Polska wprowadzi zakaz sprzedaży papierosów w 2030 roku

Tetiana Sharapova
13 lipca 2023
Komentarze 0
Zakaz palenia w Polsce Source: Vista Create

Niedawno okazało się, że Polska jest jednym z krajów, które zdecydowały się całkowicie zrezygnować z tytoniu. Co więcej, Polska planuje to zrobić do 2030 roku. Ale niektóre kraje zrezygnują z tytoniu nawet wcześniej.

Zakaz palenia tytoniu w Polsce od 2030 roku

Polska nie jest jedynym krajem, który podjął decyzję o całkowitej rezygnacji z tytoniu. Na przykład Holandia również planuje wprowadzić taki zakaz. Ponadto Szkocja, Nowa Zelandia, Irlandia, Kanada, Finlandia, Dania i Szwecja również należą do krajów, które zdecydowały się zrezygnować z tytoniu. Każdy z tych krajów ma inny cel, ale ogólnie planowane jest zmniejszenie liczby palaczy do 5% w całym kraju.

Od lipca 2024 r. Holandia planuje wprowadzić zakaz sprzedaży tradycyjnych papierosów. Oznacza to, że papierosy nie będą już dostępne w supermarketach, automatach, pubach i innych miejscach publicznych. Papierosy będą dostępne tylko w specjalnie wyznaczonych miejscach i za zgodą lekarza.

Począwszy od 2030 r. to samo będzie dotyczyło mieszkańców Polski. Zamiast tego będą mogli kupić alternatywny rodzaj papierosów. To znaczy papierosy elektroniczne lub inne rodzaje. Planowane jest podjęcie działań mających na celu ograniczenie dostępu do papierosów. Jednak zastąpienie tradycyjnych papierosów e-papierosami powinno znacznie ułatwić proces rzucania palenia.

Jeśli chodzi o cele innych krajów, to obecnie wyglądają one następująco:

  • Finlandia – wolna od tytoniu do 2030 r.
  • Nowa Zelandia – wolna od tytoniu do 2025 r.
  • Szkocja – wolna od tytoniu do 2034 r.
  • Irlandia – wolna od tytoniu do 2025 r.
  • Dania – wolna od tytoniu do 2030 r.
  • Kanada – wolny od tytoniu do 2035 r.
  • Szwecja – wolna od tytoniu do 2025 r.

Obecnie w Polsce jest około 8 milionów palaczy. Większość palaczy w Polsce to mężczyźni. W ostatnich latach liczba palaczy w Polsce wzrosła. Od 2015 roku liczba palaczy w Polsce wzrosła o prawie 30%.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku oraz naszej strony na Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *