Bankomaty IBOX BANK wkrótce pojawią się w Polsce: wiemy gdzie

Tetiana Sharapova
Polska, Waluty | 30 listopada 2022
Komentarze 0
Bankomat IBOX w Polsce Source: Vista Create

Ukraińcy, którzy przebywają obecnie w Polsce, będą mogli uzupełnić swoją ukraińską kartę bankową. Będzie to możliwe dzięki terminalom IBOX BANK. Bardzo szybko pojawią się w Polsce.

Nie wiesz jak i gdzie uzupełnić ukraińską kartę w Polsce? Już niedługo będziesz miał taką okazję. Terminale IBOX BANK zostaną zainstalowane w Polsce. Zdradzamy wszystkie szczegóły na ten temat.

Gdzie w Polsce pojawią się terminale IBOX BANK?

Niedawno pojawiła się informacja, że terminale IBOX BANK pojawią się we wszystkich centrach handlowych Warszawy. I będą one świadczyć te same usługi, które świadczą w Ukrainie. W szczególności będzie dzięki nim można uzupełnić karty ukraińskich banków.

Jak komentuje Alyona Shevtsova, akcjonariusz IBOX BANK:

Biznes terminalowy wymaga lokalizacji, umieszczenia i obsługi terminali. Zaczęliśmy szukać najpopularniejszych miejsc w Polsce – i podpisaliśmy umowy ze wszystkimi „galeriami” w Warszawie. Przewidują one umieszczenie naszych terminali i możliwość dostępu do nich w celu odbioru. W stolicy Polski będziemy mieli wszystkie towary, które teraz są prezentowane w naszych terminalach na Ukrainie. A to ponad 1000 umów na wyłączność z unikalnymi warunkami uzupełniania zapasów dla IBOX BANKU z wewnętrznymi nagrodami.

Teraz wiemy tylko o umieszczeniu terminali w Warszawie, ale całkiem możliwe, że pojawią się one w innych miastach.

Co wiadomo obecnie?

Obecnie nie ma dokładnych terminów instalacji terminali. Na pewno jednak pojawią się one na ulicach polskich miast. Oświadczył to doradca prezesa zarządu IBOX BANKU Jewgienij Berezowski podczas międzynarodowej konferencji „Ukraina w czasie wojny. Gospodarka. Bezpieczeństwo. Energia. Perspektywy naprawy”:

Zauważyliśmy, że w Polsce nie ma podobnych terminali, a tak się złożyło, że teraz w Ukrainie mieszka około 10 milionów obywateli i trzeba im zapewnić różne usługi finansowe. Teraz, dzięki wewnętrznej świadomości, każdy płaci rachunki za media, nawet nie będąc w Ukrainie. Wyzwaniem jest opłacenie rachunków za media dla osób, które są tutaj, na przykład w Czernihowie. Damy taką możliwość i w sekundę zostanie to rozwiązane, tak jak w Ukrainie.

Berezowski zauważył również, że teraz popyt na wykorzystanie ukraińskich terminali bardzo wzrósł. W końcu wiele osób uciekło z domów i mają potrzebę wypłacania gotówki i uzupełniania kart. W jakich miastach pojawią się terminale na razie nie wiadomo.

Zobacz też: Konsulat Ukrainy w Polsce: jak dołączyć do elektronicznej kolejki?

Zapraszamy do naszego kanału na Telegramie pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl. Nasz zespół codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze porady.

Co wiadomo o terminalach IBOX?

IBOX BANK to bank uniwersalny, który świadczy wszelkiego rodzaju usługi zarówno dla osób fizycznych, jak i prawnych. Bank ten działa na rynku ukraińskim od 1993 roku. Jego terminale można zobaczyć w centrach handlowych, dużych supermarketach i na ulicach.

Pojawienie się terminali IBOX powinno znacznie poprawić życie Ukraińców, którzy zostali zmuszeni do wyjazdu do Polski. Przecież z pomocą tych terminali można:

 • Płacić za usługi dostawcy internetu;
 • Doładować swoje konto mobilne, w tym środki w roamingu;
 • Uzupełnić karty bankowe;
 • Zapłacić za media;
 • Kupić bilety na podróż;
 • Zapłacić należności kredytowe;
 • Doładować swój e-portfel;
 • Doładować środki na swoich kontach do gier.

Jak więc widać, jeśli w Polsce będą te terminale, to Ukraińcom naprawdę będzie łatwiej płacić za media i inne usługi. Niedawno pisaliśmy też, że sieć bankomatów Euronet wprowadziła nowy limit wypłat gotówki. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Czy Ukraińcy muszą płacić rachunki za media w czasie wojny?

Wraz z początkiem wojny pojawiło się też pytanie: czy trzeba płacić za media, jeśli nie mieszka się w domu? Jest tu wiele niuansów, ale istnieje ogólna zasada: jeśli opuściłeś dom na dłużej niż 30 dni i możesz to udokumentować, masz prawo nie ponosić kosztów mediów. Aby to zrobić, należy przedstawić następujące dowody:

 • stemple w paszporcie lub zaświadczenie o przekroczeniu granicy;
 • Certyfikat IDP;
 • zeznania świadków (sąsiadów).

Więcej o tym, czy trzeba płacić rachunki za media w ukraińskim mieszkaniu i jakie są sytuacje, przeczytasz w tym artykule.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *