Bezpłatne kursy poszukiwania pracy dla Ukrainek w Warszawie

9 maja 2023
Szczęśliwa kobieta po obejrzeniu dostępnych ofert pracy w Polsce. Pl Source: Vista Create

Ukrainki w Warszawie mają możliwość skorzystania z bezpłatnych kursów z zakresu poszukiwania pracy przez specjalistów z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Istnieje również możliwość skorzystania z kursów online. 

Rusza nowy nabór do kursów My Digital Life

W My Digital Life znów trwają zapisy na bezpłatne zajęcia. Pierwsi uczniowie już ukończyli naukę, a trzech z nich znalazło już pracę. Ale to nie jedyne osiągnięcia.

Trzech uczestników kursu zdecydowało się również na założenie własnej firmy w Polsce i już niedługo rozpoczną działalność w tym kraju. Jeśli więc i Ty szukasz pracy, warto zapisać się na kurs.

Aby zgłosić swoją chęć udziału w kursie, należy wypełnić specjalną ankietę. Jest dostępna pod tym linkiem. W kwestionariuszu zostaniemy poproszeni o opowiedzenie kilku słów o sobie. Ponadto do wypełnienia będą obowiązkowe pola, czyli:

 1. Imię i nazwisko;
 2. Twój adres email;
 3. W jakim języku posługujesz się podczas wykonywania obowiązków służbowych: ukraińskim, polskim, angielskim lub innym (wskaż w jakim);
 4. Informacje o Twoim miejscu zamieszkania;
 5. Stanowisko, na którym pracowałeś w Ukrainie;
 6. Jak oceniasz swój poziom umiejętności cyfrowych;
 7. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wypełnienie ankiety to pierwszy etap selekcji. Drugim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna, podczas której zostaniemy zapytani o motywację do nauki oraz poziom znajomości języka polskiego lub angielskiego. Ostatnim etapem jest podpisanie dokumentu określającego obowiązki obu stron.

Termin składania wniosków o udział w kursie nie jest wskazany, ale nie należy zwlekać, ponieważ szkolenie rozpoczyna się już wkrótce. Średni czas trwania zajęć to 90 minut. Program będzie trwał do końca października 2023 roku.

Zobacz też: Najlepsze aplikacje do tłumaczenia na telefon

Aby zapisać się na kursy online:

 1. Zarejestruj się na stronie Upwardly Global. W tym celu należy wejść w ten link: https://www.upwardlyglobal.org/for-ukrainians/poland;
 2. Wypełnij swoje CV.
 3. Poczekaj na informację zwrotną;

Ponieważ szkolenie online będzie prowadzone w języku angielskim, wszystkie dane muszą być wypełnione w języku angielskim.

Dla kogo przeznaczony jest kurs My Digital Life?

My Digital Life to program edukacyjny przeznaczony dla ukraińskich kobiet, które zostały zmuszone do przeprowadzki do Polski. Z pomocą tych kursów każda Ukrainka, która pracowała w prywatnych przedsiębiorstwach, logistyce, analizie danych, finansach, handlu czy administracji będzie mogła znaleźć pracę w swojej specjalności. Na kurs mogą zapisać się panie, które spełniają następujące kryteria:

 1. pochodzą z Ukrainy i szukają pracy w Warszawie lub okolicach;
 2. posiadają doświadczenie w obszarach takich jak logistyka, finanse, analiza danych, prywatna przedsiębiorczość, handel czy administracja;
 3. potrzebują wsparcia i mentoringu, aby znaleźć pracę na polskim rynku pracy;
 4. pragną się uczyć i dalej rozwijać swoje kompetencje;
 5. mają stabilny czas na kursy offline lub online;
 6. znają język polski lub angielski na poziomie komunikatywnym.

Uczestnictwo jest bezpłatne, ale trzeba będzie dołożyć wszelkich starań podczas szkolenia i poszukać wolnego czasu na ich zrealizowanie w całości. Istnieje możliwość odbycia kursu zarówno online (wyłącznie w języku angielskim), jak i offline (w języku polskim). Kurs będzie trwał 6 tygodni.

Aby skontaktować się z organizatorami, należy napisać na adres joanna.abramowicz@frsi.org.pl.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

 

Jak będą przebiegać szkolenia w ramach programu My Digital Life?

Jeśli zapisaliście się na kurs w trybie stacjonarnym, odbędzie się on w formie spotkań grupowych. Maksymalna liczba osób w grupie to nie więcej niż 15 osób. Podczas spotkań zostaną omówione następujące kwestie:

 1. Jak wykorzystać polski rynek pracy?
 2. Jak stworzyć CV i uzupełnić profil Linkedin?
 3. Jak poruszać się po rynku polskich firm międzynarodowych?
 4. Czym różnią się międzynarodowe firmy polskie od ukraińskich i na jakich zasadach działają polskie firmy?

Kursy obejmą również zajęcia z języka polskiego, a także zajęcia z programowania i technologii cyfrowych, które mogą być wymagane przez pracodawców. Dzięki tym zajęciom będziesz miał większe szanse na zdobycie zatrudnnienia w swoim zawodzie na polskim rynku pracy.

Podczas zajęć uczestnicy będą wspierani przez trenera, który pomoże im poprawnie wypełnić CV i profil na Linkedin, a także dobrać dodatkowe zajęcia zgodnie z wykonywanym zawodem. Coach zapewni również wsparcie w procesie poszukiwania pracy i pomoże przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli chodzi o zajęcia online, uczestnicy takich kursów otrzymają dodatkowo wszystkie materiały.

Ponadto nie musimy się martwić, jeśli w tym czasie nie mamy z kim zostawić dziecka. W końcu uczestnikom kursu zagwarantowano pomoc i opiekę nad dzieckiem w momentach, kiedy konieczna jest obecność na zajęciach.

Co gwarantuje ukończenie kursu w ramach programu My Digital Life?

Po 6 tygodniach intensywnych zajęć każdy uczestnik ma gwarancję otrzymania zaświadczenia o pomyślnym ukończeniu programu szkoleniowego. Ponadto w trakcie kursu:

 1. stworzysz profesjonalne CV i profil na Linkedin;
 2. poznasz oczekiwania i potrzeby polskich pracodawców;
 3. otrzymasz dostęp do programów edukacyjnych i kursów zawodowych oraz certyfikatów Microsoft;
 4. zwiększysz swoje szanse na zatrudnienie w swojej branży.

Uczestnikom zajęć zapewnione zostanie wsparcie na każdym etapie zatrudnienia. Pamiętaj jednak, że udane zatrudnienie zależy przede wszystkim od Ciebie. Będziesz miał szansę na pracę w Orange, Play, InPost, Ebilet lub innych firmach, w których wymagane są Twoje umiejętności zawodowe.

Głównym partnerem jest organizacja Upwardly Global, która ma duże doświadczenie we wspieraniu migrantów i podnoszeniu ich kompetencji zgodnie z amerykańskim rynkiem pracy. Jeszcze więcej szczegółów dotyczących udziału w programie dowiesz się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Tetiana Sharapova

Kreatywność jest sensem życia Tetiany. Pisze wiersze, scenariusze i artykuły. Robi zdjęcia. Potrafi znaleźć wspólny język z ludźmi. Z wzajemnością uwielbia zwierzęta, zwłaszcza koty i psy. Miłośniczka książek, komiksów oraz gier komputerowych.

podziel się
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *