Aplikacje do otrzymywania ostrzeżeń o nalotach

Yana Zakharchuk
Aplikacje, Inne, Ukraina | 27 sierpnia 2023
Komentarze 0
Głośniki ogłaszają alarm przeciwlotniczy_PL Source: Vista Create

Po rozpoczęciu inwazji na pełną skalę, kwestia szybkiego informowania ludności o zagrożeniu atakiem rakietowym na terytorium Ukrainy stała się paląca. W końcu nie zawsze można usłyszeć sygnał ostrzegawczy przed nalotem i wiedzieć, kiedy się rozpoczął lub zakończył, gdy znajdujemy się w określonym obszarze. W związku z tym stworzyliśmy aplikacje mobilne. Będą one również przydatne dla tych Ukraińców, którzy wracają z zagranicy na pewien czas lub na stałe.

Sygnały ostrzegawcze alarmów lotniczych

Ostrzeżenie przed nalotem to sygnał o zagrożeniu atakiem rakietowym. Większość osiedli jest wyposażona w systemy, które wykorzystują specjalne sygnały dźwiękowe do ostrzegania mieszkańców o niebezpieczeństwie. Jednak od czasu rozpoczęcia działań wojennych na pełną skalę pojawiły się aplikacje i usługi mobilne, które przekazują wiadomości o zagrożeniach powietrznych i bombardowaniach. Oto kilka aplikacji ostrzegających przed atakami z powietrza, które pozwalają użytkownikom otrzymywać najnowsze informacje w odpowiednim czasie.

Aplikacja Air Alert

Zainstalowanie aplikacji Air Alert umożliwia natychmiastowe otrzymywanie powiadomień o alarmach z systemu obrony cywilnej w wybranych miastach lub regionach Ukrainy. Aplikacja nie wymaga rejestracji i nie gromadzi żadnych danych osobowych ani lokalizacyjnych. Aplikacja została stworzona przez Ajax Systems z inicjatywy firmy IT stfalcon.com przy wsparciu Ministerstwa Transformacji Cyfrowej Ukrainy. Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku i Instagramie. Pomoże to być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Jak działa aplikacja:

  1. Sygnał alarmu przeciwlotniczego jest wysyłany do operatora administracji regionalnej.
  2. Operator przesyła sygnał do konsoli.
  3. Aplikacja wysyła sygnał do użytkowników, którzy wybrali odpowiedni region.
  4. Gdy tylko operator wyśle sygnał anulowania alarmu, użytkownik aplikacji otrzyma powiadomienie.

Data wydania: 02.03.2022 р.

Aktualizacja: 08.08.2023 р.

Pobrania: 5 000 000+

Dostawca: Ajax Systems Inc.

Link do pobrania: Android, iOS

Aplikacja Air Alert

Aplikacja Air Alert została opracowana przez zespół https://chichi.com.ua/ i troskliwych wolontariuszy. Wcześniej pisaliśmy o wolontariacie w Polsce na rzecz pomocy Ukrainie. Od początku wojny aplikacja służy jako alarm lotniczy. Jak tylko wojna się skończy, zespół strony planuje wznowić rezerwację usług w salonach kosmetycznych. Aplikacja zapewnia informacje o mapie alarmowej oraz możliwość wyboru dźwięku alarmu i dostosowania głośności.

Zespół programistów aplikacji otrzymuje dane z oficjalnych źródeł, ale nie może zagwarantować 100% terminowości powiadomień z wielu powodów technicznych lub w przypadku braku telefonu, ale dokłada wszelkich starań, aby zapewnić prawidłowe działanie systemu.

Data wydania: 24.02.2020 р.

Aktualizacja: 03.02.2023 р.

Pobrania: 5 000 000+

Dostawca: Chichi

Link do pobrania: Android, iOS

Aplikacja eAlert

Aplikacja eAlert to aplikacja dla wolontariuszy, która wysyła powiadomienia push na telefon użytkownika o możliwych zagrożeniach w wybranym regionie Ukrainy. Po ogłoszeniu nalotu w określonym regionie, aplikacja uruchamia syrenę alarmową. Aplikacja została opracowana przez wolontariuszy IT z Ukrainy w Polsce. Aplikacja nie jest powiązana z Diia ani Ministerstwem Transformacji Cyfrowej Ukrainy. Dowiedz się więcej o możliwościach korzystania z ukraińskiej aplikacji Diia za granicą.

Data wydania: 27.02.2020 р.

Aktualizacja: 17.03.2022 р.

Pliki do pobrania: 100 000+

Dostawca: Wild Pluto

Link do pobrania: Android, iOS

Aplikacja mapy alarmów

Mapa alertów umożliwia wizualną identyfikację obszarów i regionów, w których aktualnie obowiązuje alert ruchu lotniczego. Aplikacja pokazuje również czas, jaki upłynął od wydania alertu lotniczego. Informacje o alertach pochodzą z oficjalnego kanału telegramu.

Zobacz też: Dofinansowanie 700 złotych z UNHCR – odpowiadamy na najważniejsze pytania

Ta mapa nie powinna być używana jako szybkie źródło informacji o alertach. Ta aplikacja najlepiej nadaje się do wizualizacji stanu alertów ruchu lotniczego na Ukrainie.

Data wydania: 02.04.2022 р.

Aktualizacja: 26.04.2022 р.

Pobrania: 500 000+

Dostawca: wlevchenko

Link do pobrania: Android, iOS

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *