Aktualne promocje Intercity: jak tanio kupić bilety w 2023 roku

Sofiia Verhulesovа
Polska, Transport | 4 października 2023
Komentarze 0
Podróż pociągiem intercity pkp z ofertą specjalną-PL

Jednym z najbardziej opłacalnych sposobów podróżowania po Polsce jest pociąg. Szczególnie popularne w Polsce są szybkie pociągi pasażerskie Intercity. Dlatego proponujemy zapoznać się z aktualnymi promocjami przewoźnika i dowiedzieć się, jak zdobyć najtańsze bilety PKP Intercity w 2023 roku.

Promocyjna sprzedaż od PKP Intercity

Tradycyjnie jesienią PKP Intercity organizuje wyprzedaż biletów. Biorą w niej udział zarówno przewoźnicy niskokosztowi (TLK i IC), jak i szybkie Pendolino. TLK i IC są najtańsze – ceny na niektóre pociągi zaczynają się od 14 zł. Bilety na pociągi Pendolino zaczynają się od 49 zł. Przykładowo można tanio podróżować na następujących połączeniach:

 1. Warszawa – Łódź – od 14 zł.
 2. Poznań – Kraków – od 45 PLN.
 3. Gdańsk – Wrocław – od 55 PLN.
 4. Łódź – Białystok – od 37 zł.
 5. Szczecin – Warszawa – od 44 PLN.

Łącznie PKP Intercity sprzedaje milion promocyjnych biletów. Z oferty specjalnej wraz z dodatkowymi korzyściami mogą skorzystać np. studenci czy emeryci. W takim przypadku cena biletu będzie jeszcze niższa. Liczba biletów dla każdego miejsca docelowego jest ograniczona. Ale często można kupić bilety w najniższych cenach na te pociągi, które kursują w mniej popularnych godzinach. To znaczy wcześnie rano lub późnym wieczorem. Możesz nawet kupić bilet promocyjny tego samego dnia. Jeśli więc musisz pilnie udać się do innego miasta, będziesz mieć szansę na zakup biletu w niskiej cenie.

PKP Intercity obniża ceny biletów miesięcznych

We wrześniu PKP Intercity planuje obniżyć ceny nawet o -68% na kilkudziesięciu trasach. Spółka wierzy, że uda jej się przyciągnąć więcej klientów, którzy wczesną jesienią będą wracać do swoich miejsc pracy lub nauki. Wśród tanich tras znajdują się następujące popularne kierunki:

 • Warszawa – Kraków
 • Warszawa – Katowice
 • Warszawa – Gdańsk
 • Poznań – Gdańsk

W sumie wrześniowe zniżki obejmą 20 tras i 930 lokalizacji w całej Polsce.

Tańsze bilety Intercity z Łowcy Promo

Wyszukiwarka Łowcy Promo istnieje po to, aby pomóc w znalezieniu najtańszych biletów do różnych miejsc, nawet jeśli organizujemy spontaniczny wyjazd. Dostępne są różne oferty promocyjne, w tym zniżki w wysokości 45%, 30% lub 15%, a także promocje o nazwie «Super Promo», która pozwala podróżować taniej w wagonach 1. i 2. klasy w pociągach EIP lub EIC, oraz «Promo», która dotyczy tylko 2. klasy w tych samych pociągach i daje -55% ceny.

Zniżki od PKP Intercity dla emerytów, uczniów i studentów

Seniorzy, a także uczniowie i studenci uczący się w Polsce, są uprawnieni do zasiłków stałych.

Dla osób powyżej 60. roku życia dostępna jest oferta Bilet Seniora, która oferuje -35% zniżki na dowolny przejazd PKP Intercity w 1. lub 2. klasie. Aby potwierdzić uprawnienie do zniżki, należy okazać dokument potwierdzający wiek. Ponadto emeryci mogą skorzystać z ustawowego prawa do dwóch ulgowych (-37%) przejazdów w 2. klasie rocznie. Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebook а oraz naszej strony na Instagram, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.


Studenci poniżej 26 roku życia oraz studenci studiów podyplomowych poniżej 35 roku życia studiujący na polskich uczelniach są uprawnieni do -51% zniżki na nieograniczoną liczbę przejazdów w ciągu roku. Korzyść ta może być również dodana do innych zniżek. Prawo do preferencyjnych przejazdów potwierdzane jest legitymacją.

Uczniowie pobierający naukę w Polsce i posiadający legitymację szkolną mogą otrzymać zniżkę w wysokości -37% ceny biletu na dowolny kierunek. Liczba przejazdów w ciągu roku jest nieograniczona.

Tanie bilety na podróż z rodziną i przyjaciółmi Taniej z Bliskimi

Taniej z Bliskimi to świetna okazja, aby zaoszczędzić na biletach, jeśli podróżujesz w grupie od 2 do 6 osób. Kupując bilety wspólnie, otrzymacie -30% zniżki na każdy z nich. Oferta jest ważna zarówno w wagonach pierwszej, jak i drugiej klasy. Ponadto oferta ta kumuluje się z innymi zniżkami lub regularnymi korzyściami. W ten sposób można zaoszczędzić ponad 80% ceny biletu!

Tanie bilety na podróże w środku tygodnia z PKP Intercity

Inną ciekawą ofertą Intercity jest Multiprzejazd, czyli specjalne bilety, z których można korzystać w środku tygodnia. Chodzi o to, że kupuje się jeden bilet ważny od godziny 00:00 we wtorek do godziny 24:00 w czwartek. Można go wykorzystać nieograniczoną liczbę razy na dowolny kierunek.

Ta promocja obejmuje dwie taryfy:

 • Multiprzejazd umożliwia nielimitowane przejazdy pociągami TLK i IC. Bilet na drugą klasę w ramach promocji kosztuje 119 zł, a na pierwszą – 159 zł.
 • Multiprzejazd Max umożliwia korzystanie z dowolnego pociągu PKP Intercity. W tej taryfie można kupić bilet w drugiej klasie za 239 zł. Pierwsza klasa będzie kosztować 396 zł.

Jak kupić tańsze bilety Intercity: ogólne wskazówki

Przede wszystkim, aby kupić tanie bilety, należy zaplanować podróż z wyprzedzeniem. Sprzedaż biletów międzymiastowych rozpoczyna się 30 dni przed datą podróży. Im wcześniej się je kupi, tym będą korzystniejsze.

Bilety na mało popularne trasy lub w mniej dogodnych godzinach również są tańsze. Jeśli pociąg odjeżdża późno w nocy lub wcześnie rano, jest bardzo prawdopodobne, że zaoszczędzimy kilkadziesiąt złotych.

Nie zapomnij sprawdzić aktualnych promocji na stronach PKP Intercity. Spółka często zachęca podróżnych do korzystania ze swoich usług atrakcyjnymi cenami i dużą liczbą zniżek korporacyjnych.

Zobacz też: Zezwolenie na pobyt w Polsce dla Ukraińców w 2024 roku

Podróżowanie w grupach. Oprócz oferty Taniej z Bliskimi, która daje zniżkę grupom od 2 do 6 osób, dostępne są również promocje dla dużych grup liczących 11 lub więcej osób.

Sprawdź, czy przysługują Ci dodatkowe korzyści. Intercity często oferuje zniżki dla rodzin z małymi dziećmi lub dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Nie zapomnij określić swojej zniżki przy zakupie biletu w kasie lub na stronie internetowej przewoźnika.

Jeśli planujesz podróż z wieloma przesiadkami, rozważ skorzystanie z oferty Wspólny Bilet. Jej istotą jest to, że za pomocą 9 przewoźników kolejowych (w tym PKP Intercity) można dostać się w dowolne miejsce w Polsce, korzystając tylko z jednego biletu. Pozwala to często zaoszczędzić pieniądze, a także zapewnia komfort podczas długiej podróży, ponieważ bilet obejmuje wszystkie zaplanowane przesiadki. Więcej informacji o ofercie dostępnych jest na stronie Intercity.

Gdzie kupić promocyjne bilety Intercity

Bilety promocyjne można nabyć na kilka sposobów. Można to zrobić online na stronie internetowej, w aplikacji Intercity lub w kasie biletowej na dworcu. Ceny promocyjne dotyczą wszystkich rodzajów sprzedaży biletów.

Aby kupić bilety online:

 1. Wejdź na stronę internetową PKP Intercity;
 2. Przejdź do zakładki Łowcy Promo lub wpisz wskazówki dojazdu na stronie głównej;
 3. Wpisz swoje dane (imię i nazwisko);
 4. Podaj swój numer telefonu i adres e-mail;
 5. Zapłać za bilet (za pomocą BLIK lub innego systemu płatności online);

Po zapłaceniu należy sprawdzić swój e-mail. Ponieważ po dokonaniu płatności, bilet zostanie wysłany na nasz adres e-mail. Można będzie go również pobrać od razu na stronie internetowej. Warto zaznaczyć, że co do zasady bilet nie musi być drukowany. Przeczytaj jednak uważnie informacje, które otrzymasz w mailu, ponieważ czasami pojawiają się dodatkowe wymagania dotyczące biletów.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *