6 festiwali muzycznych odbywających się w Polsce w sierpniu tego roku

22 lipca 2022
Scena z festiwalu muzycznego w Polsce

Lato to nie tylko czas pracy, to także czas zabawy. A festiwale muzyczne to najlepszy sposób na doładowanie pozytywnych emocji i rozładowanie negatywnych. Oto sześć festiwali muzycznych odbywających się w Polsce w sierpniu tego roku.

Pol’and’Rock festiwal

Gdzie: Czaplinek-Broczyno

Kiedy: 4-6 sierpnia

Cena: bezpłatnie

Pol’and’Rock Festival to jeden z największych festiwali w Polsce. Tradycyjnie odbywa się on co roku w sierpniu. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Fundacja organizuje festiwal z pieniędzy pozyskanych od sponsorów, więc wstęp jest całkowicie bezpłatny. Jedyne, co będzie potrzebne, to pieniądze na podróż i jedzenie.

W tym roku na festiwalowej scenie wystąpią VOO VOO, Wolf Alice, Jinjer, Gorgonzolla, House of Death i wiele innych aktów. Więcej informacji na stronie.

FEST Festival

Gdzie: Chorzów (Park Śląski, Chorzów)

Kiedy: 10-13 sierpnia

Cena: od 300 zł

FEST Festival to jeden z najmłodszych, ale także najpopularniejszych festiwali w Polsce. Tradycyjnie oferuje dużą różnorodność artystów na każdy gust.

W tym roku wystąpią Nothing But Theives, Mr. Polska, Rudimental, a nawet Jamala. Bilety i szczegółową listę wykonawców znajdziecie pod tym linkiem.

OFF Festiwal

Gdzie: Katowice

Kiedy: 5-7 sierpnia

Cena: od 250

W tym roku wreszcie odbędzie się OFF Festival, który dwa lata z rzędu został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Dlatego jeśli masz bilet na rok 2020 lub 2021, pozostaje on ważny.

W 2022 roku na festiwalowej scenie wystąpią Iggy Pop, Half Waif, The Armed, a nawet dwaj ukraińscy artyści, Postman i Alyona Alyona. Swoimi występami zachwycą także polscy artyści.

Szczegółowe informacje oraz listę wykonawców można znaleźć na stronie.

Kraków Live Festival

Gdzie: Kraków

Kiedy: 19-20 sierpnia

Cena: od 310 zł

W Krakowie w tym roku również czeka nas sporo zabawy. W końcu w drugiej połowie sierpnia w mieście odbędzie się Kraków Live Festival. Będzie trwał tylko dwa dni, ale jednak to w zupełności wystarczy, aby nacieszyć się występami znanych artystów.

W tym roku na festiwalowej scenie wystąpią Halsey, Future i wielu innych wykonawców. Festiwal nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego, więc na pewno znajdzie się coś dla wszystkich gustów. Więcej informacji na stronie internetowej.

CieszFanów

Gdzie: Cieszanów

Kiedy: 18-20 sierpnia

Cena: od 65 zł

Również w tym roku powraca festiwal CieszFanów. Po raz pierwszy odbył się on jeszcze w 2008 roku i od tego czasu odbywał się regularnie aż do 2019 roku. W 2020 i 2021 roku został odwołany z powodu pandemii koronawirusa.

Na scenie CieszFanów wystąpią The Bill, The SixPounder i wielu innych artystów. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

Faine Misto

Gdzie: Rzeszów

Kiedy: 26-28 sierpnia

Cena: od 70 zł

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów festiwalu Faine Misto. W tym roku ma ono miejsce w Rzeszowie. Odbędzie się w ramach innego festiwalu – Rockowej Nocy, która zawsze odbywa się właśnie w tym mieście. Festiwal będzie miał cel charytatywny – zebranie funduszy na pomoc obrońcom Ukrainy.

W programie zaplanowano występy takich artystów jak Space of Vartiations, Sick Solution, Jesus Chrysler Suicide i wielu innych. Szczegółowe informacje o artystach i biletach można znaleźć na tej stronie.

Tetiana Sharapova

Kreatywność jest sensem życia Tetiany. Pisze wiersze, scenariusze i artykuły. Robi zdjęcia. Potrafi znaleźć wspólny język z ludźmi. Z wzajemnością uwielbia zwierzęta, zwłaszcza koty i psy. Miłośniczka książek, komiksów oraz gier komputerowych.

podziel się
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.