Linia lotnicza Fly Play wchodzi na polski rynek

Irina Turaieva
Polska, Transport | 8 grudnia 2022
Komentarze 0
na niebie leci samolot Fly Play Source: Vista Create

Nowy niskokosztowy przewoźnik Fly Play wkrótce rozpocznie loty między Polską a Islandią. Proponujemy Państwu zapoznanie się z rozkładem lotów do Polski oraz cenami biletów tej taniej linii.

Nowe połączenia z Polski na Islandię od tanich linii lotniczych Fly Play

Kilka dni temu znana islandzka tania linia lotnicza Fly Play ogłosiła na swojej stronie internetowej otwarcie nowych połączeń lotniczych z Warszawy do Reykjaviku (stolicy Islandii). Tanie linie lotnicze Fly Play to stosunkowo młoda linia, która działa na międzynarodowym rynku lotniczym od 2019 roku, ale już zdążyła zdobyć popularność wśród pasażerów lotniczych, dzięki:

  • budżetowym biletom;
  • bezpiecznym lotom;
  • komfortowemu transportowi lotniczemu.

Od momentu powstania linia specjalizuje się w lotach pomiędzy Ameryką Północną a Europą, stale poszerzając swoją siatkę połączeń i zapewniając swoim pasażerom niedrogie loty i komfortowe warunki podróży. Tania linia lotnicza eksploatuje niezawodne nowoczesne samoloty Airbus A320neo. Jak podano na ich stronie internetowej:

Nasze pozostałe podstawowe wartości to terminowość, prostota, przyjemność, niskie ceny i bezpieczeństwo. Tak, dwa razy powiedzieliśmy bezpieczeństwo, bo tak właśnie gramy.

Kiedy odbędą się pierwsze loty z Polski na Islandię?

Niskokosztowy przewoźnik Fly Play zaplanował w najbliższych tygodniach «pilotażowe» loty z Warszawy do Reykjaviku.  W systemie rezerwacyjnym przewoźnika Fly Play można nabyć bilety na lot OG 502 z Reykjaviku do Warszawy, który odbędzie się 23 grudnia br. W tym dniu wylot ze stolicy Islandii zaplanowany jest na 11:55, a o 16:55 samolot powinien wylądować w Warszawie. To znaczy, że lot będzie trwał dokładnie cztery godziny. Dodatkowo na stronie internetowej tanich linii lotniczych można znaleźć ofertę lotu w obie strony OG 505 − z Warszawy do Reykjaviku. Zaplanowano ją na 3 stycznia przyszłego roku. Na tej trasie samolot wyleci z Warszawy o 13:50 i powinien wylądować na Islandii około 17:30.

Dzięki tej wąskiej ofercie w postaci dwóch pojedynczych lotów Fly Play po pierwsze zapewni połączenie na zasadzie czarteru z niewielką liczbą miejsc dla klientów indywidualnych, a po drugie będzie swoistym przygotowaniem do wprowadzenia Warszawy do stałej oferty islandzkiego przewoźnika.

Zobacz też: Darmowe zakwaterowanie dla Ukraińców na Airbnb

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Kiedy rozpoczną się regularne loty z Warszawy do Islandii?

Fly Play planuje w przyszłym roku rozpocząć regularne loty z Islandii do Polski. Jak twierdzi Birgir Jónsson, prezes Fly Play:

Warszawa będzie dobrym dodatkiem do naszej siatki połączeń na rok 2023. To już piąta nowa destynacja, którą ogłosiliśmy w ostatnich tygodniach. Wcześniej ogłosiliśmy Ateny, Porto, Hamburg i Sztokholm (…) zamierzamy zrobić duży rozprysk na rynku i zaoferować większej liczbie osób możliwość zapłacenia mniej za bilety lotnicze i wydania więcej na swoje cele, lub jak mówimy, pay less, play more.

Pierwszy lot z Warszawy do Reykjaviku z rozkładu regularnego odbędzie się już tej wiosny, a dokładniej 3 kwietnia 2023 roku. Dalszy rozkład lotów planowany jest jeszcze do października. Dlatego, jak już wiadomo, do końca października 2023 roku Fly Play będzie realizował dwa loty tygodniowo. Samoloty będą latać między Polską a Islandią w każdy poniedziałek i piątek. Loty będą realizowane do/z lotniska Chopina w Warszawie. Jeśli ten kierunek nie jest dla Ciebie dogodny, zawsze możesz skorzystać z ofert innych tanich linii lotniczych w Polsce, takich jak Ryanair czy Wizz Air.

Ile kosztuje bilet lotniczy z Warszawy do Islandii?

Ruszyła już sprzedaż biletów na loty z Polski na Islandię. W zapowiedzi nowych połączeń tania linia lotnicza informuje, że pierwsze regularne loty z Warszawy na Islandię będą miały promocyjną cenę i będą kosztować od 259 zł, choć można znaleźć bilety o złotówkę tańsze – w cenie 258 zł. Tyle musimy zapłacić za jeden bilet w jedną stronę, wybierając opcję podróży w obie strony. Jednocześnie koszt biletu w jedną stronę z Warszawy do Reykjaviku zaczyna się od 428 zł. A za tygodniowy pobyt na Islandii (na przykład w okresie od 3 do 10 kwietnia) zapłacimy od 588 zł.

Warto zaznaczyć, że cena ta obowiązuje w ramach oferty promocyjnej i jest ważna tylko na wybrane loty Fly Play. Nie zawiera:

  • opłaty za dodatkowy bagaż;
  • podatków;
  • dodatkowych opłat.

Należy również pamiętać, że oferta promocyjna wygasa o północy w poniedziałek 12 grudnia 2022 roku. Ale nawet jeśli z jakiegoś powodu nie zdążyłeś kupić biletów w promocyjnej cenie, zawsze masz możliwość okazyjnie kupić bilety do Polski, znając kilka przydatnych life hacków.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *