MY DIGITAL LIFE. Trwa rekrutacja do programu dla kobiet z Ukrainy szukających pracy

Karol Popko
Szkolenia |
22 lutego 2024
Data aktualizacji: 4 marca 2024, 14:51
Komentarze 0
Kobieta szukająca pracy w Polsce Source: https://frsi.org.pl/

Wspieramy kobiety z Ukrainy w znalezieniu stałej pracy w Polsce – zarówno te, które chcą pracować na podobnym stanowisku jak w Ukrainie jak i te, które kończą studia w Polsce i chcą tu zostać. Udział w programie jest bezpłatny. Zajęcia stacjonarne odbywają się w Warszawie. Kolejne grupy w 2024 roku będą uruchamiane w miarę napływu nowych zgłoszeń – rekrutacja jest otwarta cały czas. Program jest realizowany dzięki wsparciu firmy Microsoft.

Ruszył nowy cykl kursów My Digital Life

Program wsparcia obejmuje stacjonarne spotkania warsztatowe (każde po 3 godziny) oraz indywidualne sesje mentoringowe online, podczas których każda uczestniczka będzie mogła dopracować swoje CV i profil na LinkedIn oraz przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Warsztaty będą odbywać się w wyznaczone dni w godzinach 17:00-20:00 w Pracowni Duży Pokój, mentoring będzie odbywać się głównie online na platformie Teams. Terminy wszystkich spotkań będą uruchamiane w porozumieniu z uczestniczkami kolejnych grup warsztatowych.

Program stacjonarny obejmuje spersonalizowane wsparcie, pracę grupową: m.in. moje mocne strony, tworzenie CV, zakładanie profilu na LinkedIn, różnice międzykulturowe, pracę własną, jak i indywidualne doradztwo.

Wszystkie spotkania będą prowadzone w języku polskim.

Wśród udogodnień oferujemy opiekę nad dziećmi uczestniczek w trakcie warsztatów oraz udostępniamy sprzęt komputerowy.

Uczestniczki uzyskają również dostęp do platformy LinkedIn Learn, naszych autorskich kursów https://e-learning.mydigitallife.pl/ oraz stałą opiekę doradców zawodowych i mentorek zaangażowanych w projekt, które pomogą im przygotować się do udziału w procesach rekrutacyjnych.

Dodatkowo uczestniczki będą mogły wziąć udział w 60-godzinnym kursie języka polskiego z zakresu komunikacji w sytuacjach zawodowych.

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Program jest przeznaczony dla osób mieszkających w Warszawie oraz jej okolicach.

Osoby zainteresowane udziałem w programie mogą się zgłosić, wypełniając formularz rekrutacyjny [https://forms.office.com/e/1z0bYD71pm]

Uczestniczki programu nauczą się m.in.:

  • identyfikować swoje mocne strony i kluczowe kompetencje;
  • tworzyć CV i profil na LinkedIn w taki sposób, by zwrócić uwagę rekrutera lub pracodawcy;
  • jak wykorzystać swoje kwalifikacje i talenty w pracy w Polsce;
  • jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej.

Dzięki programowi edukacyjnemu uczestniczki zwiększają swoje szanse na znalezienie satysfakcjonującego zatrudnienia na stanowiskach wymagających kompetencji cyfrowych, m.in. w logistyce, finansach, obsłudze klienta, działach operacyjnych i analitycznych.

EKSPERTKI:

Anna Kasperowicz

Ekspert HR w obszarze zarządzania potencjałem ludzkim z 15-sto letnim doświadczeniem w tym obszarze. Łącznie przeprowadziła ponad 2500 godzin warsztatowych. Ma na koncie kilkadziesiąt projektów zamkniętych z zakresu rekrutacji, systemów oceny potencjału rozwojowego z wykorzystaniem metodyk AC/DC, planów rozwoju zawodowego i ścieżek karier, systemów zarządzania kompetencjami, systemów ocen pracowniczych, systemów wynagradzania w oparciu o wartościowanie stanowisk pracy, systemów ZPC i systemów premiowania. Wykładowca obszaru ZZL na studiach podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego z oraz studiach magisterskich na SWPS. Ponadto prowadzi warsztaty wzmacniające kompetencje społeczne oraz rozwijające przedsiębiorczość dla przyszłych inżynierów na Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie.

Katarzyna Dąbrowska

Katarzyna Dąbrowska, od ponad 15 lat zajmuje się rozwojem osobistym. Jest certyfikowaną trenerką i dyplomowanym coachem oraz konsultantką badań predyspozycji osobowości. Pracowała w HR w małych i dużych firmach, zarówno jako rekruterka, HR Biznes Partner czy szefowa rozwoju. W rozwoju osobistym i rozwoju kariery skupia się na odkrywaniu mocnych stron i talentów, dzięki indywidualnym testom analizującym osobowość. Projektowanie swojej drogi w oparciu o to, w czym jesteśmy najlepsi, przynosi satysfakcję i zwiększa prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu.

Zobacz też: Freelance i praca zdalna w Polsce dla Ukraińców

Katarzyna Gorzędowska

Trener biznesu i kierownik projektów szkoleniowo-doradczych od 20 lat. Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Łódzkim, Szkoły Treningu Grupowego, Szkoły Trenerów Biznesu. Trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne PTP oraz Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Posiada certyfikat pracy Metodą TROP. Prowadzi szkolenia dla trenerów wewnętrznych oraz kadry zarządzającej. Szkoli z zakresu kompetencji społecznych.

Lena Rogowska-Lewandowska

Trenerka, facylitatorka, wiceprezeska Fundacji Kultury Dialogu. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Filozofii UW, Gender Studies IBL PAN, Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego, Zaawansowanej Szkoły Facylitacji Społecznej oraz Podyplomowych Studiów Porozumienia bez Przemocy na Collegium Civitas. Od kilkunastu lat współpracuje z instytucjami (NGO, biznes, uczelnie wyższe, instytucje kultury) w obszarze komunikacji, komunikacji międzykulturowej, budowania kultury informacji zwrotnej w instytucji, przeciwdziałania dyskryminacji i innym formom przemocy.

Więcej o Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego: https://frsi.org.pl
Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku i Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *