Festiwal Barszczu odbędzie się w Warszawie

Tetiana Sharapova
9 czerwca 2023
Komentarze 0
Barszcz na festiwalu barszczu w Warszawie Source: Vista Create

W niedzielę 11 czerwca w stolicy Polski odbędzie się Festiwal Barszczu. Jaki jest program? Ile kosztuje wejściówka? Gdzie trafią zebrane pieniądze? Opowiemy o tym wszystkim.

Festiwal Barszczu w Warszawie

Festiwal odbędzie się na Skwerze im. Olgi i Andrzeja Małkowskich od 12 do 18. Przyjść może każdy, ponieważ wstęp na festiwal jest bezpłatny. Za samo jedzenie trzeba będzie jednak zapłacić.

Wszystkie dania i napoje będą kosztować od 5 złotych. A wybór będzie całkiem spory. Pieniądze zebrane na festiwalu zostaną przekazane na pomoc ukraińskiej armii.

Podczas festiwalu odwiedzający będą mogli:

  1. Skosztować ukraińskich potraw, w tym barszczu, chleba ze smalcem i innych ukraińskich przysmaków.
  2. Wziąć udział w loterii i wygrać nagrody.
  3. Kupić pamiątki z ukraińskimi symbolami, w tym haftowane koszule, wieńce i inne przedmioty, które przypominają o ojczyźnie.
  4. Pisać i wysyłać wiadomości do ukraińskich żołnierzy na fladze Ukrainy.

Celem festiwalu jest umożliwienie Ukraińcom przebywającym obecnie w Polsce poczucia ciepła rodzinnego domu i pomoc Siłom Zbrojnym Ukrainy.

Warto zauważyć, że nie jest to pierwsza edycja tego festiwalu. We wrześniu 2022 roku podobne wydarzenie miało miejsce w Gdańsku. Wówczas udało się zebrać prawie 20 tys. zł, które zostały przeznaczone na zakup 400 zestawów medycznych dla Sił Zbrojnych Ukrainy. Zestawy zawierały:

  1. Specjalne nożyczki.
  2. Bandaż.
  3. Opaska uciskowa.

Dzięki nim można szybko udzielić pierwszej pomocy, a tym samym uratować życie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gremi Personal. Więcej informacji o festiwalu w Gdańsku można znaleźć pod tym linkiem: https://www.facebook.com/gremi.personal.ua/videos/1070913600238567/.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *