Bezpieczny kredyt 2% na mieszkanie – już od Lipca

Tetiana Sharapova
Sponsorowane | 28 kwietnia 2023
Komentarze 0
Source: InWest

Zakup nieruchomości w Polsce jest znacznie łatwiejszy niż się wydaje na pierwszy rzut oka. W lipcu 2023 roku ruszy program, który pozwoli Ci kupić mieszkanie z oprocentowaniem 2%. A InWest może Ci w tym pomóc. Dowiedz się więcej w naszym artykule.

Program kredytów mieszkaniowych na 2% w Polsce

Source: InWest

Program kredytu mieszkaniowego na 2% wejdzie w życie w lipcu 2023 roku. Przewiduje on kredyt w wysokości 2% na zakup mieszkania. Aby skorzystać z programu, musisz spełnić następujące wymagania:

 • Twój wiek musi być niższy niż 45 lat.
 • musisz kupować swoje pierwsze mieszkanie.

Przewiduje się, że nie będzie ograniczeń co do wielkości nieruchomości. Program obowiązuje przez 10 lat, ale kredyt możesz spłacać nawet przez 30 lat. Maksymalna kwota pożyczki to 500 tysięcy złotych na osobę. Jeśli zakup domu planuje rodzina lub małżeństwo, kwota ta wzrasta do 600 tys. zł.

Z programu mogą skorzystać zarówno obywatele Polski, jak i cudzoziemcy. A w uzyskaniu takiej pożyczki może pomóc polsko-ukraińska firma InWest. Firma ta działa na rynku nieruchomości od ponad 25 lat.

Czy obywatel Ukrainy może kupić mieszkanie lub dom w Polsce?

W myśl obowiązującej ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców każda osoba nie będąca obywatelem kraju wchodzącego w skład Europejskiego Obszaru Gospodarczego musi uzyskać zgodę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Twój wniosek zostanie rozpatrzony w kilka miesięcy. Powinienneś wykazać więzi z Polską a także udokumentować pochodzenie środków finansowych na zakup,- mówi Bartosz Szałęga, współwłaściciel polsko-ukraińskiej kancelarii obrotu nieruchomościami InWest z Wrocławia.

 Od tej ogólnej zasady są wyjątki. Kiedy uzyskanie zgody nie będzie konieczne?

 • kiedy nabywasz tzw. samodzielny lokal mieszkalny. Pod tym pojęciem kryje się zdecydowana większość mieszkań w Polsce.
 • nabywając miejsce postojowe, garaż lub komórkę lokatorską związane z nabywanym mieszkaniem
 • jeśli mieszkasz w Polsce co najmniej 5 lat od uzyskania zgody na pobyt stały nie będziesz musiał występować o zgodę na zakup żadnej nieruchomości
 • w ramach dziedziczenia
 • kupując nieruchomość w ramach wspólnoty małżeńskiej, w sytuacji gdy współmałżonek jest obywatelem Polski

Tym samym jeśli jesteś obywatelem Ukrainy i chcesz kupić mieszkanie od dewelopera lub używane w zdecydowanej większości nie będziesz musiał uzyskiwać żadnych zezwoleń. Nabycie mieszkania odbywa się w drodze czynności prawnej- umowy zakupu, która obligatoryjnie ma formę notarialną, – tłumaczy Bartosz Szałęga.

Mamy więc do czynienia z pewnego rodzaju dwoistością:

 • jeśli chcesz kupić, dom, działkę, gospodarstwo rolne, lokal usługowy musisz przygotować się na dość skomplikowaną ścieżkę formalną oraz uznaniowość organu administracyjnego,
 • jeśli chcesz kupić mieszkanie aby zaspokoić własne potrzeby mieszkaniowe lub po prostu zabezpieczyć swój majątek, ścieżka zakupowa będzie znacznie prostsza i nie odbiegająca zasadniczo od warunków, jakie obowiązują obywateli Polski.

Posiadacze ukraińskich paszportów stanowią coraz liczniejsze grono klientów polskich firm deweloperskich oraz nabywców używanych mieszkań. Warto wiedzieć, że dokonując wpłaty na poczet mieszkania powinienneś udokumentować źródło ich pochodzenia. Większość sprzedających mieszkania oczekuje zapłaty w formie przelewu bankowego, więc wcześniej powinienneś otworzyć w polskim banku rachunek i zasilić je odpowiednią kwotą. Warto skorzystać z pomocy doświadczonej kancelarii obrotu nieruchomościami, która wynegocjuje najkorzystniejsze warunki zakupu nieruchomości. Dodatkowo możesz zlecić inne czynności, jak np. sprawdzenie stanu technicznego i prawnego, prace wykończeniowe, podpisanie umów z dostawcami mediów, pomoc w złożeniu deklaracji do podatku od nieruchomości oraz inne.

Zakup mieszkania w Polsce to dobry pomysł dla osób, które chcą zabezpieczyć swój majątek lub po prostu zapewnić sobie dach nad głową w kraju będącym członkiem Unii Europejskiej dużo taniej niż ma to miejsce w Niemczech, Francji lub Wielkiej Brytanii.

A co jeśli nie posiadasz pełnej kwoty na zakup mieszkania?

Ciekawą opcją może być zakup mieszkania będącego w budowie przez dewelopera. Wtedy płatność jest rozłożona na raty często przez kilkanaście miesięcy. Niejednokrotnie deweloperzy oferują harmonogram płatności 20-80, gdzie po podpisaniu umowy wpłacasz tylko 20% ceny a całą resztę możesz zapłacić po wybudowaniu mieszkania,-mówi Bartosz Szałęga

Jak uzyskać wsparcie przy zakupie nieruchomości oraz bezpieczną pożyczkę na 2% z InWest

Source: InWest

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług firmy InWest, możesz liczyć na:

 1. Zakup nieruchomości.
 2. Wykończenie mieszkania.
 3. Pomoc w przypadku chęci wynajęcia nieruchomości.
 4. Porady prawne.
 5. Doradztwo w zakresie księgowości.

Aby skorzystać z usług firmy, należy wypełnić krótką ankietę na stronie internetowej. Pomoże to pracownikom firmy w wyborze nieruchomości odpowiadającej Państwa potrzebom.

Cały proces będzie wyglądał następująco:

 1. Wypełniasz kwestionariusz na stronie internetowej.
 2. Na podstawie Twoich danych otrzymasz oferty od InWest.
 3. Po wybraniu mieszkania lub domu, wypełniasz wszystkie niezbędne dokumenty i kupujesz dom.
 4. Jeśli chcesz skorzystać z dodatkowych usług, możesz poinformować o tym firmę i podjąć dalszą współpracę.

Aby skorzystać z usług firmy, należy wejść na stronę: https://inwest.biz/ lub zadzwonić pod numer 725 902 498.

Strona firmy na Facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100086227915457 oraz Instagramie https://www.instagram.com/inwest_real_estate_agency/

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *