Zapraszamy na wiec Wolność dla Iranu i Ukrainy w Berlinie

2 lipca 2022

W sobotę 23 lipca w Berlinie odbędzie się wiec poświęcony kwestiom wolności dla Iranu. Są na niego szczególnie zaproszone osoby z Ukrainy, ponieważ oba kraje zmagają się z kryzysem wolności. W tym szczególnie trudnym czasie musimy nawzajem obdarzać się nadzieją i wsparciem.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wyjazd za symboliczną opłatą

Organizatorzy wiecu szczególnie chcą zachęcić osoby z Ukrainy, aby przyjechały do Berlina zjednoczyć się we wspólnym celu, jakim jest poparcie demokracji oraz pokoju. Zarówno Irańczycy jak i Ukraińcy zmagają się aktualnie z wieloma lękami i kryzysami związanymi z panującymi w ich krajach wydarzeniami. Aby wszystkie osoby mogły poczuć jedność i wsparcie, zjednoczyć się we wspólnym celu i jednocześnie oderwać nieco od przytłaczającej codzienności, organizatorzy proponują wyjazd do Berlina na wiec za niewielką opłatą.

W cenie 15 euro (ok. 70 zł, 460 UAH) osoby z Ukrainy mogą otrzymać przejazd w dwie strony z wybranego miasta w Polsce, hotel oraz śniadanie.

Miasta, z których odjeżdża bus to: Warszawa, Poznań, Lublin, Kraków, Wrocław, Opole, Gdańsk, Katowice, Gdynia, Łódź.

Wszyscy zainteresowani mogą zagłosić swoją chęć wyjazdu TUTAJ.

Plan wyjazdu

Wyjazd odbywa się bezpośrednio na kongres, który ma miejsce 23 lipca w godzinach 13:00-21:00.

Następnie następuje zameldowanie w hotelu.

24 lipca otrzymamy śniadanie w hotelu po czym mamy cały dzień wolny na zwiedzanie Berlina. O godzinie 20:00 planowany jest wyjazd powrotny do Polski.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/770013224434632

Kontakt:

e-mail: paris.berlin.event@gmx.de

Telefon: +49 1573 9296217

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Trudna sytuacja w Iranie

Sytuacja w Iranie jest szczególnie ciężka. Praktycznie nie istnieją tam takie podstawowe prawa jak: wolność sumienia, wyznania, prawa obywatelskie czy prawa kobiet. Kara śmierci, tortury czy dyskryminacja są na porządku dziennym, do tego dochodzi cenzura i wiele innych ograniczeń. Wiele Irańczyków, podobnie jak teraz osoby z Ukrainy, musiało opuścić swoją ojczyznę z obawy o własne życie. Pośród Irańczyków oraz osób z innych państw, które są świadome panującej tam sytuacji, rodzi się sprzeciw na taki stan rzeczy. Jednym z wyrazów tego sprzeciwu jest właśnie organizowany w Berlinie wiec, na który gorąco zapraszamy!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Agnieszka Zugaj

Content Specialist, E-marketing Expert

Możliwość komentowania została wyłączona.