągu dwóch tygodni. Zwrot towaru pozostanie dostępny na stronie przez 14 dni od otrzymania zamówienia. Należy pamiętać, że koszty transportu w przypadku zwrotu towaru pokrywa nadawca, zgodnie z taryfą firmy kurierskiej.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *