Top 7 festiwali muzycznych, które odbędą się w Polsce latem 2023 roku

Tetiana Sharapova
Muzyka, Polska | 21 maja 2023
Komentarze 1
Scena z festiwalu muzycznego w Polsce Author: Tetiana Sharapova

Lato to tradycyjnie czas festiwali muzycznych. A tych w Polsce nie brakuje. Przygotowaliśmy listę 7 najlepszych festiwali muzycznych tego lata w różnych przedziałach cenowych.

Pol’and’rock Festival

Pol’and’rock (dawniej Woodstock) to jeden z najbardziej znanych polskich festiwali muzycznych. Odbywa się co roku w sierpniu. W tym roku będzie miała miejsce jego 29. edycja.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Fundacja ta organizuje Pol’and’rock ze środków pozyskanych od sponsorów. Dlatego też wstęp na festiwal jest całkowicie darmowy. Za dojazd na festiwal i jedzenie trzeba jednak zapłacić we własnym zakresie. Można również wykupić miejsce w strefie Rock Kamp. Usługa ta kosztuje od 80 do 200 zł. Nie jest to jednak obowiązkowe, więc można zostać na terenie festiwalu w swoim namiocie za darmo.

Tegoroczny line-up obejmuje:

 1. Bullet For My Valentine;
 2. Lady Pank;
 3. Napalm Death;
 4. Royal Republic.

To jednak nie cała lista artystów, którzy pojawią się na festiwalu. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia.

Nasza redakcja osobiście odwiedziła festiwal w zeszłym roku. O tym jak przebiegał Pol’and’rock-2022 można przeczytać w naszym artykule.

FRUŃ Freedom Universe Festival

FRUŃ Freedom Universe Festival to festiwal, na którym można spotkać wykonawców różnych gatunków muzycznych. Można tu usłyszeć folk, etno, psychodelię, rock, techno i wiele innych gatunków muzycznych. Każdy słuchacz będzie więc mógł znaleźć coś dla siebie.

W tym roku organizatorzy festiwalu obiecują:

 1. Dwie sceny muzyczne – Scena Korzeni i Scena Kosmosu.
 2. Scena otwarta – Scena Stacja Ziemia.
 3. Różnorodne warsztaty.
 4. Strefa rozwoju muzycznego.
 5. Spektakle i performance.

Listę wykonawców, bilety i historię festiwalu można znaleźć na jego stronie internetowej.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Metal Hammer Festival

Jeśli jesteś prawdziwym koneserem ciężkiej muzyki, polecamy odwiedzić Metal Hammer Festival. Co więcej, w 2023 roku headlinerem będzie światowej sławy zespół Pantera. Ponadto na festiwalu wystąpią również polscy, amerykańscy i angielscy wykonawcy.

Program obejmuje:

 1. Pantera.
 2. Crowbar;
 3. Atan;
 4. Ilusion;
 5. Flapjack.

Na tym jednak lista wykonawców się nie kończy. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej festiwalu. Bilety będzie można nabyć również w dniu koncertu, ale będą one znacznie droższe.

Rock na Bagnie XIII

W 2023 roku festiwal Rock na Bagnie odbędzie się już po raz 13. Festiwal po raz pierwszy odbył się w 2009 roku i od tego czasu zgromadził ogromną armię fanów. Podczas festiwalu wystąpią znane polskie zespoły, w tym:

 1. Sztywny Pal Azji;
 2. Zemsta Nietoperza;
 3. Terrordome;
 4. Skankan;
 5. Allians.

Ponadto na festiwalu pojawią się wykonawcy z Wielkiej Brytanii, Białorusi, Litwy i USA. Każdy więc z pewnością znajdzie wykonawcę, który przypadnie mu do gustu. Występy odbędą się 30 czerwca i 1 lipca, więc goście festiwalu będą mieli ekscytujące dwa dni.

Dzieci poniżej 13 roku życia mają wstęp bezpłatny, ale tylko w towarzystwie rodziców. Na stronie internetowej można kupić bilety, zapoznać się z historią festiwalu i listą wykonawców.

Edison Festival

Na ten festiwal dość łatwo się dostać, gdyż odbywa się niedaleko Poznania. Co więcej, są korzyści dla młodszych odwiedzających festiwal. Na przykład dzieci poniżej 6 roku życia mają wstęp bezpłatny. Dzieci w wieku od 7 do 12 lat otrzymują 50% zniżki na bilety.

W tym roku na festiwalu pojawią się:

 1. Voo Voo;
 2. Sorry Boys;
 3. The Cassino;
 4. Micromusic;
 5. Jucho;
 6. Anita Lipnicka;
 7. Paula Roma;
 8. Ralph Kaminski;

Na tym lista wykonawców się nie kończy. Bilet i wszystkie informacje o festiwalu można kupić na jego stronie internetowej.

Pisaliśmy również o obozach szkolnych i organizacji wakacji dla dzieci w Polsce.

Ostróda Reggae Festival

W 2023 roku Ostróda Reggae Festival odbędzie się już po raz 22. Cieszy się on dużą popularnością wśród mieszkańców Polski i z roku na rok odwiedza go coraz więcej osób.

Tegoroczny program festiwalu obejmuje występy następujących artystów:

 1. Kabaka Piramida.
 2. Dub Pistols.
 3. Zion Train.
 4. Deadzone.

Lista wykonawców jest wciąż aktualizowana, więc o wszystkich występach będzie można dowiedzieć się bliżej festiwalu. Jednak wiele występów zostało już ogłoszonych na stronie internetowej festiwalu. Należy pamiętać, że za miejsce w miasteczku namiotowym trzeba zapłacić dodatkowe 110 złotych.

Zobacz też: Pobór do wojska dla Ukraińców mieszkających w Polsce i innych krajach

Rockowizna Festiwal

Festiwal odbędzie się w dwóch polskich miastach jednocześnie – Poznaniu i Krakowie. Co więcej, dzieci do lat 7 mogą wejść na festiwal za darmo. Podczas festiwalu będzie można usłyszeć występy w obu miastach:

 1. Happysad;
 2. Sztywny Pal Azji;
 3. T.Love;
 4. Kult;
 5. Nocny Kochanek.

Na tym jednak lista wykonawców się nie kończy. Można kupić karnet na jeden lub dwa dni festiwalu. Listę wykonawców i bilety można znaleźć na stronie internetowej.

Komentarze 1
Polecane
Najnowsze
Popularne

Jedna odpowiedź do “Top 7 festiwali muzycznych, które odbędą się w Polsce latem 2023 roku”

 1. CieszFanów pisze:

  Zapraszam też na CieszFanów Festiwal 2023. Odbywa się w Cieszanowie. Szczegóły znajdziecie na stronie http://www.cieszfanow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *