Dzień Wyszywanki będzie obchodzony w Polsce

Tetiana Sharapova
17 maja 2023
Komentarze 0
Dziewczynka świętuje Dzień Wyszywanki w Polsce Source: Vista Create

Światowy Dzień Wyszywanki przypada tradycyjnie w trzeci czwartek maja. W tym roku święto będzie obchodzone 18 maja. Dowiedz się, jak będzie przebiegać w Polsce i w jakich miastach planowane są obchody.

Dzień Wyszywanki w Warszawie

Stolica Polski nie zapomniała o święcie i w sobotę, 27 maja, Warszawa będzie obchodzić dwie uroczystości jednocześnie: Dzień Wyszywanki i Dzień Kijowski (który przypada w ostatnią niedzielę maja).

Obchody odbędą się w Ośrodku Wielokulturowym. Początek o godzinie 12.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyjścia. W ramach wydarzenia odbędą się różne warsztaty, koncert, wirtualna wycieczka po Kijowie oraz kiermasz.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/s/dzien-kijowa-i-dzien-wyszywank/271349538577365/

Dzień Wyszywanki w Krakowie

W Krakowie z okazji Dnia Wyszywanki odbędzie się uroczysty korowód. Rozpocznie się on o godzinie 18:00 na Placu Szczepańskim. Wydarzenie będzie miało miejsce 18 maja. Wstęp jest bezpłatny.

Tegoroczna trasa przedstawia się następująco: Plac Szczepański – Szczepańska – Rynek Główny – Szczepańska – Plac Szczepański.
Jak podają organizatorzy imprezy:

Po powrocie na Plac Szczepański czeka na Was flash mob, śpiewanki oraz strefa artystyczna dla dzieci i dorosłych. Załóżcie swoje haftowane koszulki lub inne symbole patriotyczne i dołączcie do świętowania.

Dzień Wyszywanki w Gdańsku

Jeśli chodzi o Gdańsk, to obchody Dnia Wyszywanki odbędą się 20 maja. W programie:

  • tworzenie bransoletek ze wstążek, papierowych pomponów i balonowych rękodzieł
  • malowanie twarzy i błyszczące tatuaże tymczasowe
  • gry i animacje
  • muzyka od ukraińskich DJ-ów
  • wata cukrowa, lody, popcorn

Impreza odbędzie się na Gradowej 6, w godzinach od 10 do 18. Aby wziąć udział w imprezie, należy zarejestrować się pod tym linkiem: https://forms.gle/yG22zDsvAEx9CwF49.

Dzień Wyszywanki we Wrocławiu

Wrocław również będzie obchodził Dzień Wyszywanki 20 maja. Impreza odbędzie się przy ulicy Poznańskiej 58. Początek o godzinie 14. W programie między innymi:

  • koncert połączony z występami artystycznymi;
  • kiermasz produktów regionalnych;
  • animacje i kursy mistrzowskie dla dzieci.

Organizatorzy festiwalu mają nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu Polacy lepiej poznają kulturę Ukrainy. Impreza ma również na celu zmniejszenie ksenofobii i rozwijanie tolerancji wobec innych narodów.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *