Loty z 95% zniżką dla Ukraińców od linii lotniczych Finnair

Komentarze 0
Samolot na niebie od linii lotniczych Finnair-Pl Source: Vista Create

Finnair oferuje ukraińskim uchodźcom duże zniżki na niektóre loty. Sprawdź skąd i dokąd możesz podróżować w promocyjnych cenach.

Linia lotnicza Finnair wspiera ofiary wojny na Ukrainie

Fińskie linie lotnicze Finnair dają ukraińskim uchodźcom, którzy uciekli do Europy z powodu rosyjskiej agresji, wyjątkową okazję do skorzystania z ogromnej zniżki na swoje loty. Finnair jest największą linią lotniczą w Finlandii i jedną z najstarszych linii lotniczych w Europie, z bogatym doświadczeniem historycznym sięgającym pierwszego lotu w 1924 roku. Obecnie linie świadczą zarówno krajowe, jak i międzynarodowe usługi między Europą a Azją, posiadając w swojej flocie ponad 60 samolotów, w tym nowoczesne modele Airbus, Boeing i Embraer. Finnair obsługuje regularne loty do 50 krajów.

Linie są konsekwentnie uznawane za najbezpieczniejsze linie lotnicze w Europie i uważane za jedne z najbardziej niezawodnych na świecie. Przed wybuchem konfliktu we wschodniej Ukrainie Finnair wspierał ofiary wojny na różne sposoby, w tym przekazując darowizny na rzecz funduszu ONZ na rzecz dzieci UNICEF. Ponadto klienci firmy przekazali mile bonusowe o wartości ponad 200 tysięcy euro na wsparcie Ukrainy. W marcu 2022 r. linia lotnicza ogłosiła już promocję, w ramach której ukraińscy uchodźcy mieli możliwość otrzymania 95% zniżki na wybrane bilety lotnicze na trasach obsługiwanych w marcu.

Na jakich lotach Finnair oferuje zniżki dla Ukraińców?

Dziś Finnair organizuje podobną promocję dla Ukraińców, oferując 95% zniżki od taryfy netto na bilet w jedną stronę na wyloty z Polski, Węgier i Czech do Finlandii. Oferta promocyjna obejmuje loty do Helsinek z następujących miast europejskich:

 • Warszawa;
 • Kraków;
 • Gdańsk;
 • Budapeszt;
 • Praga.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebook а oraz naszej strony na Instagram, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Uwaga: oferta promocyjna nie dotyczy lotu z Warszawy AY1144. Należy również pamiętać, że jest to zniżka taryfowa. Dlatego przy rezerwacji biletów do ich kosztu doliczane są podatki i opłaty lotniskowe, które kupujący musi zapłacić na własny koszt.

Jak Ukraińcy mogą skorzystać ze zniżek na loty Finnair?

Aby skorzystać z zapowiadanej 95% zniżki od przewoźnika lotniczego Finnair, obywatele Ukrainy powinni

 • wybrać jeden z promocyjnych lotów na stronie Finnair.com;
 • zarezerwować bilet lotniczy nie później niż 30 Listopadа 2023 roku;
 • wpisać kod promocyjny UKRAINA95 podczas wypełniania miejsca wylotu i przeznaczenia.

Należy pamiętać, że zniżka obowiązuje tylko na bilety w klasie ekonomicznej.

W ramach promocji najtańszy bilet z Krakowa do Helsinek będzie kosztował 74,85 zł.

Wymagane dokumenty dla Ukraińców na wyjazd do Finlandii

Warto przypomnieć, że dziś ukraińscy migranci wojskowi mogą podróżować z krajów Schengen do Finlandii nawet bez paszportu. Oczywiście, jeśli macie ważny paszport biometryczny obywatela Ukrainy, to powinniście z niego korzystać. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie posiadamy takiego dokumentu, to do lotu do Finlandii wystarczy paszport wewnętrzny obywatela Ukrainy. W przypadku dzieci dokumentem, który pozwala na identyfikację osoby jest akt urodzenia.

Zasady podróżowania ze zwierzętami domowymi na lotach Finnair

Obowiązują zwykłe zasady podróżowania ze zwierzętami domowymi w ramach oferty promocyjnej. Dlatego jeśli planujesz podróż ze swoim pupilem, musisz przestrzegać ogólnych zasad:

 • sprawdź, czy Twój zwierzak może podróżować w kabinie lub w luku bagażowym tym samym lotem z Tobą, czy też musi lecieć osobno jako cargo;
 • zadbaj o niezbędne dokumenty i szczepienia dla swojego pupila, przygotuj dla niego transporter lub odpowiedni pojemnik;
 • odprawiać się w punktach odprawy, a nie przez terminale samoobsługowe.

Małe zwierzęta domowe (koty, małe psy, króliki, żółwie i jeże) mogą być przewożone w kabinie na rejsach przewoźnika lotniczego, jeśli łączna waga zwierzęcia i transportera nie przekracza 8 kg. Większe psy i fretki (o łącznej wadze do 75 kg wraz z transporterem) mogą podróżować z Tobą w luku bagażowym tego samego lotu. Należy pamiętać, że gryzonie i bardziej egzotyczne zwierzęta (węże, jaszczurki, ptaki czy owady) muszą być przewożone jako ładunek.

Zobacz też: Jak kupować tanie bilety Wizz Air: nowe trasy i programy lojalnościowe

Aby podróżować ze zwierzęciem na pokładzie samolotu linii Finnair, należy wcześniej otrzymać potwierdzenie od przewoźnika lotniczego. Jeśli zwierzak może być przewożony w kabinie, jego transport może być opłacony podczas rezerwacji biletu online (wtedy zobaczysz odpowiednią opcję w sekcji usług dodatkowych). Jeśli zwierzę ze względu na swoją wagę i rozmiar musi być przewożone w luku bagażowym samolotu, należy dokonać rezerwacji online co najmniej 3 tygodnie przed lotem i niezwłocznie (w ciągu 24 godzin) poinformować przewoźnika lotniczego o zwierzaku za pośrednictwem czatu (tu również można uzyskać link do płatności).

Paszport dla zwierząt domowych jest wymagany dla wszystkich kotów, psów i fretek podróżujących do krajów UE. Paszport weterynaryjny dla zwierzęcia w Polsce może wystawić lekarz weterynarii. Szczegółowe zasady i wymagania dotyczące importu zwierząt domowych do kraju docelowego należy sprawdzić w najbliższym konsulacie lub ambasadzie.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *