Medyczna marihuana może zostać zalegalizowana w Ukrainie

Tetiana Sharapova
14 lipca 2023
Komentarze 0
Leki Source: Vista Create

Rada Najwyższa Ukrainy zagłosowała za legalizacją medycznej marihuany w pierwszym czytaniu. Projekt ustawy nr 7457 został przegłosowany przez 268 deputowanych. Ministerstwo Zdrowia również popiera legalizację medycznej marihuany w Ukrainie.

Czy medyczna marihuana zostanie zalegalizowana na Ukrainie?

Obecnie projekt ustawy nr 7457 w sprawie legalizacji medycznej marihuany jest nadal rozpatrywany. Istnieją jednak pozytywne trendy w tej kwestii. Projekt ustawy jest wspierany przez Ministerstwo Zdrowia Ukrainy i odpowiednią komisję parlamentarną. Jest jednak zbyt wcześnie, aby mówić o jednoznacznej legalizacji medycznej marihuany na Ukrainie.

Obecnie około 2 milionów Ukraińców potrzebuje medycznej marihuany na Ukrainie. Jest ona stosowana w leczeniu następujących chorób

  1. Przewlekły ból.
  2. Anoreksja.
  3. Padaczka.
  4. Zespół stresu pourazowego.
  5. Astma.
  6. Reumatyzm.
  7. Zapalenie stawów.
  8. Choroby onkologiczne.
  9. Choroby Alzheimera i Parkinsona.

Istnieje jednak wiele innych chorób, które wymagają stosowania medycznej marihuany. W szczególności będzie ona również potrzebna rannym na froncie i żołnierzom z PTSD. Stosowanie medycznej marihuany jest praktykowane w wielu krajach, w tym w Polsce.

Aby medyczna marihuana została zalegalizowana na Ukrainie, projekt ustawy musi zostać poparty przez Radę Najwyższą w drugim czytaniu. Dopiero wtedy ustawa zostanie przesłana do podpisu prezydentowi.

Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że odpowiednie leki będą stosowane na Ukrainie dopiero po przejściu niezbędnej rejestracji i opracowaniu wszystkich niezbędnych protokołów. Takie leki będą sprzedawane wyłącznie na receptę.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *