5000 złotych dla artystów z Ukrainy. Wyjaśniamy szczegóły

Komentarze 0
Pędzle do malowania z dofinansowania zaiks

Mamy ważną informację do wszystkich artystów z Ukrainy. Stowarzyszenie autorów ZAiKS przyznaje wsparcie finansowe dla osób zajmujących się kulturą, sztuką lub szeroko rozumianą działalnością artystyczną. Wyjaśniamy, w jaki sposób można ubiegać się o grant.

Kto dokładnie może otrzymać wsparcie?

Regulamin programu „ZAiKS” dla Ukrainy” przewiduje, że mogą wziąć w nim udział osoby, które:

  • są obywatelami Ukrainy;
  • posiadają numer PESEL;
  • przybyły do Polski po 24.02 w związku z toczącą się w ich kraju wojną;
  • zajmują się działalnością na rzecz kultury lub sztuki w Ukrainie.

Regulamin uwzględnia możliwość, aby członkowie rodziny artystów z Ukrainy również otrzymali takie dofinansowanie. Każdy wniosek jest jednak rozpatrywany indywidulanie. W takiej sytuacji konieczne będzie załączenie dokumentu, który potwierdza, że jesteśmy rodziną artysty.

Jak wypełnić wniosek?

Wniosek należy wypełnić on-line w języku ukraińskim lub polskim, a formularz znajduje się pod adresem: https://zaiks.org.pl/ukraina/formularz-c4u.

Zostaniemy w nim zapytani przede wszystkim o:

– podstawowe dane, czyli imię, nazwisko oraz adres

– numer PESEL z załączonym skanem dokumentu, który potwierdza jego nadanie

– wszelkie informacje na temat dorobku artystycznego

– numer rachunku bankowego, na który chcemy otrzymać wskazaną kwotę. Nie musi być to polskie konto bankowe, jednak w takim przypadku opłata za przewalutowanie leży po stronie wnioskodawcy.

Co ważne, o dofinansowanie możemy ubiegać się wiele razy aż do momentu wycofania się z udzielanego wsparcia przez ZAiKS lub wykorzystania wszystkich środków finansowych.

Masz pytania lub problem z wypełnieniem wniosku? Możesz kontaktować się bezpośrednio pod numerem telefonu +48 512444686, w godzinach od 9:00 do 17:00, lub napisać na adres olena.zots@zaiks.org.pl.

Zobacz też: Ukraińcy w Polsce mogą zdobyć niezbędne rzeczy dzięki serwisowi Lalafo

Jeżeli natomiast jesteś rodzicem dziecka, które przejawia talenty w wybranej dziedzinie, wówczas możesz się ubiegać o jednorazowe stypendium 10000 złotych. Terminy nadsyłania zgłoszeń mijają z końcem maja.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.